Terez9119 Terez9119 komentáře u knih

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Taková dětská Láska přes internet. Bylo to velmi milé, překvapivě jsem se nemohla odtrhnout, a to nejsem úplně cílová skupina. Samozřejmě, že od začátku víte, kdo je na druhé straně, o to přece nejde. Čekáte, jak to zjistí a jak s tím naloží. Za mě velmi příjemné čtení.

14.01.2019 5 z 5

Poupata odkvétají v máji Poupata odkvétají v máji Herbert Ernest Bates

Mám z ní takový rozpačitý pocit. Je příjemně krátká, milá, trochu zmatená a příšerně praštěná. Párkrát jsem se zasmála, ale asi jsem čekala trochu víc.

11.01.2019 3 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Já nevím...film jsem si zamilovala, byl křehký, něžný, nádherný. Ale příběh vyprávěný Eliem... Nevím, prostě jsem se do něj nemohla dostatečně vcítit, jeho chování jsem často vůbec nechápala. Film si znovu pustím, po knize už nesáhnu.

08.01.2019 3 z 5

Analfabetka je ještě šílenější než Stařík, je v ní víc trapných nebo nemožných situací, častokrát jsem nechtěla pokračovat, protože jsem myslela, že další větu už nesnesu. Ale autor naštěstí vždycky všechno v dobré obrátí, aby se mohl vrhnout vstříc ještě horšímu dobrodružství. Rozhodně jsem po Staříkovi nebyla zklamaná.

08.01.2019 5 z 5

Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní Georgina Guthrie

A máme tu konec. A mě se sakra nechce loučit! Společně dospěli, srostli, poskytli si oporu, dokázali vyřešit každý konflikt. Ano, možná už byl tenhle díl trochu zbytečný, ale tohle je přesně to, co vám po šťastném konci u většiny knih chybí. To šťastně až do smrti. Obyčejné malé radosti, které s nimi chcete sledovat. Jo, toho sexu tam bylo vážně hodně, člověk Aubrey záviděl, kolik má její chlap vytrvalosti a touhy, ale když spolu skoro celé předchozí dva díly nic neměli, bylo potřeba si to vynahradit :-)

Dokonalý odpočinek a perfektní završení. Z Daniela se stal jeden z mých vůbec nejoblíbenějších hrdinů a i Aubrey konečně dospěla. Zase se k celé sérii někdy vrátím!

18.12.2018 5 z 5

Druhého dílu jsem se trochu bála, ale nebyl důvod. Bez větších zvratů vše pěkně plynulo. Cara příjemně překapila. Z Daniela se stává naprosto neodolatelný hrdina. Jediné, co mi trochu vadí, jsou ty Aubreyiny přezdívky. Přijde mi to, jako by se mu vysmívala, než že by ho láskyplně oslovovala, ale vím, že je to nepříliš šťastným překladem z angličtiny. No to se nedá nic dělat.

18.12.2018 5 z 5

Co to s tou Torontskou univerzitou je, že vyučující literatury se spouští se svými studentkami? Nejdřív Gabriel a teď Daniel. Náhoda? Nemyslím si :-)

Bylo to trochu naivní, ale moc milé. Daniel je úžasný hlavní hrdina, musíte ho milovat od první chvíle. Aubrey je na mě trochu ztřeštěná, ale taky chytrá a tvrdohlavá a to se mi líbí. A všechny ty analýzy Barda...to bylo něco pro mě.

Hlas srdce Hlas srdce Lisa Kleypas

Tohle byl nejvíc vzrušující začátek knihy, jaký jsem kdy četla. Úplně mi z toho bylo horko a to jsem v tomto smyslu dost otrlá. I zbytek knížky byl podobně intenzivní. Nickova zatvrzelost byla chvílemi až nesnesitelná, ale musela jsem s ním soucítit. A i když jsem na začátku Rosse nechápala, proč Nickovi bere něco, co tak miluje a potřebuje, nakonec měl samozřejmě pravdu. Lottie byla fantastická, statečná a chápavá, jen Nickovo chování bych tedy tak klidně jako ona nesnášela. Lisa ani tentokrát neváhala vrhnout dokonce oba hrdiny do smrtelného nebezpečí, ale protože jsem na to čekala od půlky knížky, nebyla jsem zklamaná.

07.12.2018 5 z 5

Milenec lady Sophie Milenec lady Sophie Lisa Kleypas

Kdo by si pomyslel, že příběh o upjatém siru Rossovi bude nejerotičtější knížka, jakou jsem zatím od Lisy četla. Dělají to spolu skoro pořád a navíc věci, které se jiné páry v knize neodvážily. Ne že bych si stěžovala. Zápletka s Nickem mě maličko překvapila, ale měla jsem to čekat. Některé věci se Lise už opakují, ale při tolika knihách se tomu asi nedá vyhnout (podobnost s Win a Merripenem ohledně těhotenství - dokonce i stejná doktorova věta, pak taky Helen a Winterborn kvůli původu ženy a obavy ze zavržení). Ale oba hrdinové byli sympatičtí a věrohodní, nebylo těžké si je oblíbit. Jen mě teda překvapuje, jak hoši z Bow street umí vůči svým osudovým ženám rychle a mocně vzplanout.

06.12.2018 5 z 5

Záhadná kráska Záhadná kráska Lisa Kleypas

Paráda! Úplně jiná knížka, než všechny ostatní Lisiny, ale nemohla jsem se odtrhnout. Ačkoli jsem po prvních pár stranách věděla, jak to celé dopadne, moc se mi to líbilo. Trnulo mi celé tělo, jak k ní byl Grant zlý, krutý, naprosto přesvědčený o své vlastní pravdě, bez ohledu na všechny indície. Hlavní hrdinka se moc povedla. Milá, chytrá, zatraceně houževnatá a statečná. Jenom ta anotace je zase totálně mimo, ale o to víc budete překvapeni.

06.12.2018 5 z 5

Předvečerní láska Předvečerní láska Lisa Kleypas

Tento díl jsem se bála číst. Aby nebyl moc smutný, dojemný, srdcebolný... Ale! Nemohla jsem se od něj odtrhnout. Byl úplně skvělý, dokonalé zakončení série. Beatrix jsem v celé sérii opomíjela, ale po tomhle díle jsem si ji velmi oblíbila. Ta holka byla dokonalá. Christopher není Lisin typický hrdina, občas se chová trochu nesmyslně (před mou láskou se nikam neschováš...jo, ale nemůžu si tě vzít...ale další den chci rychlou svatbu), ale jinak ho nemůžete nemilovat. Celé to bylo milé a uzdravující. Jen si myslím, že Bennet s Audrey si zasloužili vlastní knihu.

04.12.2018 5 z 5

Sezdáni za rozbřesku Sezdáni za rozbřesku Lisa Kleypas

Tohle ano. Leo se konečně ukázal jako pravý chlap a nabízí všechno, co by si (nejen) Catherine mohla přát. Její tajemství sice nebylo příjemné, ale souhlasím s Leem, že zas takový humbuk kolem toho dělat nemusela. Celé to ale bylo vtipné, chemie a přestřelky mezi hlavními hrdiny byly příjemné. Každý díl se mi líbí víc a víc.

04.12.2018 5 z 5

Vábení za soumraku Vábení za soumraku Lisa Kleypas

Zatím nejlepší knížka série. I když ta anotace obsahu knihy vůbec neodpovídá. Harry byl neomalený padouch, ale zamilovaný neomalený padouch, takže se mu nedalo neodpustit. Poppy byla ze všech sester nejlepší. Milá, chytrá, její reakce dávaly smysl. Úplně mi bylo líto, že to dál nepokračuje. Ale příběh Lea vypadá víc než lákavě...

30.11.2018 5 z 5

Sveď mě za úsvitu Sveď mě za úsvitu Lisa Kleypas

No, konec byl moc hezký, ale... Ačkoli byla Win strašně sympatická, tak její nadbíhání Kevovi mi přišlo až trochu moc, přece jen si měla zachovat nějakou důstojnost. A než se Kev konečně rozhoupal, tak to bylo na můj vkus už moc melodramatické. Ale párkrát mě příjemně zatrnulo, chladnokrevná Win opravdu pobavila a za účast Huntových dávám hvězdu navíc.

28.11.2018 4 z 5

Půlnoční romance Půlnoční romance Lisa Kleypas

Milé. Opravdu milé. Cam mě v Čekankách úplně nezaujal, nedokázala jsem se naladit na jeho oblibu v nošení prstenů, ale jako hlavní hrdina byl kouzelný. Amélie byla sympatická, ale její zatvrzelé odmítání mě ke konci trochu popouzelo. Ještěže se Cam naopak odmítal vzdát. A ta duchařina na konci taky nebyla úplně pro mě. Nevím, čím to je, ale od Lisy se mi vždycky první knížka série zdá nejslabší. Snad budou ostatní zase lepší.
Věrné čtenářky zahřeje opětovné shledání s Lilian a Evii, já osobně jsem se ale radostí tetelila při každé Sebastianově větě.

27.11.2018 4 z 5

Vše pro lásku! Vše pro lásku! Lisa Kleypas

Ach, takové krásné zakončení! Máme tu Rafaela, dokonale roztomilého darebáka, a rozkošnou Hannah. Příběh bez ohrožení na životě, neodehrává se zde žádné velké drama, povídka jednoduše plyne a skončí přesně, jak chcete, aby dopadla. A k tomu ostatní čekanky, kterých se najednou nechcete vzdát. Najednou si říkáte: proč už to musí končit? Já chci víc. Ačkoli je děj krajně předvídatelný, já si s ním užila jedno krásné dopoledne. Takže vám všem váhajícím radím: Dočtěte sérii až dokonce! Vyplatí se to.

25.11.2018 5 z 5

Jarní skandál Jarní skandál Lisa Kleypas

Nádhera. Myslela jsem, že třetí díl nic nepřekoná, ale teď mám vážné pochybnosti. Matthew by měl získat cenu za největší zlatíčko všech romantických knih. Byl úplně k sežrání od začátku do konce. A Daisy byla naprosto úžasná, i když takovou kuráž bych od ní nečekala. A celé to tajemství nebylo nakonec tak strašné, čekala jsem něco mnohem horšího. U tohoto dílu jsem se i nejvíc nasmála. Už se těším, až si tuhle sérii někdy přečtu znova.

24.11.2018 5 z 5

Zimní naděje Zimní naděje Lisa Kleypas

Dvacet hvězd! Já věděla, že blafoval! Nikdy by Lily neublížil! Tohle byl jednoznačně jeden z nejlepších romantických příběhů, jaký jsem kdy četla. Sebastian je ten úplně nejlepší hrdina. Odvážný, oddaný, inteligentní a strašně sladký. A i když se v předchozích dílech zdála Evie zakřiknutá a trochu nemožná, ukázala se jako nejsilnější ze všech. Tenhle příběh jsem si zamilovala a mockrát se k němu vrátím. Zvlášť když mají tak krásné pokračování v Ďáblovi na jaře.

24.11.2018 5 z 5

Kouzlo podzimu Kouzlo podzimu Lisa Kleypas

Protiva Markus byl překvapivě sladký hrdina. Druhá knížka je mnohem lepší než ta první, chemie mezi hlavními hrdiny funguje perfektně. Sebastiana jsem si zamilovala na první pohled, o to horší byl pro mě konec, kdy jsem nedokázala pochopit, proč se k Lilian choval tak strašně. Zrovna takové zlatíčko jako Sebastian (zvlášť po přečtení příběhu Lady Pandory a Garbriela), jak ho autorka mohla nechat se takhle chovat. Nemůžu se dočkat třetí knížky!

23.11.2018 5 z 5

Tajemství letní noci Tajemství letní noci Lisa Kleypas

No, od Lisy jsem přečetla všechny Ravenelovy, a protože se nemůžu dočkat páté knihy, která má v angličtině vyjít až v únoru 2019, rozhodla jsem se čekání zkrátit Čekankami, které měly skvělé recenze. První knížka byla fajn, ale... Simon je až do uštknutí dost nesnesitelný (i když potom nám to vynahrazuje až do konce knihy) a Annabelle je nesnesitelná skoro až do konce, kdy se přestane chovat jako nafoukaná nána. Děj je takový rozvláčný, moc se tam toho neděje, hlavně úporná snaha dostat manžela za každou cenu mi docela vadila. Na konci je smrtelné nebezpečí, jak už to u Lisy bývá. Jako by si ti dva nemohli říct, že se mají rádi bez toho, aby vždycky jeden z nich musel skoro umřít. No, uvidíme co druhý díl, jsem rozhodnutí přečíst celou sérii.

22.11.2018 3 z 5