Terez9119 Terez9119 komentáře u knih

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Od Gaimana jsem nečetla nic, zatímco od Pratchetta asi dvacet knížek, takže jeho styl jsem bezpečně poznala, z českého překladu je ale nejvíc cítit Kantůrek :-)
Oproti Zeměploše mě kniha nezklamala, je prostě úplně jiná, ale ne horší. Všechny postavy jsou skvělé, dozvíte se o nich tolik, aby vás zajímalo, co budou dělat dál, a jen u málo pasáží jsem si říkala, že by tam prostě nemusely být (například seance u madam Tracy). Je těžké psát o knize, kde je vám nejsympatičtější Antikrist... Už se nemůžu dočkat seriálu.

28.10.2018 5 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

S tímhle jsem teda nepočítala! Jako spoustu dalších i mě zaujal trailer na seriál a já sáhla po knize. No co, v horším případě ji nedočtu. Ale já se od ní nemohla odtrhnout! Musela jsem číst dál a dál.
Autorka chytře kombinuje, další postavy postupně dávkuje a má do hlavního příběhu vpletených tolik nitek, že kniha nemá šanci nudit. Jen ten konec se mi zdál už trochu zdlouhavý.
Matthew mi v jedné části knihy přišel tak moc ochranitelský, až to začalo vadit i mně, a to mám tenhle typ hrdinů docela ráda. Nevím, jestli ke konci přibrzdil, nebo mi to přestalo vadit, ale pak už jsem ho zase zbožňovala jako na začátku.
Diana je dobrá silná hrdinka. Její schopnosti se postupně ukazují, takže se pořád těšíte, co přijde příště.
Až se dodívám na seriál, přečtu si tenhle díl rozhodně ještě jednou a pak s chutí navážu.

17.10.2018 5 z 5

Setkání s cizincem Setkání s cizincem Lisa Kleypas

Tomuhle dílu bych dala hvězdiček deset! Předešlé díly mě bavily, ale tenhle jsem prostě nemohla přestat číst. Garrett je úžasná, silná, schopná, ale přitom dokonale ženská, a Ethan je zatím nejlepší hrdina. Nevím, jestli to bylo kvůli jeho vzdělání ve všem představitelném, ale jeho vyznání by se dala tesat. Spousta humoru, dost napětí, prostě super. Tuhle knížku bych mohla číst pořád dokola.

Ale hlavně se nemůžu dočkat pátého dílu. Nemůžu uvěřit, že autorka čekala s Westem tak dlouho, protože v celé sérii není lepší postavy než West. Ten kluk je ideální ideál a doufám, že se bude pořádně snažit, aby mu Phoebe odpustila, že v mládí šikanoval jejího zesnulého manžela, a bude z toho příběh, který si oba zaslouží!

Ďábel na jaře Ďábel na jaře Lisa Kleypas

Tenhle díl byl takový zvláštní. Pandora byla docela střelená a chvílemi nesmyslně tvrdohlavá. Gabriel byl až příliš božský, ale s ohledem na jeho rodinu se mu to dá odpustit. Oni jsou totiž božští všichni. Motiv s milenkou se dal víc rozpracovat, stejně jako celé spiknutí. Jinak ale další super oddechovka.

Svatba s Winterbornem Svatba s Winterbornem Lisa Kleypas

Ocel v sametovém pouzdře. Asi tak by se dal vystihnout charakter hlavní hrdinky. V jedničce byla taková mdlá, ale tady je plnokrevná postava se vším všudy. A Witerborne? Toho si nejde nezamilovat. Ten chlap je prostě úžasný. Autorka do druhého dílu přidala humor a já přidávám jednu hvězdu.

Jen tu anotaci bych trochu upravila: Helen je odhodlaná vzít si hrubého welšana pana Winterborna za každou cenu. Když má přistoupit na jeho skandální nabídku, váhá jen okamžik. Pan Winterborne v ní probouzí dosud nepoznané pocity a intenzivní vášeň, ale když odhalí bolestivé tajemství své rodiny, je odhodlaná před ním ochránit všechny a hlavně muže, kterého miluje. Dojde nakonec na svatbu s panem Winterbornem?

Chladnokrevný ničema Chladnokrevný ničema Lisa Kleypas

Ze čtyř zatím vydaných je jednička asi nejslabší. Celý ten příběh by byl moc fajn, jakási chemie mezi hlavními postavami funguje, jen kdyby Kathleen nebyla taková upjatá nána. V dalších dílech už je naštěstí normální. Od tohoto dílu absolutně zbožňuju Westa a moc se divím, že s jeho příběhem autorka otálí až na pátou knihu!

09.10.2018 4 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Autorka teda hlavní hrdince pěkně naložila. Ačkoli jsem od toho moc nečekala, hodně mě to chytlo. Ella se dala pochopit, ale Cinder byl prostě až moc...no všechno. Krásný, chytrý, talentovaný, bezmezně oddaný a zamilovaný. Konec jedničky fajn, dvojku číst nebudu.

09.10.2018 4 z 5