tatruszka tatruszka komentáře u knih

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Pro mě teď velmi náročné a silné téma. Zpočátku jsem se sice nemohla vyznat v dějových linkách, ale postupně jsem se začetla a dozvěděla se něco nového z "Osvětimského života". Vůbec si nedovedu představit, co ty ženy musely prožívat.

25.01.2021 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Rozhodně jedna z nejsilnějších knih, jaké jsem četla, popisujících válku a její útrapy. Dva příběhy naprosto cizích lidí se navzájem proplétají již od jejich dětství... Ne nadarmo se říká, ze každý, s kým se setkáme, ovlivní náš osud.

27.07.2017 5 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Tak tohle jsem rozhodně nečekala - ve vteřině, kdy jsem si uvědomila podstatu příběhu, mi přeběhl mráz po zádech, zatajil se mi dech a řekla jsem na plné pecky: "No týýý vole!"
Rozhodně 5*, jinak to ani nejde!

31.10.2015 5 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Dášeňka je kniha mého dětsví, měla hrozně ráda Pohádky pro Dášeňku. Ovšem i všední popisy psího života byly velice dobře napsané, někteří lidi berou to, že se někdo naučí chodit jako samozřejmost a jiní o tom dokáží napsat knihu takovým stylem, až se z toho tají dech. A při tom to na začátku bylo takové bílé nic.

06.04.2013 5 z 5

Z téhle knihy jsem byla dost vykolejená, ale s odstupem času musím říct, že byla super a chystám se ji přečíst znovu, abych ji lépe pochopila. Ale i po prvním čtení jsem se u ní dost zasmála a musím ji jen doporučit každému, co si chce trochu odpočinout od každodenního shonu.

06.04.2013 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Tohle byla první kniha s vážným tématem, kterou jsem četla a můžu říct, že si doteď vzpomínám na hrůzný pocit, který jsem při ní měla. V noci se mi zdávalo o tělech roztříštěných granáty a dalších podobách války. Rozhodně ji doporučuji přečíst.

10.01.2013 5 z 5

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie

Tyhle detektivky jsou pro mě spíš takové oddechové četby. Jsou tenké, mají rychlý spád, člověk nicméně ví, co může očekávat. Ideální čtení, pokud máte malé děti a málo času nicméně Poirot je můj oblíbenec, mám ráda jeho humor a styl.

21.05.2021

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Co na to říct. Nejprve jsem viděla seriál, na knihu jsem se hrozně těšila, ale vůbec mě nenadchla. Příběh se mi těžko četl, vracela jsem se k němu dlouho, často jsem se musela přemlouvat. Přitom námět knihy je opravdu zajímavý.

21.05.2021 3 z 5

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše John Gray

Některé myšlenky z knihy jsou super, vtipné a pravdivé a musela jsem jim dát za pravdu. Některé jsem naopak "přetrpěla". Pokud má nějakým způsobem pomoci ve vztahu, je ale potřeba, aby si knihu přečetli oba.

19.03.2021 3 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Nemůžu říct, ze by mě kniha a příběhy postav nebavily, nechci ani srovnávat s původní knihou, kterou miluju. U některých hlášek jsem se i zasmála, celkově ale hodnotím jako průměr.

13.03.2018 3 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Holeovská klasika :-) jak jinak než se zajímavým vyústěním - musím říct, ze jsem tipovala správně, kdo za tím stojí, ale ta "telefonní akce ve chlévě" mě naprosto zmatla :-D

15.08.2017 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Nemůžu říct, že by to byla nějaká smysluplná knížka, ale byla to knížka plná krásných blbůstek :-) teď, na začátku krásného letního počasí, jsem si ji náramně užila - takové letní čtení, při chvíli jsem si přečetla pár stránek a bylo to pěkně oddechové :-)

31.05.2016 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Rozhodně jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla. Rozhodně doporučuji přečíst. Hodně se mi líbilo perspektivní popisování příběhu z různých pohledů od různých lidí.

19.07.2015 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Podle mě jedna z nejnapínavějších autorových knih (ze série Harryho Holea)!

11.06.2015 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Kniha se četla velice dobře a hezky. Děj se mi také líbil, včetně tématiky příběhu. Podle autora je kniha jasně namířená na mezilidské vztahy a na to, že se člověk svými vlastními výtvory jednou vyhubí. V podstatě s ním souhlasím. I když musím uznat, že se bez mnohých vynálezů v dnešní době člověk neobejde, někdy je toho na mě až moc. A tahle kniha to přesně vystihuje.

06.02.2014 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Knihu jsem přečetla za necelé dva dny - totálně mě pohltila. I když mi hlavní hrdina někdy připadal dost "divný", musím uznat, že se mi někdy i "líbil". V podstatě mi bylo jedno jak se on nebo ona chovali, je to přece jenom kniha. Ale příběh mě zaujal, kniha byla čtivá a napínavá, doslova jsem ji hltala očima. A ať se to někomu líbí nebo ne, byla doslova naplněná sexuálním napětím, i když si sama osobně nedokážu ani představit, že bych sama něco takového snesla, moc ráda jsem ji četla a klidně bych se k ní vrátila.

24.07.2013 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Moc se mi do čtebí této knihy nechtělo, až moc mi název připomínal "Romeo a Julie" a nechtěla jsem si tuto představu kazit nějakým nepovedeným pokusem se Shakespearovskému dramatu přiblížit. Byla jsem příjemně překvapená, že i když se v mnohém příběhem podobaly, vůbec mi to nevadilo a na konci knihy jsem ukápla i slzu nad jejich koncem. Rozhodně hodnotím kladně.

01.07.2013 5 z 5

Povídky z jedné kapsy Povídky z jedné kapsy Karel Čapek

Četla jsem pár vybraných povídek kvůli maturitě, ale u všech jsem zasmála a dost mě pobavily. Pan Čapek uměl psát s vytříbeným vkusem a to se moc cení.

27.06.2013 4 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Děti z Bullerbynu. Už jen ten název vhání člověku úsměv na tvář. Tu knížku jsem měla ráda jako dítě a snažím se knihu přiblížit i dnešním dětem, i když vyrůstají na úplně jiných pohádkách. Učím ve školce a myslím se, že jsou knihy, které by měly mít děti v podvědomí už od malička a tahle je jedna z nich.

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Hned z počátku mě zaujalo, že příběh je vyprávěn pozpátku, i když to pro mě bylo náročné vnímat a vyznat se v příběhu. Ale líbilo se mi postupné rozkrývání života postav a pochopení "proč". Oproti ostatním autorčiným knihám jsem tuto četla po částech, dalo mi to víc zabrat.

24.03.2020 4 z 5