Tamten Tamten komentáře u knih

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Drobné fejetony, kterých se nedá přečíst moc najednou. Některé jsou dobré, některé moc ne.

28.03.2021 3 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Originální zpracování tradičního námětů, pěkně propojený pohádkový námět se sci-fi a k tomu čtivě napsané. Bohužel ale asi nejslabší z celé série. Od začátku je poměrně zřejmé, jak to dopadne, přesto je příběh natahován a natahován, aniž by se tam něco výrazného dělo.

14.03.2021 3 z 5

Hořící most Hořící most John Flanagan

Pro děti vynikající, dospěláci to sice přežijí, ale díky jednoduchost a průhlednost příběhu to pro ně nebude nijak skvělé.

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Cress Cress Marissa Meyer

Originální zpracování tradičního námětů, pěkně propojený pohádkový námět se sci-fi a k tomu čtivě napsané. Malinko slabší než první, možná už to jen není takové překvápko jako Cinder.

Věda podle abecedy Věda podle abecedy Petr Koubský

Napsáno tak akorát, že ve většině témat člověk něčemu porozumí a má z toho radost, a zároveň mu něco uniká a je mu jasné, že pro lepší pochopení by musel být vědec

27.01.2021 5 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Originální zpracování tradičního námětů, pěkně propojený pohádkový námět se sci-fi a k tomu čtivě napsané. Přesto je druhý díl malinko slabší než první. Možná mu nesedí přeskakování mezi dějovými liniemi, možná už to jen není takové překvápko jako Cinder.

03.01.2021 4 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

21.12.2020 5 z 5

Devátý spolek Devátý spolek Leigh Bardugo

Ze začátku poněkud zmatené, hlavně tím, že se neustále přeskakuje v různých časových linkách. Ale když se člověk zorientuje a zvykne si na tento svět, začne být příběh velmi zajímavý (a netradiční) a tempo postupně nabírá na obrátkách.

18.12.2020 4 z 5

Legionář Legionář Roman Bureš

Jednohubka, která se poměrně dobře čte, ale všechno v ní jde trochu moc snadno a vlastně se tam nevyskytuje nějaký dramatický problém. Pro milovníky římské armády ale téměř povinnost.

11.12.2020 4 z 5

Chlad Chiméry Chlad Chiméry Jan Hlávka

Série udržuje úroveň a v mnoha ohledech tento díl v ději překvapil, rozhodně se nevyvíjí očekávaným směrem. Výraznější akce je sice až ke konci, ale na spádu to neubírá.

27.11.2020 5 z 5

Říše Říše Roman Bureš

Škoda rozdělení na dvě části a jejich prohození. Když člověk ví, jak má příběh skončit, tak i když je sebelépe napsaná, napětí a překvapení se z ní prostě ztratí.

18.11.2020 3 z 5

Pán ledové zahrady 2 Pán ledové zahrady 2 Jarosław Grzędowicz

Obrovský propad proti prvnímu dílu. V jedné polovině knihy není děj, ale jen psychedelické fantasmagorie, kde vůbec nevíte, jestli je z toho něco reálné, v druhé příběhové linii zas asi nejsou normální lidi, neboť všechny dialogy působí jak pronášení životních mouder a myšlenek otce Fury. Až závěr knihy se trochu zlepší.

05.11.2020 2 z 5

Pán ledové zahrady Pán ledové zahrady Jarosław Grzędowicz

Velmi neoriginální svět i hlavní hrdina, u kterého je zajímavě pojaté jeho "supervlastnosti". Trochu rušivě působí, že se kniha střídá ze dvou "nezávislých", značně rozdílných příběhů, u kterých můžeme jen předpokládat, že se v nějakém budoucím díle protnou. V této knize se tak nestane. Každý je úplně jiný, i psaný jiným stylem. Uvidíme, kam se dál uberou další díly.

06.10.2020 4 z 5

Magie pro každého Magie pro každého Jiří Pavlovský

Dočetl jsem se asi do čtvrtiny a prostě mě to nebavilo. Divné prostředí, divný sloh a zmatený styl vyprávění.

15.09.2020 1 z 5

Žár krve Žár krve Petra Neomillnerová

Jen podivně nastavovaný děj druhé knížky, kde se většinu času nic moc neděje. Lota je zde již zcela nepodstatná postava a kniha by se téměř obešla bez ní. Navíc se řeší už pouze sex, ale bohužel zcela nezajímavým a antierotickým způsobem.

15.09.2020 2 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Pomalé a nepříliš napínavé. Celková atmosféra taková nějaká divná.

27.08.2020 2 z 5

Psí zima Psí zima Petra Neomillnerová

Podobné jako Zaklínačka Lota, ale souvislý děj je možná spíše na škodu, jednotlivé povídky předchozí knížce sedly lépe.

27.08.2020 4 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Nijak moc zábavný popis frustrované autorky, jak je všechno špatně, jak je celý svět hrozný a jak je ženská chudáček. Teprve ve dvou třetinách se objeví sem tam pozitivní myšlenka a sem tam něco úsměvného.

27.08.2020 2 z 5

Zaklínačka Lota Zaklínačka Lota Petra Neomillnerová

I když styl Neomillnerové je velmi odlišný od Sapkowského, "svět zaklínačů" přebírá velmi zdařile. Neexistují zde dobré a špatné postavy, ale každý hrdina má stinnou stránku, stejně jako většina nestvůr není až tak nestvůrná, fantasy svět není krásný a čistý, ale bláto a smrad z něj stříkají na každé straně a příběh není podáván kompletně a lineárně, ale je třeba si domýšlet určité věci. Narozdíl od Sapkowského je zde mnohem méně erotiky, ale mnohem více sexu a celkový styl knížky je trochu více "vulgární". Ale taková už Neomillnerová je a komu to vadí, je lepší knížky od ní nečíst.

01.07.2020 4 z 5