Chlad Chiméry

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Císařské skříně ukrývají různé kostlivce. Viktorie odhaluje další tajemství svého muže, i nejzáhadnějšího místa algorské říše: Mrtvé díry. V rukou císaře končí také sestry Vanbergovy a Darren Iverson. Nad jejich budoucností visí velký otazník. Na Viridianu se král Talminis utápí ve výčitkách, zatímco ředitel tajné služby Michail Petrov hledá odpovědi v historii vlastní rodiny. Nepřítel, po kterém pátrá, je však mnohem blíže, než tuší. Navzdory hrozící menabaranské invazi přilétá na Newell svérázný profesor, odhodlaný dokončit stůj co stůj svůj tajemný výzkum. Také poslední člen oddílu S-19 se zde ukrývá po nezdařené akci, jenže zůstat nenápadný je čím dál těžší. Avriana Danna naopak dělí poslední krůček od neomezené moci a k jejímu dosažení je menabaranský premiér schopný všeho. Každý něco skrývá. Každý má svůj plán. Mnozí se honí za přízraky, ale některé Chiméry je lepší nenajít....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452617/big_chlad-chimery-aNd-452617.jpg 4.8105
Nahrávám...

Komentáře (31)

Kniha Chlad Chiméry

Leat
28. ledna

Tak a je konec a já jsem byla v šoku, že to není poslední díl. Nechtěla jsem si o sérii nic zjišťovat, abych si to pořádně užila. A užila, akorát jsem teď v krizi. Jak to dopadne s Algorem a dalšimi... Hodně souzním s níže napsanými komentáři. Slova chvály, ale i obavy, aby se podařilo sérii dobře uzavřít. A chci happy end :).

Abia
15. ledna

Dala jsem si nádherný dárek, čtrnáct dní v Algoru. Vzala jsem to pěkně od začátku a některé dny četla i dvanáct hodin. Po super akčním konci trojky se zdá, že se ve čtyřce skoro nic neděje, ale jede to pod povrchem. V půlce knihy už to je rychlost a ke konci se vám nebude chtít od knihy vstát. Jen si neumím představit, jak se všechna vysvětlení vejdou do toho posledního dílu.
Jdu se těšit, mám na to dost času a pak mě zas čeká dovolená v Algoru.


witko
12. ledna

Další strhující děj. Všechny dějové linky mě opět bavily a už se nemohu dočkat na další pokračování.

Braen26
10. ledna

Tak moc jsem se těšil, ale pro mě to bylo zklamání. Už to není tak strhující jako předchozí 3 díly. Je vidět, že si autoři nechávají prostor pro další díl (díly). Zkrátka jsem se u toho lehce nudil, jak to bylo zbytečně roztahaný. Doufám a těším se, že další díl opět nabere spád... Bohužel dorazí za dlouho... dlouho...

hanzmb
18.12.2021

Panebože kdy vyjde 5.díl? Mezi těmi posledními byly vždy 3 roky. To bude příšernej absťák...

terinkha
22.10.2021

Já už ani nevím, jestli se dá ještě něco napsat...
Za mě naprosto fenomenálně zpracovaný český scifi, báječný hlavní postavy, louskala jsem jednu stranu za druhou a nešlo přestat.
Už aby byl pátej díl...

Deus
25.07.2021

Po vynikajúcich predchádzajúcich troch častiach pre mňa sklamanie. Nečítalo sa mi to ľahko, dokonca som to niekde na pol ceste hodil do neprečítaných, ale nakoniec sa mi to podarilo zdolať. Mám z toho silne zmiešané pocity. Veľmi som sa na pokračovanie tešil, ale z ďalšej časti mám vyložene obavu, že to celú túto sériu úplne zabije. Algor pre mňa zatiaľ zostáva vynikajúca trilógia.
Pekne to v komentároch vystihol B4LU (okrem odsýpaní, mne to neodsýpalo, často som sa musel nútiť čítať ďalej).

B4LU
22.07.2021

Další Algor se nese v podobném duchu, jako předchozí díly. Pořád se něco děje, něco se řeší, dozvídáme se nové věci... nebo ne?
Až ve zpětném pohledu mi nějak došlo, že se toho - zvlášť s ohledem na masivní tloušťku knihy - až tak moc vlastně nestalo, jen je to celé strašně užvaněné. Navíc podobně jako v Tenkém ledě je závěrečná krize produktem naprosto kreténských rozhodnutí, které podle mého soudu nemají v jinak realisticky položeném prostředí série co dělat.
Přesto bych lhal, kdybych tvrdil, že jsem se nebavil. Spisovatelské duo prostě psát umí (zvlášť dobře je to znát u akčních sekvencí) a kniha i přes svou tloušťku velice dobře odsýpá.

1