Chlad Chiméry

Císařské skříně ukrývají různé kostlivce. Viktorie odhaluje další tajemství svého muže, i nejzáhadnějšího místa algorské říše: Mrtvé díry. V rukou císaře končí také sestry Vanbergovy a Darren Iverson. Nad jejich budoucností visí velký otazník. Na Viridianu se král Talminis utápí ve výčitkách, zatímco ředitel tajné služby Michail Petrov hledá odpovědi v historii vlastní rodiny. Nepřítel, po kterém pátrá, je však mnohem blíže, než tuší. Navzdory hrozící menabaranské invazi přilétá na Newell svérázný profesor, odhodlaný dokončit stůj co stůj svůj tajemný výzkum. Také poslední člen oddílu S-19 se zde ukrývá po nezdařené akci, jenže zůstat nenápadný je čím dál těžší. Avriana Danna naopak dělí poslední krůček od neomezené moci a k jejímu dosažení je menabaranský premiér schopný všeho. Každý něco skrývá. Každý má svůj plán. Mnozí se honí za přízraky, ale některé Chiméry je lepší nenajít....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452617/chlad-chimery-aNd-452617.jpg 4.874

Algor 4.

Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno, Brokilon

Kniha Chlad Chiméry

Schary

Ach jo a zas musím čekat:) Super čtení!!!

tanuki

Oproti předchozím dílům ne tak nabité dějem a akcí. Průběh minulé knihy byl natolik adrenalinový, že nyní si museli autoři a s nimi i postavy jejich příběhu vzít oddechový čas. Všichni se snaží vzpamatovat z prožitých a přežitých dobrodružství, srovnat si v hlavě myšlenky, vyléčit si šrámy a odřeniny nejen na těle a následně se stratigicky rozmístit do postavení, které umožní další pokračování příběhu. Ne že by se zde nestalo vůbec nic, opět se dozvíme pár zajímavých střípků, párkrát se hrdinové dostanou do ohrožení, ale cítíme, že nyní k ničemu převratnému nedojde. Nicméně figurky na šachovnici jsou rozestavěny v nové pozici a příští partie bude určitě zajímavá.

Sairina

Co dodat? Že asi nevydržím čekat, až vyjde poslední díl. :-D Takhle trápit, čtenáře. Poslední dvě kapitoly jsem měla tep tak 150, jak pak po tom mám v klidu spát?

Mafian

(+ SPOILER) dost mi vadí ten Helsinský syndrom a zlidšťování Andreje,:) Ta paralela se Studenou válkou také trochu kulhá, prostě chudá ledová planeta s populací v milionech nemůže technologicky konkurovat rozvinutému Menabaranu s populací v miliardách..... Ale jinak je to napsáno propracovaně a skvěle, čte se to jedním dechem a těším se na spojení všeho lidstva proti mimozemské hrozbě,:)

Alixon
30.12.2020

Ten začátek je teda fest utahany a moc se mi do toho nechtělo, obzvláště když jsem hned na začátku zjistil, že... Ovšem někde u poloviny se to zas neskutečně rozjede a já na konci čuměl s otevřenou pusou. Nemůžu než nedat zas 5/5, ale musím tentokrát přivřit oči.

Gurus
04.12.2020

Jinak než za 5/5 to nejde, ale třetí díl se mi líbil o malinko více. V Chladu Chiméry, se nám posunuly příbehy všech a pár nových vzniklo, stejně prostě tahle série nemá konkurenci.

*možné spoilery a úvahy*
více méně to co jsem předpokládal se stalo, alespoň Císaři. Pokud na konci páteho dílu umře tak to mě naštve teda :-D.
Co mě překvapilo byla smrt Georga, ale dalo se to čekat. Byl to už spíš taková troska....
Mile mě překvapil Selinger, nakonec se zněho stal správňák.

Tamten
27.11.2020

Série udržuje úroveň a v mnoha ohledech tento díl v ději překvapil, rozhodně se nevyvíjí očekávaným směrem. Výraznější akce je sice až ke konci, ale na spádu to neubírá.

Marsoa
16.11.2020

Opět přečtěno jedním dechem. Ze začáku trochu problém se opět zorientovat v množství postav. Úžasná kniha. Nejhorší je čekání na další díl :)