tabaluga tabaluga komentáře u knih

Noc Noc Bernard Minier

Melo to spád, posledních 300 stran jsem se nemohla odtrhnout. Z Juliana mi běhá mráz po zádech a Martinovi fandím. Konec byl pro mne překvapivý, jen si ještě musím přečíst předchozí díl a doufám, že se něco dozvím o Marianne.. Díl Gustavem byl naprosto neuvěřitelný, ale je vidět,že i Hirtmann má srdce a dokáže vůči někomu pociťovat lásku i když trochu pokroucenou.

05.02.2022 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Opravdu krásný příběh, minulost propojena s budoucností. Život Sophie jsem hltala, jen škoda, že jsme se o jejím osudu nedozvěděli více. Člověk si může jenom domýšlet. Dějová linka s Liv se mi taky moc líbila. Bojovala, možná jiní by to vzdali hned v začátku. Nicméně má romantická část duše byla po všech těch detektivkách opět uspokojena:-) tuto knihu bych od spisovatelky zařadila mezi TOP.

21.10.2021 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Druhý díl s Kate a Tristanem, zajímavé téma, kniha plná napětí a vraha jsem do poslední chvíle netušila. Takto by detektivka měla vypadat:-) dokonce se mi líbil i nápad propašovat do příběhu předchozí knihu, vypadá to, že Bryndza to má předem promyšlené, kam se život Kate bude dále ubírat. No nic budu si muset počkat na další díl:-)

02.08.2021 5 z 5

Knížka Ferdy Mravence Knížka Ferdy Mravence Ondřej Sekora

Velmi krásná knížka. Pamatuji si ji ze svého dětství a teď jsem ji četla svým dětem. Líbí se nám životní příběhu malého hmyzu a putování Ferdy mravence.

06.01.2020 5 z 5

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Jedná se o mou první knihu od této spisovatelky a musím říci, že psát opravdu umí. Bylo to napínavé od začátku až do konce a takové rozuzlení jsem opravdu nečekala, tím se však vysvětlilo vše, co bylo v knize psáno. Jediné co mi vadilo bylo spoustu otázek, ale to nám mělo asi pomoci vcítit se do hlavní hrdinky...doporučuji

02.09.2019 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Kniha byla zvláštně psaná, kdy se ve vyprávění vesmes střídala postava německého chlapce Wernera a francouzské slepe dívky Marie Laury. Pohled na válku z obou zucastnenych stran. Jsem rada, že nakonec Werner našel odhodlání a postavil se zajetemu mechanismu, aby dívku zachránil. Krásný dojemný příběh. Vřele doporučuji...

18.05.2019 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Přerod dítěte v dospívající ženu patřící přírodě. Naučila se toho tolik o zvířatech a naprosto sama. Bohužel ji nikdo nepřipravil na svět mimo její zátoku.. Ale byl to krásný dojemný příběh.

02.04.2022 4 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

V knize je krásně vykreslena příroda, staré zvyky.. Pro lékařku z města muselo být těžké přestěhovat se do Bohem zapomenuté krajiny, ale měla to štěstí, že konečně mohla najít sama sebe. Objevila skutečnou lásku, jelikož Jozu nešlo nemilovat, objevila nové životní hodnoty. Film natočený podle knihy si rada pustím vždy...

22.03.2021 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Nejdříve jsem viděla film a az poté náhodou toto přečetla, kdy mi čtení připomínalo něco, co jsem viděla. Krásná kniha ale pro mne trochu smutna. Pořád jsem čekala, kdy dojde ke zlomu a hlavní hrdina změní názor na život. To se sice nestalo, ale hlavní hrdinku toto setkání velmi změnilo. Jak se říká všechno zle je k něčemu dobré

06.03.2018 5 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Autorka mne zaujala pro její myšlenky... Bylo to to takové hezké čtení, ve kterém jsem se občas ztrácela. Přeci jenom s některými věcmi se neztotožňuji. Ale moc paní farářce fandím, zdá se mi, že i přes to všechno zůstala taková lidská, tak možná nová budoucnost pro církve.

23.04.2022 4 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

No nějak jsem se nemohla začíst, příběh byl zajímavý, ale asi to trochu ztratilo na dynamičnosti oproti předchozím dílům. Nechám se překvapit zda budou další pokračování a opět to bude na té skvělé úrovni..

02.04.2022 4 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Takové mile pohlazení po duši... Čtyři sestry a každá úplně jiná:-) ani nevím, která ze sester mi byla svou povahou nejblíže, ale naprosto mne odzbrojila Jo, ta nezkrotná mladá dívka, která se dokázala ke všemu postavit čelem. Čišela z ní upřímnost. Miluji taky tu dobu, ve které byl psán děj knihy, připadá mi to jako z jiného světa:-)

19.06.2021 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Naprosto úžasná kniha o morousovi, který si získal mé sympatie. Musím říci, že tato kniha mne dostala a konec jsem obrečela. Člověk se postupně dovídá věci, kterého Ova ovlivnily, jak v minulosti, tak zároveň i v budoucnosti.. Ale Ove měl srdce opravdu na správném místě, i když se moc snažil lidi kolem odstrkávat:-)

06.03.2021 5 z 5

Zeď vzpomínek Zeď vzpomínek Anthony Doerr

Já jsem z knihy nadšená, nejedná se pro mne o knihu, která by mne úplně usadila, ale každá z těch povídek měla svůj půvab a hlavně nějaké poselství. Určitě doporučuji.

02.01.2020 4 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Není to kniha, ze které bych byla úplně paf. Zpracování tématu velmi zajímavé, ale u něčeho jsem měla pocit, že si to musím přečíst i dvakrát, abych vlastně pochopila myšlenky autora. Myslím, že tato kniha krásně vystihuje, že život opravdu není pouze černobílý a vše, co děláme, se nedá generalizovat, že to je či není správné. Úplně mne dostala otázka ve smyslu, co bychom dělali my v té situaci a já jsem ráda za to, že takové rozhodnutí dělat nemusím..

24.10.2019 4 z 5

Smrt má oči mojí dcery Smrt má oči mojí dcery Jessica Treadway

Kniha se četla moc dobře.. napínavé až dokonce..úplně mne mrazí z
toho, že toto je opravdu reálné, jelikož se nejedná o ojedinělý případ. Rodinné vztahy bývají opravdu spletité. Doporučuji..

07.10.2019 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Téma knihy bylo zajímavé, Baxterova si našla nové přátele, o ktere v zápětí přišla..bylo to naplněné akcí a četlo se to rychle. Jen občas jsem se v některých pasážích ztrácela hlavně tedy ke konci knihy...ale konec zajímavý a už se těším co bude v třetím díle, jestli je tedy v plánu...

18.08.2019 3 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Kniha mi přišla hodně rozvlacna, dokázala bych si představit, že je o polovinu kratší. Na druhou stranu jsem až do konce nevedela, kdo je vrah a tudíž se druhá polovina knihy nedala vůbec odložit...kniha byla psána krásným větveným jazykem, je vidět,že knihu psal opravdu zkušený spisovatel..ale jestli se premluvim ještě k dalším dílům, to je ve hvězdách, protože ve mně žádný "wow" efekt nezanechala i když hlavní akteri Strike a Robin byli sympatičtí..

05.07.2019 4 z 5

Modrý dům Modrý dům Táňa Keleová-Vasilková

Kniha byla moc hezky psaná, příběh jedné velké rodiny. To je můj sen, protože na světě bez rodiny nejsme v podstatě nic. Rodina je to, co nás kotví k místu, lidem... Taky mám takové rodinné sešlosti nejraději, ale Lenka mne tam opravdu štvala...

06.06.2019 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Kniha se četla moc dobře. Do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo rodiče zabil, ale to, co nakonec vyplynulo na povrch... Konec byl celkem otevřený.

03.04.2023 5 z 5