Knížka Ferdy Mravence

Ferda si poradí s pracemi všeho druhu: zapřáhne do kočáru pana Hlemýždě, ochočí si zeleného koníka, uspořádá hostinu pro rodinu malých ploštiček, nešťastně se zamiluje a nakonec jen taktak unikne nespravedlivému výprasku a uprchne do světa. Ale Ferda by nebyl Ferda, kdyby si neporadil s krvežíznivým Ťutínkem i s mravencožravou paní Střevlíkovou, a nakonec postaví larvičkám chrostíků tak krásné podvodní domečky, že si vyslouží svobodu a vrátí se do rodného mraveniště! Tam se vrhne do vymýšlení všelijakých zlepšováků, ať už při lovu divokých mšic nebo čištění chodeb mraveniště. Mraveniště přepadnou loupežní cizí mravenci, ale pak se vše vysvětlí a příběh končí hromadnou svatbou. Někteří ženichové a nevěsty, ti, o které Ferda zvláště pečoval, mají na krku stejné červené kravaty jako on sám! Kniha se skládá ze tří částí : Ferda Mravenec, Ferda Mravenec v cizích službách, Ferda v mraveništi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/104038/knizka-ferdy-mravence-noo-104038.jpg 4.5306
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha Knížka Ferdy Mravence

Laurinka1000

Ferda zažil hodně dobrodružství. Na mě to bylo moc dlouhé.

n.ezn.amy

Příběhy Ferdy mravence s jeho nezbytným šátkem a nerozlučným kamarádem broukem Pytlíkem. Ferda mravenec je šikovný a jeho heslem je Práce všeho druhu. Krásné příběhy, kdy si např. ochočí zeleného koníka nebo díky nešťastnému zamilování musí utéct z mraveniště do světa, neboť mu hrozil velký výprask. Další z českých nestárnoucích klasických dětských knih.

Sandik

Nestárnoucí klasika, pro děti kolem šesti let ideální způsob jak se seznámit se světem hmyzu. Samozřejmě legrační je z dnešního pohledu fakt, že Ferda mravenec je logicky dělnice, čili vlastně "ženská hrdinka" ;o)

Kontryhelka

Zbožňovaná kniha mého dětství.

VeruMalfoy

Tuhle knížku jsem s pár dalšími oblíbenými chtěla číst jako malá od mamky furt dokola. Rodiče mi četli samozřejmě i jiné pohádky, ale znáte to, když si některé opravdu oblíbíte, nemůžete se jich prostě nabažit! Pamatuji si, že pak jsem ty oblíbené příběhy znala nazpaměť.

bacouch
31.10.2020

Knížku jsme četli s dětmi před spaním, všechny nás to fakt bavilo a já si dala předsevzetí, že si o těch mravencích musím přečíst ještě něco konkrétnějšího a reálnějšího. Jinak, dětem to přišlo dost legrační a dostatečně akční.

Jarka_rybář
13.10.2020

Výtečná a vtipná kniha. Na vysoké nám ji doporučovali jako učební materiál pro studium bezobratlých (postačila by prý na trojku.:-) ).

Doubravka1975
13.09.2020

Nejlepší je Ferda ..... Krásný příběh z mraveniště. Líbí se mně i mým, dnes již dospělým synům