Szekynka Szekynka komentáře u knih

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

hezky napsané

25.03.2019 4 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Alagesie mi bude chybět. Normálně bych této knize dala o hvězdu méně, nebudu ji ubírat vzhledem k celé sérii. Nicméně jsem od zakončení čekala víc, některé věci mi přijdou nedořešené. Třeba Angela, když zabíjela kněžího v Dras Leoně řekla mu své skutečné jméno a celkově byla podivná, čekala jsem osvětlení její postavy. Kdo byly ty dvě cizinky, které se zjevily při poslední bitvě a zachránily Rorana. Stejně tak jsem čekala, že se skutečná jména dozvím i já. No a o konci bez happy endu ani mluvit nebudu, to jako fakt? Vždyť si ani pusu nedali...nemám ráda takové konce, o chudákovi odloučené Safiře a Fanínovi ani nemluvím.

13.02.2019 3 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Už teď mě mrzí, že mi zbývá poslední díl. U Glaedra a Oromise, slzička ukápla...

15.01.2019 5 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Moc povedené dílo, veškeré popisy má autor napsané opravdu luxusně. Když jsem se na konci knihy dočetla že Eragona začal psát Paolini v 15ti letech a že ve svých 21 letech dopsal první dva díly musím smeknout, jednak nad fantasií a také nad ohromujícím talentem autora.
Eldest se mi líbil, kniha byla napínavá, promyšlená, překvapivá a úsměvná. Třeba popis jak se Safira opila medovinou u trpaslíků a žuchla na zem, mě pobavil. Zjevení Glaedra a Oromise taky famózní. Nemám, co vytknou, těším se na Brisinger. ♥♡♥♡♥

17.12.2018 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Miluju draky a fantasy příběhy. Eragon mě mile překvapil, nejdříve jsem viděla film a do knihy se mi moc nechtělo, ale jsem ráda, že mě špatná filmoví verze neodradila. O hodně bych přišla.

11.12.2018 5 z 5

Návrat Návrat Sophie Jordan

Knize dávám 5 hvězdiček, protože se mi celá série moc líbila. Hrdinové mi budou chybět, je škoda že série končí já osobně jsem viděla potenciál pro další díly, ale to je asi na jinou debatu. Teď k poslednímu dílu (Pozor Spoiler!!!). Přijde mi, že si autorka se zakončením série nedala takovou práci, kterou jsem čekala. Konec mi přišel uspěchaný a některé pro mě důležité otázky zůstaly nevyřčené. Jako třeba přežil Xander Cassianův útok? Proč Jabel zabila Miriam? Opravdu zabila Jabel i Magnuse? Další věc co mě mrzela bylo pro mě docela odfláknuté ukončení Cassianova příběhu, čekala jsem, že se Cassianovu osudu bude autorka věnovat víc. Stejně tak i u ostatních hrdinů jsem čekala více.

15.11.2018 5 z 5

Útěk Útěk Sophie Jordan

Parádní díl... Pozor obsahuje spoiler....moc se mi líbilo, jak dopadla Tamra, nějak mě to už ani nenapadlo že by mohla.....autorka krásně popisuje dění v kmeni, líbí se mi linka Jacinda - Cassian - Will. Tímhle dílem si autorka udělala bezva startvoní čáru pro třetí díl. TĚŠÍM se.....

13.11.2018 5 z 5

Drakie Drakie Sophie Jordan

♥ ♡♥ ♡ Jsem nadšená a natěšená na druhý díl. Dřív jsem mívala fantasy hrozně ráda, ale postupem času mě téma čarodějů, upírů, lovců a další téhle „verbeže :)“ omrzel.

Zato tohle „dračí“ fantasy je u mě trefa do černého. Bájní dráčci mě odjakživa fascinovali, když se mi kniha dostala do ruky měla jsem radost, těšila jsem se ale vzhledem k tomu, že je řazená do kategori Young Adult, jsem od ní zase tak moc nečekala.

Každopádně opak byl pravdou kniha je v mých očích dokonalá, je v ní všechno – drakie, krásný lovec, zakázaná láska, brilantní popis myšlenkových pochodů. Autorka mě opravdu vtáhla a kniha za 2 dny četby padla. Do Jacindy a Willa se zkrátka nejde nezamilovat. ♥ ♡♥ ♡

08.11.2018 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Nechala jsem se unést a žádné WOW se nekonalo. Musím si zapamatovat, že nálepka Bestseller dobrou knihu zkrátka nedělá !!

Celkově jsem od Kříďáka čekala mnohem víc….Pozor Spoiler!! Co bych knize uznala jako plus je obálka, nápad na kterém autorka stavěla a docela chytlavý začátek.
Mínusů má, ale mnohem víc. Prvních 40 stránek bylo fajn a stále jsem čekala, že se bude příběh rozvíjet, spojovat a nakonec vygraduje. Co jsem ale nečekala a vůbec se mi nelíbilo, byla absolutní překombinovanost, která hlubší smysl postrádala.
Autorka hodila do éteru několik událostí, u kterých jsem doufala, že budou mít nějakou návaznost. Jako smrt Murpyho, Seana, Dráťáka a Kolotočenky. V závěru to vše byla pouze shoda náhod a svým způsobem se kamarádi pozabíjeli navzájem a psa omylem otrávila matka.

Závěr, kde vlastně vyplulo napovrch, kdo vzal hlavu mi přišel hodně zcestný, možná to autorka myslela dobře, ale mě to tak tedy nevyznělo. To, že nebyl nijak očištěn p. Halloran mě zklamalo.

05.11.2018 2 z 5

Snídaně v posteli Snídaně v posteli Sandra Brown

Spisovatelku mám moc ráda a jsem vděčná, že tato kniha přišla na řadu až nyní, protože kdyby tohle bylo první dílo co čtu určitě bych dál v četbě jejích knih nepokračovala a to bych se připravila o hodně (viz. topovky Skrytí zlo, Pomsta, Závist....).

Tato kniha byla i na mě moc, chápu romantiku atd, ale věty typu: " Buď mým mistrem" nebo "Smáčel svůj meč touhy v její rose" byly pro mě vražda. Kniha byla sladká až z ní bolely zuby. Za mě NE a to ani jako oddychovka.

30.10.2018 1 z 5

Radostná zvěst Radostná zvěst Sandra Brown

Knihu řadím do kategorie oddychovek, ráda občas čtu tyhle slaďárny a Sandra píše dobře. Pozor SPOILER ! Zakončení se mi nelíbilo, i s ohledem na to že Ria byla adoptovaná se mi konec s jesličkami nelíbil, byla bych asi spokojenější kdyby v knize byla zmínka o jejich vlastním uzlíčku štěstí.

24.10.2018 3 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

YES !!!!
Originální pojetí hlavního hrdiny. Musím souhlasit s ostatními, že hlavní postava je suprová a řekla bych, že si získá hodně fandů. Theo je přesně takový, jak si představuju vědce → neuvěřitelně chytrý člověk s bryskními postřehy avšak chvílemi nepoužitelný pro běžný život.

Ze začátku jsem si nebyla jistá, jestli mě baví číst o DNA a ostatních vědecké problematice. Autorovi se, ale podařilo popsat vědecké metody a postupy tak barvitě, že moje počáteční rozpaky vystřídalo nadšení. Theo je prostě borák (doufám, že se s ním ještě v nějakém příběhu ponořím do myšlení a duše psychopata)

Kniha si právem zaslouží nálepku Světový Bestseller, má spád a zbytečná omáčka čtenáře neobtěžuje. Autorovi se podařilo spojit děsivého vraha, „praštěného“ profesora bioinformatiky a originální náměr do příběhu, který čtenáře prostě vtáhne.
Luxusní obálka knihy je opravdu nádherná, když jsem ji držela v ruce poprvé, byla jsem z ní unešená. Jsem ráda, že taková fešanda je součást mojí knihovny. ♥ ♡

08.10.2018 4 z 5

Šéf Šéf Vi Keeland

Kniha má klasický námět a je předvídatelná, to jí ale na čtivosti neubírá. Nad Chaseovými hláškami a pokusy jsem se musela usmívat. Líbilo se mi, že kniha měla na pozadí i příběh s Payton, autorka zkloubila minulost a přítomnost dost dobře. Doporučuji !

24.09.2018 5 z 5

Špinavá hra Špinavá hra Sandra Brown

Dobrá kniha, měla všechno co mít měla, čtivá, sympatické postavy, dobře popsané vnitřní pochody postav, zápletka, ale....Dávám tři hvězdy protože Sandu B. čtu hodně a tato kniha neměla takový ten její klasický náboj.

19.09.2018 3 z 5

Kouřová clona Kouřová clona Sandra Brown

Kniha je skvělá. Co se týče filmové podoby byla jsem z obsazení herců zklamaná, film jsem ani nedokoukala.

12.09.2018 5 z 5

Sama v černém lese Sama v černém lese Cass Green (p)

Začátek knihy mě vtrhl do děje, čekala jsem že bude gradovat. Místo toho se děj tak nějak vlekl, asi sem od knihy čekala víc, včetně větší zápletky na konci. Hodně průhledná kniha s podprůměrnou hlavní hrdinkou. Její slovník, povaha ani jméno mi nesedlo. Styl autorčina psaní není můj šálek kávy.

04.09.2018 3 z 5

Šaráda Šaráda Sandra Brown

Nezklamala, začátek byl docela krutý. Popis všech smrtelných nehod mě docela vzal a bylo mi těžko z toho jak je život pomíjivý. To co člověk má, může zmizet ze dne na den. Vykreslení hrdinů a děje zvládla autorka opět bravurně. Kniha má svižný spád. Když uvážím, v jakém roce dílo vyšlo, musím podotkonout, že obdivuju autorku za to s jakou grácií dokázala napsat detektivku a zároveň veřejně promluvit o problematice darování orgánů.

02.09.2018 5 z 5

Závist Závist Sandra Brown

WOOOW, člověk si myslí, že už ho autorka tolik nepřekvapí, ale jo povedlo se. Napsat knihu v knize, luxusně vykreslit postavy a promyslet takto děj, to umí pouze paní Browová! Luxusní záležitost.

22.08.2018 5 z 5

Zlomená srdce Zlomená srdce M. J. Summers (p)

Úplně nechápu některé názory, jak to bylo přitažené za vlasy, slaďárna a přehnaná romantika. Tahle kniha se už dle anotace přesně, takto tváří, proto nechápu proč je někdo zklamaný, když dostala přesně to, jak se kniha od začátku prezentovala. Nevím já osobně čtu to, na co mám chuť a kdy mám chuť, když chci romantiku je tahle kniha jako dělaná. Na začátku mě překvapilo náhlé úmrtí Gabriely, ale autorka to měla dobře vymyšlené. Líbilo se mi, že byl děj zasazen do Brazílie: portugalština, pomerančovníková farma, býčí rodeo, americký kovboj….vše mělo svoje kouzlo. Kniha byla sice sladká až z ní bolely zuby, ale proč ne? Jako oddechovka skvělý výběr.

30.07.2018 4 z 5

Nejhlubší tajemství Nejhlubší tajemství Sandra Brown

Parádní příběh, příběh mě pohltil. Stejně jako se mi líbilo dostihové prostředí do kterého byl příběh vsazen, stejně tak jsem si oblíbila všechny postavy . Po dočtení poslední stránky jsem si uvědomila jak autorka uzavřela vlastně úplně všechno, do detailu propracovala příběhy a opět představila svůj brilantní styl psaní. Tentokrát jsem i docela brzy správně tipnula, kdo Celinu před 25 lety zavraždil, ale stejně se děj tak napínal a stupňoval, že jsem byla překvapená. Koncem nepovažuje za hořko – sladký, naopak každý byl přesně tam, kde být měl.

24.07.2018 5 z 5