Szekynka Szekynka komentáře u knih

Francouzské hedvábí Francouzské hedvábí Sandra Brown

Tak tohle je asi premiéra, kdy dávám Sandřiné knize takové hodnocení, a tak málo hvězd. Na téhle knize mi vadilo, co vadilo – obtěžovalo, že se točí kolem náboženského fanatismu. Tohle téma není nic pro mě, i v Záměně to bylo lehce podobné ale spíše ke konci, ale tohle? Ne to mě štvalo, Ariel mi byla naprosto protivná, no brrr. Knih jsem dočetla asi jen proto, že se mi líbilo vykreslení postav Claire a Cassidyho, samozřejmě bylo jasné, že skončí spolu, ale ti dva mě bavili a byli důvod k dočtení

09.12.2019 3 z 5

Svědkyně Svědkyně Sandra Brown

Mě se ten její styl psaní prostě líbí! Tyhle „Brownovky“. U téhle knihy se mi líbilo, jak se měnily dějové linie a jak bravurně proplouvala mezi současností a popisem minulosti vztahu Kendal a Mathewa. Pořád sem si říkala a ten co je s ní je jako kdo? Docela mě baví, jak se to vždycky snažím rozlousknout a jsem totálně mimo ????. Tohle se prostě povedlo. Zase bych tu plácala samé superlativy, protože buď jsem totálně zblblá nebo je Sandra prostě mistryně pera ????

29.11.2019 5 z 5

Nebezpečné útočiště Nebezpečné útočiště Nora Roberts

Moje první kniha od Nory a teda….., vypadá to, že si přečtu i další. Moc se mi líbilo, že byl příběh psaný od doby, kdy se Lil a Coop potkali poprvé. Líbilo se mi, že to nebylo jen takové to klasické, jak každý jen vzpomíná, ale naopak autorka čtenáři popsala jednotlivé etapy jejich života, přátelství, lásku a jejich pohnutky.

Co se týče zasazení příběhu, tak to se u mě trefila: ranč, koně, divoké šelmy, pomoc zvířatům, život na samotě v panenské krajině, pohádková příroda…to prostě chceš ????. Bavily mě příběhy zvířat – Bejby, Šeba, Kleopatra, Boris, Delila a spol., vyprávění o nich bylo přesně něco pro mě a knihu to hezky podtrhlo. Docela se mi k téhle knize hodí i slavná věta: „Bejby nebude sedět v koutě“… no to teda nebude „plyšák“ jeden!!…kdo četl pochopí ♥♥

Na chvilku mě sice zklamalo, že odhalení padoucha bylo docela brzy. V tomhle směru jsem čekala malinko větší překvapení a napětí, ale zas bylo to psané jinak a jinak neznamená nutně špatně. To, že autorka prozradila, o koho jde a jaké má pohnutky, stejně neznamenalo, že jsou před ním Lil a Coop v bezpečí. Prostě mě kniha mě uchvátila od začátku do konce. Nemůžu tvrdit, že je dokonalá a že není místy trochu přitažená za vlasy, ale mě osobně se dotkla, snoubilo se v ní vše, co mám ráda a přesně takovou knihu jsem teď potřebovala. Četla jsem názory na knihu a opakovalo se, že je zdlouhavá, tak nějak nemůžu souhlasit. Pro mě byla „zdlouhavost“ děje naprosto v pořádku, naopak přišlo mi, že by to mohlo být delší.

Často se mi stává, že se na pokračování ve čtení těším jako malá Jarunka, ale málokdy se mi děje, že knížku odmítám odložit a jen po očku sleduju, že už je hrozně moc pozdě a říkám si: „Měla bys jít spát, vstáváš do práce.“ Docela boj s touhou číst a potřebou vypadat ráno v práci jako normální lidská bytost ????.

Jediné, co se mi nelíbí je obálka knihy. Když si představím, jak byla v knize popsána Lil a jak vypadá slečna na obálce trochu mě to naštvalo. Ty umělé „drápy“ co má slečna byly představě, jak vypadá Lil na míle vzdáleny., nebo třeba kde jsou ty její indiánské rysy – tmavé oči a havraní vlasy? V tomto případě bych dala před českou obálkou přednost té původní, ta se pro změnu nese v tom správném duchu.

29.11.2019 5 z 5

Večeře v horách Večeře v horách Sandra Brown

Přemýšlím, proč má kniha, tak „malé“ hodnocení. Asi chápu, že na většinu to může být mega slaďárna. No za mě to sice byla slaďárna jako blázen, ale…. Moc se mi líbilo zasazení příběhu do horského prostředí, líbilo se mi vykreslení postav, a hlavně se mi líbilo, že to nebylo klasické: ona, on, vzplanutí, sex a happy end. Líbilo se mi, že příběh působil trochu víc ze života. To že měla Alice dvě děti a nebyla v úplně lehké situaci, stejně tak Piercova situace. Sice sem čekala, že on bude nemocný, ale nějak mě kniha v ničem nezklamala. Už její styl trochu znám a tohle jsem čekala. Jako ano, jinak v knize samozřejmě jsou všechna klasická klišé. Mě se ale líbila moc. Myslím, že může být super pro někoho, kdo je třeba v podobné situaci, po přečtení téhle knížky může nabýt člověk dojem, že všechno je zase možné. Docela jsem koukala, že autorka propojila tuhle knihu se Snídaní v posteli, kde byl vykreslen příběh Cartera a Sloan, to u ní nebývá až takovým zvykem a pro mě to bylo moc příjemné překvapení.

22.11.2019 4 z 5

Odražená střela Odražená střela Sandra Brown

Posledních pár knížek bych nazvala jako maraton Sandry Brown. Od Odražené střely jsem čekala klasiku jako vždycky, docela se mi líbilo, že to nebylo jako vždycky: vražda, pohnutý příběh hlavní hrdinky a sexy poldy. V tomto případě se mi líbila změna, že hlavní hrdinka tentokrát nevypadala čistá jako padlý sníh. Super čtení.

12.11.2019 5 z 5

Tučné úterý Tučné úterý Sandra Brown

Tahle knížka mi ležela v knihovně opravdu dlouho, a tak nějak cíleně jsem jí obcházela. Nevím, jestli mě nenadchla paní na obálce nebo mě vůbec nezaujala anotace, každopádně se mi do ní nechtělo. Nakonec mi nějak došla zásoba Sandry, a kromě Francouzského hedvábí bylo Tučné úterý jedna z posledních, do kterých jsem se nepustila. Co bych knize ubrala, docela mě mátlo jméno hlavního hrdiny Burke Basile je ok, ale to jak v hovoru nebo popisu autorka psala Burke a v dalším řádku Basile, tak mi to chvíli přišlo, než jsem si to srovnala, že nejde o dvě osoby. To, že tam zakomponovala ještě z opačného tábora jméno Bardo, tomu taky moc nepřidalo. Když ale nebudu řešit zmatek ve jménech, tak se mi děj celkově líbil, asi proto že moje topovky od Sandry jsou (Skryté zlo a Podraz), takže tohle se nemohlo nelíbit ????. Jako vždycky mě knížka nezklamala, autorka si dala práci s vykreslením charakteru postav, propracovala a totálně zamotala příběh. Sandra prostě nezklame ????.

11.11.2019 5 z 5

Alibi Alibi Sandra Brown

Alibi se mi líbilo, řekla bych že patří mezi ty lepší knížky od Sandry jako je třeba Skryté zlo, Reportér atd. Jediné, co na konci mi trochu chyběla ta pomyslná třešnička, dokázala bych si představit trochu happy end v Loretině případu – jako třeba že se vrátí k policii, podobné rozuzlení bych očekávala v příběhu Deeve a Smilowa. V tomto ohledu mi to přišlo nekompletní, proto ubírám jednu hvězdičku.

05.11.2019 4 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Hm, no na začátku jsem se musela hodně přemlouvat abych knížku někam nezahodila. Theovi úvahy a pomalý rozjezd mě fakt nudily. Ale, ….. vydržela jsem, a nakonec se mi Teorie vraždy líbila ze všech dílů nejvíc.

24.10.2019 4 z 5

Kontrakt Kontrakt Melanie Moreland

Říkám si proč má tahle kniha relativně nízké hodnocení, jako ano knih tohoto žánru bylo, je a bude mnoho, ale tahle mi přišla trochu jiná. Ano nese sice klasické znaky, on idiot ona naivka atd., ale tak nějak se mi četla moc dobře. Líbí se mi, že kniha psaná i z jeho pohledu. Tempo knihy je celou dobu svižné, začátek se mi líbil víc, jejich výměny měly jakýsi náboj, zhruba v polovině úplně otočí svůj přístup, což jako ta myšlenka se mi líbí ale byl sladkej až z něj bolely zuby :/

23.10.2019 3 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Strhující hra s časem v ulicích Říma. Dalo by se namítat, že mnohé z děje je přitažené za vlasy, ale jedná se o fikci a tak se to i musí brát.

11.10.2019 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Pozor SPOILER! Tak už jsem si asi milionkrát říkala, že knížky s nálepkou Bestseller nebrat, že v závěru za to nestojí. Tady mám pocit, že se s nálepkou zase tolik nespletli. Na to, že se v ději objevuje několik postav mi popis a rozdělení děje přišlo v pořádku a neměla jsem v postavách až takový zmatek. Kniha má pozvolnější rozjezd, ale v tomto případě mi to nijak zvlášť nevadilo, naopak docela mě bavily myšlenky jednotlivých hrdinů a jejich úvahy nad ostatními účastníky. (Přijde mi vtipné, že vlastně nejvíc se mi líbila jedna postava, jak nad vším přemýšlí a v závěru to byl vrah?? Hm, asi je se mnou taky něco špatně ????), jen tedy psychologie jednotlivých postav mohla být trochu více rozepsaná, aby byl příběh celistvější, charaktery postav byly popsané zkrátka ploše. Bylo sice fajn, že vedly úvahy o ostatních, ale autorka se na to mohla zaměřit trochu víc z jiného úhlu. Zasazení příběhu do zimní atmosféry a hotýlku se mi líbilo, ani jsem to nebrala jako klišé, tak nějak mi to dávalo smysl a dodalo to trochu tajemna. Co se mi ale nelíbilo - nejsem spokojená s atmosférou, která panovala v hotelu a mezi hosty, uvítala bych větší podezřívání a celkově větší nevraživost a pochyby. Říkala jsem si co by se muselo stát, aby se ti pitomci jako v každé podobné knize klasicky rozdělili a neseděli spolu dál u ohně, protože mi bylo jasný že se nějak oddělí a v tomhle momentě jsem čekala nějakou trapnou situaci. To, jak to autorka skoulela s Riley a jejím záchvatem mi přišlo docela věrohodné a ne totálně přitažené za vlasy. Možná jsem od závěru čekala trošku víc, přišel mi docela rychlý a méně propracovaný. Po dočtení jsem měla takové rozporuplné pocity. Jako říkala sem si, jestli myslí ty úvahy s pohrabáčem vážně a říkala sem si chudák ženská, tak ať jí jen opustí, ale jako že to dopadne takhle? To jsem nečekala a trochu koukala. Jediné, co mě zklamalo bylo nedořešení konce mezi Gwen a Davidem, trochu jsem čekala nějakou tečku.

10.10.2019 3 z 5

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Tohle komentář nepotřebuje ❤

04.10.2019 5 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Kniha tak nějak ničím nepřekvapí, patří mezi jednu z mnoha, kde prostě víte. Na žádnou cenu to určitě nebude, ale na druhou stranu je to oddychovka, kde se člověk zasměje. Prostředí hokejistů se mi líbí tak se nejspíš vrhu i na příběh Brenny.

03.10.2019 3 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Mám trochu pocit, že dvojka má trochu klesající tendenci. Už prvnímu dílu se dalo ledacos vytknout, ale tak nějak jsem ve dvojku věřila, no tak to úplně nevyšlo. Tentokrát se sice autorka víc věnuje pocitům hlavních hrdinů, ale tak nějak krkolomně a nezáživně. Do trojky se pustím spíš ze zvědavosti, jak to autorka zakončí, ale moc od ní nečekám

02.10.2019 2 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Tak já nevím, jsem trochu v rozpacích. Opět potenciál jako blázen ale pojmuto tak zvláštně, že byl závěr zklamání. Nerozumím tomu, jak může být taková myšlenka takhle divně ukončen. Kniha i nápad si zasloužili mnohem víc. Podle mě nedotažené, přeplácané a prostě škoda.

02.10.2019 2 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

K Divergenci jsem se dostalo po zkouknutí filmu. Námět a myšlenka knihy o 5 frakcích se mi líbila moc, tenhle netradiční nápad měl myslím velký potenciál. No dál už to pokračuje klasicky, ala všichni happy jak dva grepy, dokud se nanajde někdo, kdo touží po moci a celý to zmastí. Při čtení jsem i úplně říkala o kolik mohla být kniha lepší, kdyby nebyla psaná tou divnou já formou v přítomném čase. Trochu mě mrzelo podání autorky, protože myslím, že kniha mohla být naprostá pecka, jen styl psaní a nedomyšlenost některých částí jí ubraly na atraktivitě. Normálně bych dala 3 hvězdy, ale za ten nápad budu bourák a dám 4 :)

02.10.2019 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Upřímně řečeno od Kinga jsem čekala malinko jiný styl. Tohle není úplně klasická „Kingovka“. Na příběhu si dal opravdu záležet, stejně jako na popisu jednotlivých charakterů, a to jak těch kladných, tak záporných. Díky barvitému vykreslení postav je příběh opravdu realistický. Psychologie, se kterou je zacházeno s vězni, absence empatie a silný příběh vytváří jedinečný příběh hrající na duši i nervy. Tento příběh domnělého vraha dvou děvčátek vás prostě vezme za srdce. Tak nějak je kniha kapitola sama o sobě – zkrátka propletenec několika osudů, které vám nenechají v klidu. Jsem ráda, že King vystoupil mimo svoji klasickou komfortní zónu hororů, nebyl by to on aby do knihy trochu tajemna a mystiky nezakomponoval, nicméně do tohohle příběhu se to hodilo a tím že se dokázal zaměřit na opravdu brilantní popis charakterů, vytvořil mistrovské dílo. Takže, kdo knihu nečetl měl by to napravit ????. Příběh Johna vás uhrane.

Sophiina voľba Sophiina voľba William Styron

Tuhle knihu jsem kdysi četla jako povinnou četbu, sice si pamatuji to moji emoci, ale tou dobou mi asi příběh neřekl vše, co měl. Tak jsem se rozhodla, že takové dílo stojí za znovu přečtení. Tak nějak se stalo, to, co jsem očekávala, viděla jsem v knize najednou jiné souvislosti, než jen konečnou těžkou volbu. Ona vlastně celá kniha je o volbě, kdy musí polská dívenka napříč celým svým životem, dělat nejedno těžké rozhodnutí. Děj knihy mi přijde malinko roztahaný a trochu to knihu narušuje. Je velmi „zajímavě“ nepsaná, pro "ne čtenáře" to může být docela oříšek to přelouskat. K hlavním hrdinům jsem si nějak nenašla cestu (tedy kromě Stinga, ten byl úplně boží ????). Moje hodnocení se odvíjí spíš od toho, co měla kniha říct než od těchto ne úplně dobře zpracovaných drobností. Jsou sice lepší díla na toto téma, ale podstatné je, co měla kniha říct.

02.10.2019 3 z 5

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Mini knížečka, na jedno odpoledne strávené pod peřinou s čajíkem v ruce ????. Vtipné, tajemné, lehké čtení. Na to, že se původně jednalo o „doplňkové“ dílko je příběh úplně super. Řekla bych, že O. Wilde se docela vytáhl a psal tuhle knížečku ve své vrcholné formě. Líbilo se mi, jak se snažil v knize zachytit snoubení starého (vtělení evropské romantiky a nostalgie v podobě strašidla) a nového v podobě nových obyvatel panství. Oddychové čtení a pro případ smutku, vhodný lék na rozptýlení, pobavení a rozehnání chmuru.

Zaříkávač koní Zaříkávač koní Nicholas Evans

Nejdřív jsem kdysi dávno viděla film. Už kdysi mi přišlo, že mi ve filmu nějaké věci úplně nesedí. Když se mi nedávno dostala kniha do ruky rozhodla jsem se, že si jí přečtu s tím, že jsem doufala, že nějaké mezery, co byly ve filmu budou vyplněny. A ano stalo se. Tohle je přesně ten případ, kdy je kniha někde úplně jinde než film. Redford sice dodal filmu na atraktivnosti, ale knížka je pořád lepší. Je velmi čtivě a citlivě napsaná. Představení hrdinů a jejich charakterů je suprově vyobrazeno a tím mi byli hrdinové velmi blízcí.

Pohádkové zasazení ranče do prostředí Montany mi učarovalo, stejně tak jako celý příběh s tragickým začátkem i koncem. Myslím, že v knize se všechen ten smutek, zklamání, boj se sebou samým, rodinné vazby a vztahy podařilo lépe vystihnout. Celkově tahle kniha se pro mě stala trochu srdcovou záležitostí. Koně byly dlouhou dobu součást mého života a už navždycky budou součástí mého srdce. Také jsem chodila s kamarádkou ke koním, po přečtení knihy jsem vzpomínala na některé situace, které kdyby se zvrtly byly bychom s kamarádkou tomuhle příběhu docela dost blízko.