swixl swixl komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Úchvatná kniha! Hltala jsem jí, až jsem si chvilkama myslela, že stojím vedle Ilan a pětadvacítky. Úplně mě pohltila, popsat konkrétně čím, bylo by toho hodně. Je krásně, čtivě psaná, téma neotřelé, nové názvy věcí velice zajímavé. Těším se na pokračování.

07.02.2020 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Faju jsem začala číst ihned po přečtení Naslouchače, a možná jsem měla pár dní počkat. Nechat v sobě první díl doznít. Nemohla jsem se chvilku vůbec začíst, ale když jsem se do děje konečně ponořila, nešlo to se odtrhnout. Konec mě úplně dostal až jsem ani nedýchala. Byl to zase ohromný zážitek. Těším se moc na pokračování.

14.02.2020 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Tento díl byl trochu jiný než ostatní, co jsem doposud od autorky četla, někdy mi nějaké věci neseděli, ale i tak dávám plný počet hvězdiček, protože i tak mne to oslovilo více než jiné knihy z poslední doby.

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Perfektní jako vždy, knížky Angely mám moc ráda, její styl mi vyhovuje, vždy ji přečtu během chvíle a nemůžu se od děje odtrhnout, a konec mne vždy tak pohltí, že ho dočítám i ve 3 ráno. Protože prostě to nejde nedočíst.

01.02.2020 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Knihu jsem v počátku chtěla odložit. Rušila mě nepřítomnost citací v příběhu Emmy, ale jsem ráda, že jsem to překonala a knihu neodložila. Nakonec jsem ji dočetla během týdne, což se mi již dlouho při mé vytíženosti nestalo. Kniha je psaná jednoduchým, čtivým a poutavým stylem. A závěr jsem tedy nečekala. Vyrazil mi doslova dech.

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Knížku jsem přečetla jedním dechem, opravdu mne vtáhla do děje a po dlouhé době jsem si čtení s napětím užívala.

01.09.2017 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Knihy Angely Marsons mám moc ráda, přečetla jsem všechny jedním dechem a vždy napnutě čekám, co tým Kim Stoneové potká. Tentokrát byl námět velice zajímavý. A závěr byl smutný, takže to byla změna oproti ostatním dílům a více méně to zase ukázalo jiný směr a překvapilo to a dostalo mě to. Klobouk dolu....

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Lehká oddechová kniha, někdy velice vtipná.

Dívka s havraními křídly Dívka s havraními křídly Tereza Kramerová

Knihu zbožňuji, a dle mého by to měla být povinná četba ve škole, aby již děti věděli, jak se sebou a svou myslí mohou pracovat. Což by jim v životě pomohlo mnohem více, než spoustu nesmyslných věcí, které stejně smysluplně nevyužijí.

01.02.2020 5 z 5

Tento příběh se mi zapsal pod kůži a do duše, několik dní jsem nad knihou stále přemýšlela a i teď, několik měsíců po přečtení na ní někdy při nějaké asociaci vzpomenu a něco z ní mi občas vytane na mysli. Byla jsem tak začtená, že kdyby to šlo, nechodila bych spát, do práce, prostě bych jen četla a četla. Je to velice silný příběh, který Vás dostane.

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Kniha mne pohltila na dlouhou dobu, několik dní jsem se k ní v myšlenkách vracela. Pasáže popisující jak fungují sloni a jejich rituály mne uchvátily snad nejvíce. Určitě se ke knize jednou ještě někdy vrátím.

01.02.2020 5 z 5

Tygřice Tygřice Torey L. Hayden (p)

Nečekala jsem úplný happy end, a vlastně ani nevím, co jsem čekala, celkově mne to tolik neoslovilo, ale za přečtení kniha rozhodně stojí a hvězdičku jí neubírám, v knize se totiž popisují i příběhy jiných ("výjimečných") dětí. Je bohužel smutné, že děti musejí mít takovéto osudy a kéž by bylo tak skvělých dam, jako je Torey, a díky nim a jejich pochopení by měli život snazší.

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha byla zpočátku velice zajímavá, čtivá, bohužel konec mě úplně neoslovil.

01.02.2020 4 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Knížka se četla jedním dechem, po dlouhé době, co mě knížka opravdu zaujala a nebyla jsem schopná se odtrhnout. Můžu jen doporučit.

05.12.2016 5 z 5

A proto skáču A proto skáču Naoki Higašida

Velice krásná a hloubavá kniha.....

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Ze začátku jsem se v knize ztrácela, spoustu názvů míst a jmen různých lidí, ale po začtení a zorientování jsem byla vtažena a kniha mne velice bavila. Konec byl přímo strhující a velice překvapivý. Těším se na její pokračování.

Pomalé rodičovství Pomalé rodičovství Helle Heckmann

Kniha je vhledem do Waldorfské pedagogiky. Je to příjemné čtení, které by si měl přečíst každý, kdo o tuto pedagogiku má nějaký zájem a rád by se dozvěděl více. Mám ji moc ráda, a ráda se ke knize vracím, a nacházím vždy nové a nové prožitky.

Veronika v Dubaji Veronika v Dubaji Veronika Klesnilová

Knihu jsem přečetla během jednoho dne, nemohla jsem se odtrhnout a chtěla číst dál a dál. Je to již pár dní od dočtení a stále ve mě zůstává nadšení, které jsem cítila při čtení. Autorka umí psát krásnou čtivou formou, která nenudí, byl to po dlouhé době, velice příjemně ztrávený čas u knížky a autorce tímto velice děkuji a myslím, že pokračování bych uvítala nejen já, ale spousty dáších čtenářů po dočtení této knihy.

15.08.2018 5 z 5