Dívka s havraními křídly

Miriam je dívka, která si uchovala kontakt s duchovním světem. Vidí do sebe i ostatních a bravurně využívá svoji mysl tak, aby ona sloužila jí, a ne naopak. V této knize vás nechá nakouknout do svého vnitřního světa i do zkušeností z běžného života. Nedávno se totiž z Prahy přestěhovala do malého města. Mezi novými spolužáky je i jeden, který ji nemá v oblibě a dává jí to dost okatě najevo... Kniha je jedinečná v tom, že přináší duchovnost, která patří do našeho českého prostředí. Je poutavě vyprávěná a čtenáře vezme díky „obyčejnému příběhu“ do sfér, o kterých se moc nemluví, ale přitom zásadně ovlivňují naše prožívání. Poukazuje na souvislosti (například na to, jak si vybíráme rodiče, co se děje po smrti atd.), které nejsou obecně známé, ale jejichž znalost přináší úlevu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360365/big_divka-s-havranimi-kridly-ZPS-360365.png 4.4103

Kniha Dívka s havraními křídly

Kackac77

Dostala jsem tuto knížku od kamarádky. Přečetla jsem ji během večera. No, co napsat? Celá knížka mi připadala jako náčrt, jako trošku širší obsah, který si chystám než začnu psát. Autorka do ní dala zajímavé pomůcky jak pracovat se sebou, ale všechno to tak klouzá po povrchu, je to pro mne dost nedotažené. Nedovedu si představit, že by to bylo zajímavé pro děti. Takový zvláštní poučující tlak z ní cítím. Jinak hvězdičku navíc dávám za nádherné ilustrace.

StanaStiborova
18.10.2021

Mysl je jako zahrada a je jen na nás, jestli v ní poroste plevel, nebo pokvetou květiny. Možná i vy patříte mezi dnešní dospělé, kteří vyrostli, aniž by vás někdo naučil, jak o svou mysl-zahradu správně pečovat.

O kolik jednodušší by ale mohlo být zvládání strachu, smutku, vnitřních konfliktů, vztahů, nemocí nebo nedostatku energie, kdybyste měli možnost naučit se praktické techniky práce s myslí už v dětství?

Tato kniha je úžasný dar dnešní generaci dětí. Dar vědomého používání vlastní mysli, díky kterému budou naše děti žít mnohem hlubší, naplněnější a šťastnější život.

smrtonos4157
10.08.2021

Nechci být v hodnocení nespravedlivý , ale kniha je naivní nedotažený kus . Spousta věcí je nakousnuta , neobjasněna ,ale pro běžné čtenáře to je velká neznámá . Rozhovory duchovního charakteru rozhodně nemají Já vyzdvihovat, ale potlačovat . Co rozhodně kniha postrádá je sdělení , že za tím vším je spousta práce, aby byl její výsledek pro jedince jasně patrný . Není to zábava ani hra a většina lidí nedostane osvícení do daru zadarmo. /Tím nechci říci, že je tato cesta nemusí bavit ./Ale to většina nechce slyšet. Úsilí a čas ale práce na sobě vyžaduje . Z vlastní zkušenosti vím, jaký je odpad účastníků kurzů v závislosti na čase .Už když sem na knihu narazil, měl sem ten nepříjemný pocit, že něco bude špatně. A ty hrozné ilustrace...už to mne mělo varovat. Pardon, tohle NE .

hroneczek
03.02.2021

Příjemná kniha, se zajímavými souvislostmi, které jsem občas neuměla interpretovat, takže "slovník" na konci je určitě vítaným doplňkem.

Hobitka
18.01.2021

Na tuhle knížku jsem byla hodně zvědavá. A opravdu byla dost zajímavá.
Moc se mi líbí pohled na svět, který je zde vykreslen.

Za mě škoda, že příběh samotný tvoří hlavně prostředí pro techniky/vychytávky. Miriam na mě působila tak moc dokonale vybavená, že až mi z toho začalo být smutno... Vlastně trvalo několik dní, než jsem tuhle podivnou "pachuť", která ve mě po dočtení zůstala, rozklíčovala.

Jak slibuje anotace, některé duchovní pohledy mě opravdu prozářily a přinesly klid. Určitě by pro mě byla kniha stravitelnější, kdyby v ní bylo více toho "normálního" příběhu a duchovní techniky a informace nebyly tolik natěsnané.

Je to jedna z knížek, ke které se chci časem vrátit a prozkoumat, co si z ní odnesu příště.

Ilustrace jsou nádherné a příjemně celou knížku doplňují :)

lenuskav
29.11.2020

Nádherná knížka co pohladí po duši...

GepardLady
26.09.2020

Knížku jsem si koupila v audio podobě, načtenou samotnou autorkou. Je to pohlazení po duši. Pro některé děti to bude v některých částech možná hůře uchopitelné, ale asi hodně záleží na tom, z jakého prostředí vycházejí. Tohle totiž není o fantazijním světe, do kterého by se hlavní hrdinka dostala nějakou škvírou v časoprostoru, ale je to duchovní literatura. Spíš se tedy hodí pro děti, jejichž rodiče se o duchovní sféru sami zajímají a vedou touto cestou i potomky. Neříkám ale, že si v ní i mladí čtenáři z "racionálně" založených rodin nemůžou najít vlastní cestu :-) Pro mě jakožto pro čtenářku 30+ to bylo krásné čtení a nejen proto, že si kvalitní dětskou literaturu taky ráda přečtu. Bylo to relaxační a poučné i pro mě :-)

misa5311
10.09.2020

Přečteno jedním dechem. Čtení i ilustrace jsou opravdovým pohlazení pro duši. Doporučuji všem, kdo chtějí svou mysl používat ve prospěch svůj i svého okolí, vesele a kreativně.