Dívka s havraními křídly

Miriam je dívka, která si uchovala kontakt s duchovním světem. Vidí do sebe i ostatních a bravurně využívá svoji mysl tak, aby ona sloužila jí, a ne naopak. V této knize vás nechá nakouknout do svého vnitřního světa i do zkušeností z běžného života. Nedávno se totiž z Prahy přestěhovala do malého města. Mezi novými spolužáky je i jeden, který ji nemá v oblibě a dává jí to dost okatě najevo... Kniha je jedinečná v tom, že přináší duchovnost, která patří do našeho českého prostředí. Je poutavě vyprávěná a čtenáře vezme díky „obyčejnému příběhu“ do sfér, o kterých se moc nemluví, ale přitom zásadně ovlivňují naše prožívání. Poukazuje na souvislosti (například na to, jak si vybíráme rodiče, co se děje po smrti atd.), které nejsou obecně známé, ale jejichž znalost přináší úlevu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360365/divka-s-havranimi-kridly-ZPS-360365.png 4.578

Kniha Dívka s havraními křídly

hroneczek

Příjemná kniha, se zajímavými souvislostmi, které jsem občas neuměla interpretovat, takže "slovník" na konci je určitě vítaným doplňkem.

Hobitka

Na tuhle knížku jsem byla hodně zvědavá. A opravdu byla dost zajímavá.
Moc se mi líbí pohled na svět, který je zde vykreslen.

Za mě škoda, že příběh samotný tvoří hlavně prostředí pro techniky/vychytávky. Miriam na mě působila tak moc dokonale vybavená, že až mi z toho začalo být smutno... Vlastně trvalo několik dní, než jsem tuhle podivnou "pachuť", která ve mě po dočtení zůstala, rozklíčovala.

Jak slibuje anotace, některé duchovní pohledy mě opravdu prozářily a přinesly klid. Určitě by pro mě byla kniha stravitelnější, kdyby v ní bylo více toho "normálního" příběhu a duchovní techniky a informace nebyly tolik natěsnané.

Je to jedna z knížek, ke které se chci časem vrátit a prozkoumat, co si z ní odnesu příště.

Ilustrace jsou nádherné a příjemně celou knížku doplňují :)

lenuskav
29.11.2020

Nádherná knížka co pohladí po duši...

GepardLady
26.09.2020

Knížku jsem si koupila v audio podobě, načtenou samotnou autorkou. Je to pohlazení po duši. Pro některé děti to bude v některých částech možná hůře uchopitelné, ale asi hodně záleží na tom, z jakého prostředí vycházejí. Tohle totiž není o fantazijním světe, do kterého by se hlavní hrdinka dostala nějakou škvírou v časoprostoru, ale je to duchovní literatura. Spíš se tedy hodí pro děti, jejichž rodiče se o duchovní sféru sami zajímají a vedou touto cestou i potomky. Neříkám ale, že si v ní i mladí čtenáři z "racionálně" založených rodin nemůžou najít vlastní cestu :-) Pro mě jakožto pro čtenářku 30+ to bylo krásné čtení a nejen proto, že si kvalitní dětskou literaturu taky ráda přečtu. Bylo to relaxační a poučné i pro mě :-)

misa5311
10.09.2020

Přečteno jedním dechem. Čtení i ilustrace jsou opravdovým pohlazení pro duši. Doporučuji všem, kdo chtějí svou mysl používat ve prospěch svůj i svého okolí, vesele a kreativně.

Carcoolka
25.08.2020

Moc krásná knížka nejen pro děti, ale i otevřenější dospělé, plná milých návodů na meditace, vizualizace a imaginace poskytuje zase jiný pohleddo vlastního nitra a může se tak stát milou inspirací nejen pro ty nejmenší.

Gabi212
24.07.2020

Dle mě si české spisovatelky zaslouží mnohem více pozornosti. Kniha se četla velmi pěkně a ty ilustrace - nemám slov. Přeji Terezce mnoho úspěchů s dalšími knihami.

toulava
25.06.2020

Přečtená jedním dechem. Má hladivý příběh, nádherné ilustrace a hlavně ten přesah ve formě duchovna mě naprosto odrovnal.