suiteki suiteki komentáře u knih

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Z prvni půlky knihy jsem byla zklamaná, příběh byl "nemastný, neslaný" a táhl se pořád v tom samém duchu. Druhá polovina mě překvapila, co chybělo první půlce, to zvládla obsáhnout ta druhá a na konci už je téměř nemožné knihu odložit a závěr tomu nasadí korunu.
I přes zdařilou druhou půlku, je pro mě tato kniha od Jennifer zatím nejslabší.

29.08.2021 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Začátek a konec byl strhující. Prostředek knížky mi dal trochu zabrat a nevtáhl mě do děje.
Celkově ve mně knížka vyvolala hodně silné pocity, proplétání lidských osudů a hlavně Hana, tolik výčitek za které v podstatě ani nemohla a přesto s nimi musela žít.

22.08.2021 4 z 5

Rez a záře hvězd Rez a záře hvězd Tammy Greenwood

Ta kniha byla děsivá a ještě děsivější je to, že se takové věci stále dějí a spousta dívek teď tiše trpí.
Příběh byl skvěle sepsán, střídání pohledu různých postav, kdy jsme se mohli vžít do kůže rodiny a blízkých. Frank byl skvělý manipulátor a Sally vydesena 11 letá dívka, s kterou se život opravdu nemazlil.
A ten konec? Taková ironie osudu.

16.08.2021 4 z 5

Malorie Malorie Josh Malerman

První dil nasadil laťku tak vysoko, že jsem měla obavy, aby druhý díl nebyl zklamáním v porovnání s prvním, ale mé obavy se nenaplnily a vychutnala jsem si pokračování Malorininy cesty, která byla snad ještě zajímavější než ta první. Očekávala jsem ze konec bude kýč, naštěstí byl ten kýč tak hezky zaobaleny, že příběhu vůbec neublížil, ale spíše přidal.

08.08.2021 5 z 5

Bird Box Bird Box Josh Malerman

Úžasná jednohubka! Nemám knize co vytknout, originální příběh, napětí, střídání minulosti a současnosti. Malorie je úžasná hlavní hrdinka, která se celé situaci dokázala postavit čelem. Jdu se vrhnout na druhý díl a pak kouknu na film. :)

03.08.2021 5 z 5

(SPOILER) První půlka mě naprosto pohltila, příběh měl spád a dělo se pořád něco nového a lehce peprného. Druhá půlka byla o poznání horší a to ne vinou autorky, která zvolila na mě, až moc podrobné líčení, ale "vinnou" historie, kdy se dlouhé roky táhl rozvod mezi králem a královnou. Šlo v podstatě jen o posílání dopisů a neustálé dohadovani.
Obdivuji královnu Kateřinu, že se nenechala zastrašit a stála za svým až do konce.
Velké plus za zpracování obálky, je opravdu nádherná.

31.07.2021 4 z 5

Sběratelka sirotků Sběratelka sirotků Ellen Marie Wiseman

Pár večerů jsem se toulala 100let zpátky, v době kdy řádila španělska chřipka.Prostředí, charaktery postav, záležitosti všedních dní, to vše je v knize tak skvěle zachyceno, že mě text úplně pohltil.
Nechybí dvě hlavní hrdinky, jejichž osudy se proplétají.
Kniha má opravdu velký příběh a za mě je to to nejlepší co jsem letos přečetla.

21.07.2021 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Na knizku jsem se moc těšila, jelikož série stmívání patří k mým nejoblíbenějším. Příběh mě tolik nepohltil, možná proto, že už jsem ho znala a taky mi přišel moc zahlceny Edwardovými myšlenkami, takže jsem se dost často nudila a četla jsem vždy jen po malých kouscích. Četba mi trvalala na můj vkus dlouho, ale i tak je to pořád nádherný příběh, který pro mě nemá konkurenci. V knížce jsou úžasně propracované postavy se zajímavými životními příběhy, takže nemohu jinak než dát 4hvezdicky a jdu si pustit film. Jo a překladatelce dávám 1hvezdicku a doufám, že touhle knížkou její překladatelská kariéra skončila, protože ty chyby a některé slovní obraty... To bylo peklo.

14.07.2021 4 z 5

Sama v černém lese Sama v černém lese Cass Green (p)

Moc jsem se těšila, až si knihu přečtu, antonace mě moc nadchla. Prvni půlka byla nuda, druhá půlka už byla lepší. Bavilo mě ponuré prostředí ve kterém se příběh odehrával, ale hlavni hrdinka byla do slova a do písmene na pěst a něco tomu prostě chybělo.

22.06.2021 3 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Knížka byla do 3/4 super, i když to byl příběh, kde se nedalo moc rozepsat tak autor to zvládl bravurne a krásně si s příběhem i s čtenáři pohrál. Surové líčení a stoupající napětí tomu dodávalo grady. Příběh jsem si užívala, ovšem konec mě zklamal a přijde mi, že podobné utnutí a "rozuzlení" používá teď mnoho autorů, nebo já poslední dobou držela asi moc thilleru s podobně řešeným koncem. Bývala bych dala i 4 hvězdy, ale takhle dávám s čistým svědomím 3 a můžu říct, že knížku jsem si převážně užila a těším se na další.

14.06.2021 3 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Napínavý příběh plný zvratů a nečekaných momentu. Chvilku jsem měla jasno a pak jsem byla ztracená. Konec mě překvapil, chvíli jsem si říkala, že to nebyl konec, jaký bych si představovala, ale po přehodnocení - byla fakt dobrá, nenudila a od první do poslední stránky udržela moji pozornost a vysokou míru napětí.

13.06.2021 5 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Z knihy mám smíšené pocity, byl to opravdu silný příběh, který ve mně bude ještě dlouho doznívat, ale místy byla knížka utahaná a zdlouhavá, nedokazala jsem se do ní úplně "zakousnout". 3 hvezdy jsou málo, ale 4 moc. :)

06.06.2021 3 z 5

Ztraceni v čase Ztraceni v čase Petra Braunová

Jak je možný, že mi tahle kniha tak dlouho unikala? Krásný příběh! Ocitla jsem se v tom příběhu s Martinem a najednou mi bylo taky 10, tak barvitě dokázala autorka všechno popsat. Úžasný námět a ještě lepší zpracování. Knížka je z knihovny, ale už vím co za par let dostane můj syn k narozeninám.

23.05.2021 5 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Knížka mě bavila především svojí originalitou, hlavní dějová linka byla super, bavili mě rozhovory s oceánem, o něco méně se sestrami. Konec s Akinlim byl trochu kýč, ale přeci jen je to dívčí román a tam se docela hodil. Knížka splnila moje očekávání a na to, že je to autorky prvotina to nebylo vůbec špatný. :)

23.05.2021 3 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Darcy mě prostě baví. Josefína i Anna byli super hlavní hrdinky, knížce nechybělo napětí ani kočky :D, zkrátka extrémně čtivá, žádný horor, spíš lehce strašidelná knížka pro mládež. Když ji porovnánam s ostatními domy, tak za mě je tato nejslabší, ale má své kouzlo a velké plus, že se nepodobala žádné z předešlých. :)

18.05.2021 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

To nejlepší na knize bylo, že podobnou jsem ještě nečetla. Vyhovoval mi styl psaní, střídání pohledu dvou žen tehdy a teď, které prožívají téměř totožný příběh s tím, že jedna už je mrtvá. Krátké kapitoly také super. Na začátku jsem měla problém se začtením, ale pak jsem byla zvědavá jak to dopadne a konec mě překvapil, ale i tak mi tam něco chybělo.

12.05.2021 4 z 5

Vermontské psycho Vermontské psycho Jennifer McMahon

Tři večery napětí. Byla jsem opravdu zvědavá, jak tohle všechno skončí. Skrz nízké hodnocení jsem od knihy moc nečekala, sice se nekonal žádný wow efekt, ale i tak.. bavil mě příběh rodiny, prostředí v kterém se kniha odehrávala, prolínání času, charaktery postav. Příběh nebyl strašidelný, možná trochu tajemný s pohádkovo fantasmagory koncem. Knihu jsem si užila, za mě slabší 4* a těším se na Pozvání. :)

07.05.2021 4 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Moc pěkná oddechovka, zábavné hašteření Allie a Kadena, i když mi Kaden občas pil krev, nejde ho nemilovat. Konec je od začátku jasný, v celé knize jde jen o to "kdy na to vlítnou" :D. Takze když to shrnu, pobavila jsem se, zamilovala jsem se, ale 4 hvezdicky jsem dala lepším knihám a 3 zase jsou málo. :)

03.05.2021

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Prvních 100 stran jsem se nemohla začíst, ale pak mě kniha pohltila a četla se sama. Nejsem filmový fanoušek, ale myslím, že tato kniha by byla skvělá na zfilmování.

26.04.2021 4 z 5

Dcery jezera Dcery jezera Wendy Webb

V první půlce jsem trochu tapala, v historii se proplétalo spousta postav a chvilinku mi trvalo než jsem se zorientovala a začetla. V druhé půlce se rozvinul tajemný a spletitý příběh, který mi nedával knihu odložit, takže zbývajících 170stran jsem prelouskala za necelé 3hodinky. Za mě 3,5hvezdy. (Dala bych víc za ten konec, ale ten začátek mi dal opravdu zabrat)

15.04.2021 3 z 5