SteoSG SteoSG komentáře u knih

Marťan Marťan Andy Weir

Je to taky moderny Robinson Crusoe na Marse (Chrobak Truhlik - neviem, ci vsade bol, ALE VSETKO VIE AJ TAK, i ked v jednej casti pise, ze "z hovna bic nejde ..." ?!?) ale s komunikaciou na (i ked len ciastocnou) zvysok sveta (stale tu kazdy vsetko vie a dokaze aaale hlavny hrdina sa sem-tam utne).
Kniha sa pekne cita a zemiaky dokazu vela.
Kua a on nebol kapitanom lode?!? NASA sa sekla!!!

22.10.2018 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Akurat mi vadili tie jej depresivne stavy: skoro stale chlastanie+lieky a samovrazedne myslienky. Nema autor nejake psychicke problemy?!?

25.03.2018 4 z 5

Pravda o případu Harryho Queberta Pravda o případu Harryho Queberta Joël Dicker

Tak toto bolo prijemne prekvapenie. Cita sa to uzasne, aj ked vidite kolko stran este mate pred sebou. Udalosti vrazdy , pred vrazdou a riesenie vrazdy po 33 rokoch podane z pohladov osob, ktore s celym tymto pribehom prisli do kontaktu. Uzasne ako citate-citate a zrazu sa dozviete, ze co a ako sa to tam vlastne stalo, ked svoj zazitok popisuje iny zucastneny a doplni tym svoju trosku v pribehu, popr. ako kusok po kusku vsetko pekne zapada do seba a pred vasimi ocami bezi FILM tejto knihy. Uz aj idem kuknut na filmove spracovanie. Niektore hlasky vas daju do kolien.

11.11.2019 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Tak toto teda bolo dooobreee!!! :)
Opat skvely HH.
Vrah spravne zamaskovany (aj ked v jednej chvili som mal taky tik, ze kto to je ale...)
A na zaver ta "labutia piesen". :D

28.10.2019 5 z 5

Vzpoura oceánů Vzpoura oceánů Frank Schätzing

Zatial za prvych 150 stran musim dat 5*. Najprv ma zamrazilo pri pocte stran knihy, ale kniha sa cita sama. Postupne vtahovanie do zatial napinaveho deja, ktory sa otvara pred citatelom. Odborne veci podane citatelne, takze ziadne preskakovanie zatial nehrozi. Po precitani doplnim. Uz musim utekat citat!!!

Skvelaaa kniha!!!
Dobrodruzstvo, napatie, akcia, mnozstvo vedeckych informacii, ....
Postavy: Dobri / Zli a ... Ini. :)

Este jeden aktualny dialog z knihy:
„Copak jste slepý? Úplně jste zblbnul nebo co? Nechápete, co by se stalo, kdyby Amerika tuhle bitvu nerozhodla ve svůj prospěch? Každý jiný, kdo by ji vyhrál, by nám okamžitě uštědřil porážku.“
„Nejde přece jen o Ameriku! Jde o celý svět.“
„Svět je Amerika!“

Tak asi tolko. :D *****

25.03.2018 5 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Tak toto bolo dobre citanie! Napinave, "psy... pardon p-osahani/y :) vrah", vysetrovatelia ktorych je tam par!!!(dobre +2) a "SuperKonzultant!" :), ... je tam aj brutalita. Zaujimave prepinanie medzi pohladom "SuperKonzultanta" a obete. Ano su tam veci, aj nejake to tusenie za ktore by sa dali zobrat body ale ... preco vlastne? Proste je to citatelne vyskladane. Uz idem zhanat aj ostatne diely.

03.10.2019 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Tak po precitani 11 dielov, mozem len povedat ... SUPER!!!

26.07.2018 5 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

Stale sa musim pytat sam seba, je nutne tahat do vrazd v knihach deti?!?! Ano mam rad tento typ knih ale ako otec maleho drobca niekedy normalne mam chut grcat. Kau kam sa ubera tento svet a este aj ten pomyselny?!? Kde su casy tety Agaty, pana Doyla a inych starych autorov?!!! To budeme len cakat ake ohavnejsie vrazdy SPISOVATELIA vymyslia a este ich budeme schvalovat a chvalit ako su dokonale premyslene??? Ano su to dobre kriminalky ale ked sa zamyslime a porovname tetu Agathu a tychto ... je my na grc. V krimi ma ist o napatie a nie o to kto skor hohi sablu z autorovych myslienok! Aj ked to hodnotim ako +5 lebo je to "dobre" ale .......................Sem tam som napisal recenziu ale po tych poslednych knihach novych autorov krimi nemam chut nieco pisat. Ano precitam si ich ale som z toho smutny. Kazdy sa predhana aku horsiu vrazdu vymysli. Prva odpoved: Necitaj! Nejde to! Nech prevladne radsej svet Tolkiena, Pratchetta, Verna a autorov ktori to s tym to svetom mysleli dobre! :D

20.06.2020 5 z 5

Služebník smrti Služebník smrti Sam Christer (p)

Ale ano, velmi citatelne.
Za co vsetko moze zly uhol pohladu.
Je to sice akoby pan Morley povykradal par osvedcenych titulov (ved pracuje vo filmovom biznise, tak nezober nieco, mozno si to nikto nevsimne) ale vyslo mu to a ja to cele hodnotim kladne a odporucam.
Sherlock - ano je tam; Moriarty - ten tiez, len pozor ktoreho cakate; zloduch - tych je tam viac. Prepletanie a skakanie z "pred popravou" a "spomienky" len graduju pribeh, ktory je si myslim dobry. Vrahom si bol, vrahom si a ako vraha ... (spoiler) ta aj popravia. :)
P.S. Bud je to prekladatelom alebo tam autor fakt okato pouzil aj jednu neprekonatelnu hlasku (len trooosku upravenu) o ponuke, ktora sa neodmieta! :D :D :D

04.04.2019 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Vyrazne citatelnejsia ako predchadzajuci diel. Aj napriek tomu, ze vrah je znamy od zaciatku, neubera to na napinavosti knihy. Uchyl riadne uchylny a poriadne pripraveny na kazdu svoju akciu. Menej Erikynych osobnych traum. Orientovanie postav ... :) je to omnoho lepsie, dokonca aj trochu tvrdsieho XXX. Pan Bryndza asi cita recenzie aj tuna. :D

05.06.2018 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Tak asi takto: bolo to tazke ... docitat. Napinavost 2z5, predvidatelnost 5z5, rozhohovory blablabla 2z5, nejake tajomno-lustenie sifier 2?, postavy asi ako v tom vtipe sem je.nime zelenu,sem hnedu,sem ciernu ... 2z5, popis miest a prostredia 5z5 a takto by sme ju mohli rozoberat dalej ale vysledok je stale ten jeden a to SLABOTA!!! Nieco je zhnite v tvorbe Dana! Ide to smerom ... zlym. :(
Po precitani najnovsich prispevkov zacinam rozmyslat, ci sa jedna o tu istu knihu, ktoru som cital aj ja. Tento Brown nesiaha "starsim dielom" ani po ...! Rano vstane a vyriesi problem ludstva, odkial prislo a kam smeruje! :D Otvorit oci, priamo hlad, pochodooom ... zbohom. TOTO UZ NIE JE BROWN!!!

05.05.2018 2 z 5

Inferium Inferium Roman Bureš

=:){=
O tom ako pride Peklo do PEKLA!!! :)
Alebo opacne?!?

03.08.2019 5 z 5

Zasr*tý Bucky Dent Zasr*tý Bucky Dent David Duchovny

Ze je Duchowny Pan Herec to som vedel, ze je muzikant (neviem posudit) som tiez vedel, ze je spisovatel - ano cital som Kravu nebesku ale po precitani tohoto muzem povedat, ze fakt je Spisovatel. Kniha sice obsahuje vela odvolavok na mena pre neamericanov nezname (sportovci, umelci, ...) a baseball :) co by mohlo niekomu vadit. Hladanie sa navzajom, RedSox a Zaver su asi take tri casti knihy. Velmi prijemne citanie, kde som sa aj zasmial aj zamyslel a boli aj smutne chvile. Urcite sa oplati precitat a ano ODPORUCAM!!! :)
P.S. Urcite kupim aj e- verziu do mobilu! :D

25.03.2019 5 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Kniha sa cita TAZKO!!! Hlavna hrdinka VSETKO VIE este aj manualne prace!!! A ja, ja, ja ja ,ja... To nie!!! NeVLASAD SOM TO DOCITAC!!! Ten mesacnY PLYN!!! KuAAA!!! SlaBE!!!

30.10.2018 2 z 5

Húrinovy děti Húrinovy děti J. R. R. Tolkien

Rozsirena verzia pribehu Turina zo Silmarillion-u.
Ale stale je to Paaan Tolkien!
Tot vsjo!

20.10.2018 5 z 5

Vzpomínka na Zemi Vzpomínka na Zemi Liou Cch'-sin

Jednym slovom: SKVELEEE!!!
Jednotka bola skvela, dvojka menej skvela, trojka to ale vytiahla a predbehla aj jednotku (ako by to pisal niekto iny alebo len proste behom dvojky si dal trosku pauzu a naberal skvele napady na trojku). Chlapik ma skvely vedecko-technicky prehlad a skvelu fantaziu, mozno prisiel z buducnosti. Ma to hlavu aj patu, proste kontextovo doladene. :)
Len tak dalej! Nech zije Cina.
Este raz ale tentoraz inac: SKVEEELE!!! :D
Proste sedem krat SKVELE!!! Sakra 8!

15.10.2018 5 z 5

Okamžik pravdy Okamžik pravdy Steve Berry

Dalo sa. Ale urcite lepsie ako 11-tka.

03.08.2019 4 z 5

Armada Armada Ernest Cline

Armada...Cline...odkazy na retro pocitacove hry a retro hudbu...VR...mimozemska civilizacia a jej hrozba...klasicke myslenie ludstva...zaujimavy otvoreny koniec :) !!! To je asi vsetko. S R.P.O. sa neda porovnavat, kazda je o niecom inom. Ale citatelna! Pokracovanie by bolo zaujimave.

09.11.2018 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Takze ...! Ako uz bolo spomenute: gay (neratam patologa) je v kazdej jeho knihe. Uz je tam aj dost B&W. Namet na knihu som uz niekde videl/cital. Na Divku v ledu stale nestaci. Ale citatelne.

25.03.2018 4 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Precitane. Nebolo to az take ako sa to ospevuje. Co uz. Hviezdicky hlavne za spomienky na 80'.
Inak tam na zaver chyba:"...a vsetci zili stastne az pokial nepomreli." :)

19.03.2018 4 z 5