Húrinovy děti

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Poprvé vychází další z Tolkienových příběhů. Húrinovy děti jsou tragickou pověstí o prokletí a zkáze rodu velkého lidského bojovníka z konce prvního věku Středozemě. * Po Hobitovi a Pánu prstenů jsou třetím Tolkienovým příběhem z fantastické Středozemě. Autor knihu za svého života pouze rozepsal, pracovat na ní začal dokonce už v pětadvaceti letech. Z Tolkienových poznámek sestavil Húrinovy děti do finální podoby jeho syn Christopher, který je držitelem autorských práv na odkaz slavného spisovatele. Existují příběhy o Středozemi z dob mnohem starších než Pán prstenů, a příběh vyprávěný v této knize je zasazen do rozlehlé země za Šedými přístavy na západě, kudy se kdysi procházíval Stromovous, ale která se potopila při obrovském kataklysmatu, jímž skončil První věk světa. V oné pradávné době sídlil první Temný pán, Morgoth, v obrovité pevnosti Angband na severu, a tragédie Túrina a jeho sestry Niënor se odehrávala ve stínu strachu z Angbandu, za války, kterou Morgoth vedl proti zemím a ukrytým městům elfů......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/426/hurinovy-deti-l0x-426.png 4.4911
Série

Pán prstenů

Žánr
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Argo
Orig. název

The Children of Húrin, 2007

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (112)

Kniha Húrinovy děti

Přidat komentář
Aya81
30. října

Miluju Tolkienův svět. Húrinovy děti jsou trochu složitější a hutnějši příběh, se spoustou jmen, míst... to mu neubírá na kráse, ale je pravda, že soustředit se na čtení je náročné. I tak - úžasná kniha!

Black54
05. září

Takže Hurinovy děti. Somostatná kniha je skvostná, úžasná tragická povídka. Tolkien je prostě génius. Bohužel kniha nenabízí nic nového, kdo četl Silmarion tak tuto povídku zná. Je fajn že je tato povídka vydána sólo, neboť v Celku jako je Silmarion se lehce ztrácí. Bohužel pro mne jako jednotlivce to je jen rekapitulace toho co již bylo napsáno v Silmarionu. Takže kdo se chce dozvědět o Hurinovych dětech více a nechce se zaplétat do složitostech Silmarionu tak čtete.

BStone
20. června

Smutný příběh pýchy a pádu. V rámci Tolkienovy tvorby je tato kniha pro mne slabší kousek.

MatejSmehyl
16. června

Velmi krásná tragická pověst z Tolkienova světa. Myslím si, že příběh krásně ukazuje cenu pýchy, která je v dnešním světě všudypřítomná. Morgoth i Túrin jsou pyšní a oba draze za to zaplatí. Dál už není co dodat.

NemmamSlov
10. června

Tolkien snáď zlé dielo ešte ani nenapísal, aspoň podľa toho čo som doposial čítal. Môžme ho nazvať otcom fantasy literatúry. Kde by boli teraz hobbiti, trpaslíci, elfovia a iné rasy, keby nebolo Tolkiena a nedal im takú podobu akú majú doteraz. Mnohé knihy, filmy a hry sa držia nápadov Stredozeme. Skláňam sa pred týmto pánom a samozrejme aj jeho synom, ktorý sa pokúša dokončiť prácu svojho otca.

Napriek tomu Hurínou príbeh je trošku odlišný. Kto čaká happy end, bohužial sa ho nedočká. Hurín podľahne pánovi zla, ktorý preklial jeho rodinu a Hurín do konca svojho života musí prizerať útrapi svojho rodu a ľudu. Avšak, väčšina príbehu sa točí okolo Turína, Hurínovho syna, ktorý sa pokúša utiecť svojmu osudu a navrátiť slávu jeho ľudu. Pre priaznivcov dobrej fantasy určite výborne čítanie.

kalache
03. června

...což takhle zfilmovat,slzy by tekly proudem...

LucinkaPevensi
13. května

Příběh byl hluboký, nádherný a hlavně čtivý. Překvapila mě (ale ne nemile) pochmurnost a depresivní ráz knihy, u Tolkiena neobvyklý. Marný boj proti osudu a především silný závěr mě naprosto uchvátily. Tento příběh se stal mojí srdeční záležitostí, četla jsem ho na adaptačním kurzu a poskytoval mi vítané dveře do jiného světa...

KubaHanzelin
11. dubna

Smutné, tragické, depresivní, ale krásné. Tolkien byl opravdu mistr svého řemesla

1