Húrinovy děti

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Poprvé vychází další z Tolkienových příběhů. Húrinovy děti jsou tragickou pověstí o prokletí a zkáze rodu velkého lidského bojovníka z konce prvního věku Středozemě. * Po Hobitovi a Pánu prstenů jsou třetím Tolkienovým příběhem z fantastické Středozemě. Autor knihu za svého života pouze rozepsal, pracovat na ní začal dokonce už v pětadvaceti letech. Z Tolkienových poznámek sestavil Húrinovy děti do finální podoby jeho syn Christopher, který je držitelem autorských práv na odkaz slavného spisovatele. Existují příběhy o Středozemi z dob mnohem starších než Pán prstenů, a příběh vyprávěný v této knize je zasazen do rozlehlé země za Šedými přístavy na západě, kudy se kdysi procházíval Stromovous, ale která se potopila při obrovském kataklysmatu, jímž skončil První věk světa. V oné pradávné době sídlil první Temný pán, Morgoth, v obrovité pevnosti Angband na severu, a tragédie Túrina a jeho sestry Niënor se odehrávala ve stínu strachu z Angbandu, za války, kterou Morgoth vedl proti zemím a ukrytým městům elfů......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/426/hurinovy-deti-l0x-426.png 4.4909
Série

Pán prstenů

Žánr
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Argo
Orig. název

The Children of Húrin, 2007

více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (4)

Nejtragičtější vyprávění z celé Tolkienovy mytologie bylo inspirováno severskou ságou o Sigurdovi drakobijci a pověstí O Kullervovi z finské Kalevaly. (notburga)


Sestavováním ságy o Húrinových dětech z fragmentů, poznámek a různých variant děje strávil Christopher Tolkien úctyhodných 30 let. (notburga)


Se sestavováním a překladem knihy (zejména s s textem v Úvodu a Dodatku) pomáhal Christopheru Tolkienovi jeho syn Adam. (notburga)


V knize (jako v jedné z mála Tolkienovek) nevystupuje rasa hobiti. (Kopta)