spencer spencer komentáře u knih

Jak svrhnout vévodu Jak svrhnout vévodu Evie Dunmore

Skvělé čtení. Mám ráda historické romány a Rebelky mi prostě padly do noty. Velký podíl na to měl autorčin čtivý styl psaní, který mě už v první kapitole vtáhl do dění.
Příběh určitým způsobem připomíná Pýchu a předsudek s modernějším nádechem. Přestože se dost soustřeďuje na sociální postavení ve viktoriánské Anglii, politiku a feminismus, najdete v něm i dost vtipu a zajímavých myšlenek. Romantická linka je smysluplná a dost usměvavá. Od prvního momentu budete netrpělivě čekat na moment, kdy si hlavní postavy konečně uvědomí své city k sobě. Za sebe mohu knihu jen doporučit. Už dlouho jsem se totiž nesetkala s titulem, který by takto vynikal v počtu odvážných a odhodlaných hrdinek. Už se moc těším na další díl z této série:)

21.01.2022 5 z 5

Paper Girls 1 Paper Girls 1 Brian K. Vaughan

Tak tohle mě bavilo!
Hned od první stránky jste vtaženi do dění, které je dostatečně tajemné a napínavé na to, aby vás donutilo číst dál. Čtenáři sice chvíli trvá, než se zorientuje v měnícím se časoprostoru, mimozemšťanech apod., ale stojí to za to. Příběh se navíc odehrává koncem 80. let, takže z něj dostanete ten pravý osmdesátkový vibe, připomínající Stranger Things. Hlavními hrdinkami je totiž parta holek, snažící se přijít na to, co se to kolem nich děje. Jen mi úplně nepřišel důvěryhodný jejich věk, protože na dvanáct se opravdu nechovaly, ani tak nevapadaly. Těším se na pokračování:)

08.01.2022 4 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Napodruhé se mi knížka líbila mnohem víc. Když jsem ji četla před několika lety, byla jsem dost zklamaná (značnou část na tom měl i podíl, že nemám moc ráda Mala). Teď, jsem už ale byla se vším smířená a musím říct, že to byla fakt skvělá jízda. Něco se neustále dělo, přicházely nové plány a posledních 100 stránek jsem skoro nedýchala. Poslední odstavec je prostě geniální, a přestože bych si přála, aby byl směřován k jiným dvěma postavám, líbil se mi.

07.01.2022 5 z 5

Nefritová lilie Nefritová lilie Kirsty Manning

Románů odehrávajících se během 2. světové války je v dnešní době na trhu poměrně dost. Nefritová linie avšak přináší příběh, u kterého je malá pravděpodobnost, že jste se doposud setkali. Konkrétně svědectví o událostech odehrávajících se během války v Šanghaji. Židovka Romy, jedna z našich dvou hlavních hrdinek, tam utekla s jejími rodiči z nepřátelského Rakouska, jelikož to bylo jedno z mála míst, kam nepotřebovali vízum. O mnoho let později se její vnučka Alexandra na tom stejném místě dozvídá pravdu o minulost své rodiny.
Zamilovala jsem si způsob autorčina vyprávění a také její schopnost zakomponovat do něj maličkosti, které vám pomohli si tehdejší dobu živě představit. Není to jen příběh o válce, ale podrobně rozebírá i některá nelehká témata typická pro tehdejší dobu. Máte-li rádi silné a zajímavé příběhy, rozhodně vám doporučuji si tento nenechat ujít.
KLADY
- čtivost
- Šanghaj a s ním spojené zajímavosti
- střídající se dějové linie
ZÁPORY:
- romantická linka týkající se Alexandry

18.10.2021 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 4 Srdcerváči. Kniha 4 Alice Oseman

Myslím, že tento díl byl po emoční stránce nejtěžší. Obdivuji, jak si autorka poradila s nelehkými tématy, které jsou v knize probírány. Tentokrát už to není vše jen růžové a setkáváme se již do větší míry s tématikou duševního zdraví, homofobie apod.
Kniha 4. ukazuje, že láska bohužel nemá na vše odpověď, a tak bychom si neměli určité věci vyčítat. Doporučuji.

07.10.2021 5 z 5

Pátá minuta je o nás Pátá minuta je o nás Eva Pospíšilová

Opravdu nechápu, proč jsem tuto knihu tak dlouho odkládala.
Styl vyprávění byl poutavý a líbilo se mi, jak si autorky poradily s psychikou obou postav. Bylo zajímavé sledovat, jak se nám s každou další kapitolou více otevírají a oceňuji i samotný přesah, který zde je poměrně velký. Nečekala jsem že uvnitř najdu něco tak povedeného a jsem moc ráda, že Pátou minutu můžu zařadit mezi mé nejoblíbenější knihy z tohoto žánru. Dávám 4,75/5* kvůli samotnému konci, který mi přišel až příliš urychlený, ale přesto mě překvapil.
Určitě vřele doporučuji:)

24.09.2021 5 z 5

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

Návod na vraždu pro hodné holky byl velice příjemným překvapením.
Už dlouho jsem nečetla takto promyšlený YA thriller. Líbil se mi styl, kterým je příběh vyprávěn i to, že jsme jakožto čtenáři dostali možnost si nad případem spolu s hlavní hrdinkou zapřemýšlet. Pippa mi byla velmi sympatická a obdivovala jsem její kuráž a odhodlání případ vyřešit. I když jsem měla jisté podezření, konec jsem takový nečekala.
Určitě se budu těšit na autorčinu další práci. Vřele doporučuji:)

14.09.2021 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Skvělé pokračování Smrtky. Pro mě to tentokrát bylo podruhé, ale abych pravdu řekla, s prvního čtení jsem si toho moc nezapamatovala. Líbí se mi, že autor navázal tam, kde naposledy skončil a přitom celý příběh dokázal obohatit o nové napětí a zvraty. I když nám bylo mnoho otázek zodpovězeno, vyskytly se další, které jsou pro mě rozhodně motivem pro čtení závěrečného dílu. Na ten se již těším a jelikož jsem jej jako jediný předtím ještě nečetla, jsem zvědavá, jak autor trilogii završí.

29.08.2021 5 z 5

Rakvář Rakvář Sharon J. Bolton

Toto je jedna z mála knih, kde bylo vše, co jsem si myslela, obráceno proti mě. Příběh mě poměrně rychle vtáhl a líbilo se mi prostředí, kam byl zasazen. Tušila jsem, že skončí podobným způsobem, ale přesto jsem byla překvapená. Autorčin styl psaní byl velmi poutavý a krátkost kapitol mi vyhovovala. Aspoň mě to nutilo číst dál. Jestli máte rádi knihy s ponurou atmosférou odehrávající se na anglickém venkově, mohla by vás tato zaujmout.

23.08.2021 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Knihy Shari Lapeny si obvykle velmi užívám, ale Její konec nebyl tím, co jsem čekala. První polovina knihy byla poutavá, ale to samé se o druhé polovině říci nedá. Vůbec jsem neměla pocit, jako bych četla jednu z jejích knih. Postavy mi byly všechny nesympatické a chyběla jim hloubka. Všechny mi přišly stejné a nebyla tam žádná, která by se od ostatních odlišovala. Ke konci jsem čekala velký zvrat, který se sice dostavil, ale bohužel bez WOW momentu. Myslím, že má autorka na svém kontě mnohem lepší knihy. I když mě tato zklamala, na další se těšit budu.

15.08.2021 3 z 5

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla.
Nejen, že jsem se od dění nemohla odtrhnout, ale také se mi chtělo jen těžko věřit tomu, že vypráví příběh, který se odehrál v nedaleké minulosti. Obdivuji autorku, za vše, čím si prošla a jsem jí moc vděčná za to, že se rozhodla podělit se světem o její příběh.
Je to titul, který vám prostě nesmí ujít. Doporučuji

23.07.2021 5 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Tento příběh mě tak bavil. Už od první stránky jsem byla naprosto unešená tím, jak autorka píše a velmi brzy jsem si zamilovala i postavy. Na romantické lince se mi líbilo, že se na vše šlo pomalu a nebyla to typická láska na první pohled. Jsem zvědavá na pokračování :)

14.03.2021 5 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Kniha se mi líbila tím, jak reálně působila. Po přečtení rozhodně nebudete plýtvat vodou a budete si jí vážit víc než kdy dřív. Kdybych ji nečetla uprostřed globální pandemie, asi bych si ji užila více. Rozhodně ji ale doporučuji:)

25.10.2020 4 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Tento díl byl tak krásně srdcervoucí. Nedokážu ani vysvětlit, jak moc jsem si tuto tetralogii zamilovala společně s jejími hlavními hrdinkami. Na jednu stranu jsem ráda, že už je konec, ale na druhou mi opravdu budou chybět. Rozhodně se k těmto knihám jednou ráda vrátím:¨)

06.07.2020 5 z 5

Feministky nenosí růžovou a jiné lži Feministky nenosí růžovou a jiné lži Scarlett Curtis

Já jsem z knížkou velmi spokojená. Líbilo se mi, že se každá žena k tomuto tématu vyjádřila jiným způsobem a feminismus byl představen z mnoha pohledů.
Feminismus je opravdu i v dnešní době potřeba a jsem ráda, že existuje kniha, jako je tato.

22.01.2020 5 z 5

Poprask v sýrové uličce Poprask v sýrové uličce Robert Fulghum

Naprosto skvělá knížka, která se četla úplně sama:)

28.02.2018 5 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Tahle knížka se mi moc líbila. Je to jedna z knich, kterou když začnete číst už poté nemůžete odložit :)

14.06.2016 5 z 5

Svět poté Svět poté Susan Ee

Stejně jako první díl, tak i tenhle se četl nesmírně dobře. Kniha přečtena za odpoledne. Chtělo by to co nejdříve vydat třetí díl :)

24.04.2016 5 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Knížka se mi líbila, ale čekala jsem trošku víc. Bylo pěkné poznat tento svět z pohledu Tobiase :)

24.11.2014 5 z 5

Hra na schovávanou Hra na schovávanou Sara Shepard

Tenhle díl se mi moc líbil :)
Strašně se mi líbí, jak to autorka zakončila. Musím říct, že mě rozhodně na další díl nalákala :)

24.08.2014 5 z 5