spencer

Ne tak úplně soukromé e-maily Coco PinchardovéNe tak úplně soukromé e-maily Coco PinchardovéRobert Bryndza

Coco Pinchardová mi značně připomínala Bridget Jonesovou. Jen si nevedla deník, ale psala poměrně sdělující e-maily svým přátelům. E-mailovou formu mám celkem ráda. V tomto případě jsem za ni byla ovšem velmi vděčná, protože si nejsem úplně jistá, zda bych titul bez ní dočetla. Hlavní hrdinka vede totiž tak trochu katastrofální život. Jediné, co ji dělá něčím zajímavou, jsou její každodenní trapnosti a historky. Děj považuju za poměrně splachovací. Nic zvláštního vám z něj v hlavě nejspíš neutkne, ale rozhodně svůj účel oddechového čtení splní.
Do dalších dílů se nejspíš nepustím, jelikož mě postava Coco nezaujala natolik, abych si s ní musela něco dalšího přečíst.

MazelMazelAkwaeke Emezi

3,85/5*
Takto zvláštní knihu jsem už dlouho nečetla. Abych byla upřímná, první polovinu knihy jsem byla po většinu času zmatená a měla jsem problém se do dění dostat. V posledních padesáti stránkách se však mnohé změnilo, jelikož jsem titul nemohla odložit. Hlavní hrdinka Džemy vyrostla s vědomím, že jejich město kdysi obývaly nestvůry. Ty jsou nyní minulostí, alespoň do doby, než z obrazu její matky taková nestvůra vyleze. Říká si Mazel a tvrdí, že nestvůrou ve skutečnosti není. To pravé monstrum se prý totiž ukrývá u jejího nejlepšího kamaráda Spásy doma. Jak jej ale najde, když už není moc lidí, kteří by v ně věřili?
Mazel je příběhem lidskosti, nestvůr (ve všech formách) a odvahy postavit se svým blízkým. Jelikož se jedná o utopii plnou nejrůznějších metafor, nebude tím pravým čtením pro každého. Máte-li ale rádi zvláštní knihy, kde nic není takové, jak se na první pohled zdá, je velká šance, že si Mazla zamilujete.

Všechno je krásnéVšechno je krásnéEleanor Ray

3,5/5*
Amy Ashton se už před nějakým časem uzavřela do sebe. To se dá trochu čekat od člověka, kterému v jeden den zmizí přítel spolu s její nejlepší kamarádkou. Ani o skoro deset let později se z toho úplně nevzpamatovala, a hlavně nedostala nikdy odpověď na otázku: proč to udělali či kam zmizeli. Její sbírka vzpomínek je jediným, co ji dělá všechny ty roky šťastnou. Tu a tam si totiž odnese do svého domu něco, co by jiní možná vyhodili, ale její srdce jí to nedovolí.
Její životní styl, tvořený shromažďovaný různých věcí značně naruší nová rodina, která se přestěhuje do vedlejšího domu. Ke svému vlastnímu překvapení se skamarádí s malými chlapci, kteří v domě žijí a jejich otcem Richardem. Se všemi změnami kolem, pocítí Amy nutkání projít a utřídit si všechny nasbírané vzpomínky, které postupně za posledních deset let začaly tvořit většinu jejího domu a posunout se v životě dál...
Myslím, že žádný čtenář nebude čekat směr, kterým se po první polovině kniha vydá. Bohužel, mě osobně druhá polovina přes všechen svůj potenciál nezaujala. První část měla všechnu mou pozornost, líbily se mi myšlenky a seznamování se s osobností Amy a jejím traumatem. Druhá se více týkala její minulosti, a přestože jsem chtěla zjistit, kam a proč dvě nejdůležitější osoby v jejím životě zmizely, rozuzlení mě zklamalo. Možná, kdyby mi byli Tim a Chantel sympatičtější, líbilo by se mi rozuzlení více. Pár drobností mi na tom všem nesedělo a myslím, že kdyby se více dějová linie soustředila na překonávání traumatu, zanechala by ve mně kniha větší dojem.

Proč spímeProč spímeMatthew Walker

Myslím, že by se tato kniha měla v životě dostat ke každému, protože obsahuje informace, ze kterých můžeme těžit všichni.
Vysvětluje, že se úplně nedá bojovat proti tomu, zda jste ranní ptáče či noční sova. Mimo jiné se věnuje kofeinu a jeho efektům na naše tělo a samotný spánek. Co mě ale zaujalo nejvíce, byla role spánku při tvoření vzpomínek a zpracovávání nových informací. Díky knize jsem pochopila, proč mi nikdy nešlo se na test naučit ráno a bylo u mě nutné si to alespoň přečíst den předem před spaním.
Opravdu obsahuje plno prospěšných, ale taktéž zajímavých informací o mozku a spánku, které každému laikovi pomůžou pochopit jeho důležitost.

Paper Girls 1Paper Girls 1Brian K. Vaughan

Tak tohle mě bavilo!
Hned od první stránky jste vtaženi do dění, které je dostatečně tajemné a napínavé na to, aby vás donutilo číst dál. Čtenáři sice chvíli trvá, než se zorientuje v měnícím se časoprostoru, mimozemšťanech apod., ale stojí to za to. Příběh se navíc odehrává koncem 80. let, takže z něj dostanete ten pravý osmdesátkový vibe, připomínající Stranger Things. Hlavními hrdinkami je totiž parta holek, snažící se přijít na to, co se to kolem nich děje. Jen mi úplně nepřišel důvěryhodný jejich věk, protože na dvanáct se opravdu nechovaly, ani tak nevapadaly. Těším se na pokračování:)

Zkáza a nadějeZkáza a nadějeLeigh Bardugo

Napodruhé se mi knížka líbila mnohem víc. Když jsem ji četla před několika lety, byla jsem dost zklamaná (značnou část na tom měl i podíl, že nemám moc ráda Mala). Teď, jsem už ale byla se vším smířená a musím říct, že to byla fakt skvělá jízda. Něco se neustále dělo, přicházely nové plány a posledních 100 stránek jsem skoro nedýchala. Poslední odstavec je prostě geniální, a přestože bych si přála, aby byl směřován k jiným dvěma postavám, líbil se mi.

Šedý mužŠedý mužMark Greaney

Šedý muž je vskutku talentovaným zabijákem. I když jsem od tohoto akcí nabitého thrilleru čekala víc, bavila jsem se. Od první stránky jste vhození do děje, který se ve stejně rychlém tempu pohybuje až do samotného konce. Court Gentry vždy zasáhne svůj cíl. Když se ale do jeho práce připlete hra o peníze a moc, bude muset v sobě najít dost sil k tomu, aby přežil. Pro mě byl určitě zajímavou postavou, která mě nejvíce zaujala svou schopností přežít vše, co na něj jeho nepřátelé nastraží. To je bohužel i jedním z mínusů, jelikož mi tato jeho „nesmrtelnost” přišla po nějaké době nereálná a ubírala na napětí.
Co si na něm ale zajisté oblíbíte, je jeho styl přemýšlení a to, že čtenáře při svém útěku bere na různá místa po celé zeměkouli.
Titul rozhodně nebude pro každého, jelikož chvíli trvá, než se dostanete do autorova stylu psaní. Možná vám také začne brzy připadat, že je to pořád dokola to samé. Gentry utíká, bojuje, zraní se a uteče. Pokud vás ale baví špionážní thrillery, kde opravdu netušíte komu věřit, mohl by vás zaujmout i tento.

QueenieQueenieCandice Carty-Williams

Queenie je opravdu zajímavým titulem, který mě popravdě pořádně pohltil až v druhé polovině. První část byla zvláštní a chvíli jsem i uvažovala nad tím, že bych knihu odložila. Jsem však ráda, že jsem to nakonec neudělala, protože se jedná o poměrně důležitý příběh, věnující se hned několika zásadním tématům. Vypráví, jaké to je být černou holkou v Anglii, pořádně nezapadat a žít s pocitem, že se vše kolem vás boří jako domek z karet a vy už ztrácíte sílu ho opět postavit.
Hlavní hrdinka Queenie byla zajímavou postavou. Sice mě značnou část knihy dost štvala, ale jakmile se začala dějová linie více soustředit na její duševní zdraví, uvědomila jsem si spoustu věcí, které jsem předtím ohledně jejího charakteru jen tušila. Kromě pasáží zabývajících se duševním zdravím a důležitostí nechat si pomoci, se titul věnuje toxickým vztahům, komplikované rodině a vyrovnáváním se s úzkostí. Jsem moc ráda za to, co se z knihy vyklubalo, protože mi děj dal dost podnětů k zamyšlení.

Na Vánoce o den víceNa Vánoce o den víceChristina Lauren

Přes počáteční zmatení z velkého počtu postav mě příběh během prvních kapitol dost zaujal. Hlavní hrdinka totiž tráví Vánoce se svou rodinou a přáteli na chatě, kam jezdí už od dětství. Když se z těchto vánočních prázdnin vrací, auto její rodiny dostane smyk a ona se ocitne v časově smyčce, ve které se neustále vrací zpět do 21. prosince. Celý ten koncept časové smyčky se mi zpočátku líbil, ale abych byla upřímná, ve výsledku mě dost zklamal. Od poslední třetiny knihy se moc neřešil a nedostali jsme k němu žádné větší vysvětlení, které by se dle mého názoru hodilo. Takže mi pak tento motiv přišel poměrně nevyužitý.
Při čtení jsem si užívala hlavně vánoční atmosféry a rodinných tradic, protože mě samotná romantická linka bohužel nijak zvlášť neoslovila. Přišla mi hodně na sílu, a to především z počátku. Pořádně mi nedával smysl ani způsob, jakým se dali ti dva dohromady, ani to jejich uvědomění vzájemných citů. Navíc v ní nedošlo k žádnému posunu a nějak mi nedávala smysl...
Jako oddechové čtení to bylo fajn, ale žádný zázrak to není.
KLADY
- vánoční atmosféra
- rodinná a přátelská dynamika
- podobnost s Na hromnice o den více
ZÁPORY:
- romantická linka
- velký počet postav
- nevyužitá časová smyčka

30.12.2021

Vánoční prasátkoVánoční prasátkoJ. K. Rowling (pseudonym)

Zajímalo vás někdy, co se stane hračkám, které dítě ztratí? A co třeba našim zlozvykům? Na to má odpověď knížka Vánoční prasátko, která vás bude v průběhu čtení neskutečně hřát u srdce.
Většina děje se odehrává na Štědrý večer. Hlavní postava, chlapec jménem Kuba, se společně s Vánočním prasátkem (trapnou náhradou svého prasátka Pašíka) vydává do země ztracených věcí. Mají pouze jeden večer na to, aby jeho milovaného Pašíka zachránili a přivedli ho zpět, a tak není čas ztrácet čas.
Moc se mi líbilo, jakou zprávu kniha předává. Je totiž plná přátelství, lásky a lidskosti. Menším dětem otevírá téma ztráty a nebojí se jít v rodinné tématice do hloubky.
Politiku stranou, u Vánočního prasátka se musí uznat, že se J. K. Rowlingové velmi povedlo.

29.12.2021

Klub knihomolských srdcíKlub knihomolských srdcíLucy Powrie

2,75/5*
Na knížku jsem se moc těšila, ale bohužel jsme si s hlavní hrdinkou moc nesedly. Sleduje příběh Tabby, která se po přestěhování na nové místo snaží zapadnout. Přidá se ke čtenářskému klubu, pořádaného partou kamarádů, ke kterým si i přes počáteční obavy najde svou cestu. Aby vše nebylo jen růžové, už nějaký čas ji šikanuje online její bývalá nejlepší kamarádka a bohužel se brzy začne navážet i do jejích nových přátel, což značně ovlivní vztahy ve skupině.
Co mi vadilo ze všeho nejvíce bylo, že se většina problémů hlavní hrdinky dala snadno vyřešit, kdyby se s tím někomu svěřila. Ohledně šikanování ze strany bývalé kamarádky měla důkazy a chápu, že není zrovna nejlehčí o tom někomu říci, ale mohla si tak už zpočátku ušetřit spoustu trápení. Abych nebyla jen negativní líbily se mi zmínky o autorech a knihách, jen je dle mého názoru škoda, že autorka motiv knižního klubu více nerozvinula...

24.12.2021

Frida nespoutanáFrida nespoutanáMaren Gottschalk

Za sebe musím říci, že mě kniha velmi mile překvapila. Je ovšem potřeba předem varovat, že není úplně vhodná pro čtenáře, kteří o Fridě moc nevědí. Příběh se totiž věnuje pouze části jejího života, a to konkrétně době, kdy utekla do New Yorku před krizí jejího manželství. Zmínky ohledně její minulosti se sice objevují, avšak netvoří hlavní dějovou linku. Autorka se zaměřila zejména na její vztah k Nickovi Murayovi, který přestože se o něm moc nemluví, Fridu v jejím životě dost ovlivnil. Mimo jiné se taktéž věnuje jejím pocitům, bolesti a samozřejmě umění. Myšlenky, vyskytující se v titulu vám dají dost k zamyšlení, a jak říká samotná autorka: prolínání reality a fikce je umění, které k osobnosti Fridy dokonale patří - a přesně to uvnitř najdete.

22.12.2021

Klamársky život dospelýchKlamársky život dospelýchElena Ferrante

Tak toto byla opravdu zvláštní kniha...
Vypráví příběh dívky jménem Giovanna, která jednou zaslechne, jak se její rodiče baví o tom, že se čím dál víc vzhledem podobá své tetě Vittorii. Sice tetu nikdy nepotkala, ale bylo o ní známo, že je velmi ošklivá a rodiče ji nesnáší. Giovanna se tedy vydá na cestu nejen za sebepoznáním, ale taktéž za poznáním tety Vittorie.
Sledujeme Giovannu od konce jejího dětství až do počátku dospělosti. Přestože je většina knihy vyprávěna jí jakožto teenagerkou, vůbec mi tak nepřipadala. Působila na mě jako někdo starší, protože rozhodně jakožto teenager nemluvila, ani se tak úplně nechovala. Tento fakt mi trochu zkazil celý dojem z knihy, jelikož na mě částmi nepůsobila moc věrohodně.
Musím ale uznat, že se v titulu objevilo několik zajímavých myšlenek, které vás přimějí uvažovat nad tím, co je pravda, a co lež.

19.12.2021

Polovina tebePolovina tebeBrit Bennett

Polovina tebe v sobě skrývá poměrně silný příběh, který prozkoumává mnoho témat. Zabývá se rasismem a otázkou, jestli opravdu můžeme náš život, to kým jsme, nechat za sebou a vytvořit si nový, minulostí neposkvrněný. Četlo se to dobře a obdivuji autorku a její schopnost napsat takto spletité rodinné drama. Mrzí mě jen, že na mě postavy nepůsobily tak živě, jak bych potřebovala k tomu, aby mě děj do sebe pořádně vtáhl. Román ale můžu jinak doporučit, jestli se o podobná témata zajímáte. Může toho hodně nabídnout.

15.12.2021

Angličan v Česku aneb Czech Me OutAngličan v Česku aneb Czech Me OutAlena Damijo

Mně se knížka moc líbila. Předčila má očekávání a dost jsem se nad některými věcmi zasmála. Opravdu jsme v některých ohledech dost odlišní od ostatních národů. Nemusíte být cizinec, abyste se při čtení pobavili:)

06.12.2021

Z krve a popelaZ krve a popelaJennifer L. Armentrout

Z krve a popela ve mně zanechalo dost smíšených pocitů.
Seznamujeme se s Poppy, která je pannou předurčenou bohům. Nikdo se jí nesmí dotýkat, neměl by na ni sahat, ani s ní pořádně mluvit. Blíží se její devatenácté narozeniny, což znamená, že má přivést jejich království do nové éry. Jenže tady je ještě jedno království v utajení, které se snaží o to, aby Poppy nikdy nenaplnila její úkol.
První třetina knihy probíhala ve velmi pomalém rytmu. Když se začalo konečně něco dít, příběh se ocitl na konci a až v ten moment jsem chtěla víc. Rozhodně se jedná o zajímavý počin, ale v určitých momentech jsem se nemohla zbavit pocitu, že se autorka nechala inspirovat všemožnými klišé z úspěšných fantasy knih, aby je všechny zakomponovala do jedné. Těšila jsem se na Hawka, který uchvátil dost lidí, avšak v mém případě se mu to nepodařilo. Doufám, že pokračování bude probíhat v rychlejším tempu.
3,5/5*

04.12.2021

EmmaEmmaJane Austen

Emma mě velice mile překvapila, protože v sobě měla vše, co jsem si jen mohla přát. Moc se mi líbila hlavní hrdinka, která byla sice dost komplikovaná a občas trochu rozmazlená, ale celý příběh krásně oživila. V průběhu celého románu se její osobnost značně změní a dojde k několika uvědoměním, díky kterým mě bavilo číst dál. Celý děj se točí okolo ní a jejích teorií týkající se romantických vztahů lidí kolem ní.
Jane Austenová vše píše s takovou lehkostí, že se najdete otáčet jednu stránku za druhou. S charakteristikou postav si také poradila na výbornou a těším se na další z jejích knih.

29.11.2021

První pravidlo: Nezamilovat sePrvní pravidlo: Nezamilovat seFelicia Kingsley

Tohle bylo pro mě velmi příjemným překvapením. Máte rádi filmy typu The Man From U.N.C.L.E nebo Mr. & Mrs. Smith? Pak si musíte přečíst tuto knížku. Hlavní hrdinové jsou oba podvodníci. Náhodou na sebe narazí v letadle, čímž toto setkání započne řadu vzájemných podfuků. To se ovšem zastaví v momentě, když si je oba najme jeden z úspěšných sběratelů umění. Jejich úkolem je získat tajný Casanovův deník a při tom spolupracovat. Každý se řídí podobným kodexem, kde jedním ze společných pravidel zní pracovat sám.
Moc mě bavil styl vyprávění a zejména humor, kterým je tento román naplněn. Oba hlavní hrdinové mi byli sympatičtí a líbil se mi způsob jejich práce. Romantická linka byla do příběhu dobře zakomponovaná, a i když vám možná zpočátku bude jasné, jak to asi dopadne, budete si čtení opravdu užívat.

25.11.2021

První ležPrvní ležA. J. Park (pseudonym)

Hlavní hrdinka Alice v sebeobraně zabije neznámého útočníka v jejím domě. Když její muž Paul, uznávaný právník, dorazí domů, rozhodnou se společně zahladit všechny stopy. Bohužel tím jejich noční můra nekončí. Alice je touto událostí stále pronásledovaná, což nemohlo přijít v méně vhodnou chvíli. Policie se začne o Paula zajímat kvůli vraždám jeho bývalých spolužáků. Mohl s tím mít tajemný muž v koupelně něco dočinění? A mohou si s Alicí po tom všem důvěřovat?
Nadějný napínavý začátek se v průběhu čtení v poměrně nezáživný příběh. Moc mě mrzí, že se autor vydal cestou popisování a ne ukazování. Čteme o Aliciných výčitkách svědomí, ale mnohdy to působí, jakoby nám je autor spíš oznamoval. Nejedná se navíc o knihu, kde byste si postavy oblíbily, což se v tomto případě dalo čekat. Konec mě nakonec překvapil, avšak cesta k němu byla pro mě osobně trochu kostrbatá...

14.11.2021

Žítkovské bohyněŽítkovské bohyněKateřina Tučková

Titul jsem si chtěla přečíst už nějakou dobu, a tak jsem ráda, že jsem se k němu konečně dostala. Jedná se o velmi zajímavý a silný příběh, který se vám dostane pod kůži. O žítkovských bohyních jsem doposud nic nevěděla, nyní na ně jen tak nezapomenu. Jediný problém jsem osobně měla se stylem autorčina psaní, na který mi chvíli trvalo si zvyknout. Jinak knihu vřele doporučuji:)

11.11.2021

Chata ve ŠvýcarskuChata ve ŠvýcarskuJulie Caplin

V tomto díle Romantických útěků vás autorka vezme do zasněženého Švýcarska, kam naše hlavní hrdinka utíká před nedávným ponížením. Jelikož v jedné útulné a krásné chatě bydlí její kmotra, rozhodne se všeho nechat a vydat se za ní. Ve vlaku cestou na místo se seznámí se sympatickým mužem, který ji přiměje zapřemýšlet si nad vlastním životem a prioritami.
Příběh to byl opravdu oddechový a svou atmosférou dokáže jistě každého vtáhnout do dění. Má vše, co byste si v tomto čase mohli přát: čokoládu, dorty, lyžování, a hlavně postavy, které vám pomohou zapomenout na okolní svět. Až na klasickou předvídatelnost se mi titul líbil a můžu ho jen doporučit:)

07.11.2021

Co se stane na Twitteru...Co se stane na Twitteru...Emma Lord

Co se stane na Twitteru bylo oddechové a zábavné čtení. Bavila mě válka na twitteru a to, jak autorka do příběhu zakomponovala spoustu dalších věcí spojených s dnešní online dobou. Protože se v průběhu střídá pohled dvou hlavních hrdinů Pepper a Jacka, dostali jsme možnost nahlédnout jim do hlavy a poznat, co stojí za jejich chováním. Oba mi byli sympatičtí, i když měli své mouchy.
Přestože mě kniha nechytla tolik, jak jsem čekala, určitě bych ji doporučila. Části týkající se hledání svého místa ve světě a uvědomování si toho, co každý z nich chce vlastně v životě dělat, byly inspirující a příběh o mnoho obohatily.

26.10.2021

Nefritová lilieNefritová lilieKirsty Manning

Románů odehrávajících se během 2. světové války je v dnešní době na trhu poměrně dost. Nefritová linie avšak přináší příběh, u kterého je malá pravděpodobnost, že jste se doposud setkali. Konkrétně svědectví o událostech odehrávajících se během války v Šanghaji. Židovka Romy, jedna z našich dvou hlavních hrdinek, tam utekla s jejími rodiči z nepřátelského Rakouska, jelikož to bylo jedno z mála míst, kam nepotřebovali vízum. O mnoho let později se její vnučka Alexandra na tom stejném místě dozvídá pravdu o minulost své rodiny.
Zamilovala jsem si způsob autorčina vyprávění a také její schopnost zakomponovat do něj maličkosti, které vám pomohli si tehdejší dobu živě představit. Není to jen příběh o válce, ale podrobně rozebírá i některá nelehká témata typická pro tehdejší dobu. Máte-li rádi silné a zajímavé příběhy, rozhodně vám doporučuji si tento nenechat ujít.
KLADY
- čtivost
- Šanghaj a s ním spojené zajímavosti
- střídající se dějové linie
ZÁPORY:
- romantická linka týkající se Alexandry

18.10.2021

Vévoda a jáVévoda a jáJulia Quinn

3,85/5*
Nejsem si úplně jistá, jak knihu hodnotit. Bylo to oddechové čtení, které se mi až na občasné opakování slov v kapitolách líbilo. Tedy do doby, než na scénu přišel moment, kdy se Daphne rozhodne docílit svého a vezme si Simona bez jeho svolení. Mrzí mě, že se na tento moment více nepoukazuje, protože opravdu NENÍ v pořádku mít sex s někým, kdo není při vědomí - ať už jsou manželé, nebo ne. Kdyby to bylo naopak, řešilo by se to pravděpodobně víc, což je špatně. Na takovéto situace a žádné jiné neexistuje dvojí metr.
Se sérií budu nejspíš pokračovat, protože mě zajímá, jak budou jednotlivé příběhy sourozenců pokračovat. Ovšem doufám, že na mě v dalších dílech nebude čekat podobné překvapení...
KLADY
- čtivost
- vztahy mezi sourozenci
- Lady Whistledown
ZÁPORY:
- scéna se znásilněním
- opakující se slova
- absence diverzity

14.10.2021

Poslední knihkupectvíPoslední knihkupectvíMadeline Martin

Poslední knihkupectví je krásný příběh o tom, jak je důležité si i v nelehkých časech pomáhat. Hlavní hrdinka se těsně před 2. světovou válkou přestěhuje do Londýna a začne pracovat v knihkupectví. Ironií je, že ke knihám nemá žádný vztah. To se ovšem změní v momentě, kdy je jí představen Hrabě Monte Christo. Nejen, že odstartuje její lásku ke čtení, ale také pomůže se záchranou několika knihkupectví.
Příběh vás vtáhne do děje a díky němu si uvědomíte, jak velkou moc knihy mají. Jsou to právě ony, které nám umožňují utéct na míle daleko a zapomenout na zkázu, která se odehrává kolem nás.

11.10.2021

Všechny skryté daryVšechny skryté daryCaroline O'Donoghue

Příběh začal slibně, ovšem někde v polovině se vše změnilo.
Samotný námět mě zaujal, ale nejsem si jistá, zda byl dobře uchopen. Čekala bych, že si s ním autorka více pohraje, protože jeho potenciál byl velký. Co se hlavní hrdinky týče, ta mi občas vadila svou sebestředností. Navíc nejsem zrovna fanoušek trope nejsem jako ostatní holky, která mi přijde ohraná, ale dalo se s ní díky tomu aspoň soucítit. Ostatní postavy byly velmi různorodé, ale říkám si, zda to nebylo až moc. V určitých momentech mi přišlo, jako kdyby autorka nevěděla, co přesně tam dát, a tak tam pro jistotu dala vše. Také mi nepříliš sedla romantická linka, mně osobně přišla zbytečná a příběh by byl mnohem lepší, kdyby se soustředil hlavně na přátelství.
KLADY
- magie a tarotové karty
- Irsko
- LGBTQ+
ZÁPORY:
- romantická linka
- nenaplněný potenciál příběhu
- hlavní hrdinka

09.10.2021

Srdcerváči. Kniha 4Srdcerváči. Kniha 4Alice Oseman

Myslím, že tento díl byl po emoční stránce nejtěžší. Obdivuji, jak si autorka poradila s nelehkými tématy, které jsou v knize probírány. Tentokrát už to není vše jen růžové a setkáváme se již do větší míry s tématikou duševního zdraví, homofobie apod.
Kniha 4. ukazuje, že láska bohužel nemá na vše odpověď, a tak bychom si neměli určité věci vyčítat. Doporučuji.

07.10.2021

TrulyTrulyA. Reed (pseudonym)

Z knihy mám relativně smíšené pocity. Chvíli mi trvalo se začíst, ale nakonec se to přece jen povedlo. Mým největším problémem byla nejspíš samotná romantická linka, která pro mě tolik nefungovala. Andie byla skvělá, Cooper taky, ale jejich vzájemná láska mi přišla příliš nucená. Tím jsem se opět ujistila, že instant love není nic pro mě. Také jsem měla občas problém s překladem, jelikož píseň Taylora Swifta mě na nějaký čas odrovnala (to si překladatelka nemohla její jméno vygooglovat, když jej neznala?).
Oddechový titul ovšem byl a svůj účel splnil. Nebyla to špatná romantická knížka, jen zastávám názor, že je v tomto žánru hned několik lepších titulů.

04.10.2021

ŠifraŠifraIsabella Maldonado

Jednoho dne napadne neznámý muž Ninu Guerrerovou, agentku FBI, při běhání v parku. Video samotného útoku, kterému se ale s přehledem zvládla ubránit, se chvíli poté objeví na internetu. Nejen, že toto video obletí půl Ameriky, ale také jej uvidí muž, který ji unesl, když jí bylo šestnáct let. Po všech těch letech konečně ví, kde je a plánuje svou odplatu. Nejen, že je tato kniha plná napětí od první stránky až do poslední, ale je nabitá neuvěřitelně silnou ženskou energií. Ninu jsem si ihned zamilovala pro její odhodlání a sílu jít dál, a to i po všem, co se jí v životě přihodilo.
Šifra se titul nejmenuje jen tak, takže vám je jistě jasné, že si v průběhu čtení i dost zapřemýšlíte. Titul vřele doporučuji všem, kteří mají rádi napínavé thrillery a budu se moc těšit na pokračování:)

03.10.2021

Pátá minuta je o násPátá minuta je o násEva Pospíšilová

Opravdu nechápu, proč jsem tuto knihu tak dlouho odkládala.
Styl vyprávění byl poutavý a líbilo se mi, jak si autorky poradily s psychikou obou postav. Bylo zajímavé sledovat, jak se nám s každou další kapitolou více otevírají a oceňuji i samotný přesah, který zde je poměrně velký. Nečekala jsem že uvnitř najdu něco tak povedeného a jsem moc ráda, že Pátou minutu můžu zařadit mezi mé nejoblíbenější knihy z tohoto žánru. Dávám 4,75/5* kvůli samotnému konci, který mi přišel až příliš urychlený, ale přesto mě překvapil.
Určitě vřele doporučuji:)

24.09.2021