SpeeDeeX SpeeDeeX komentáře u knih

Spasitel Spasitel Andy Weir

Na Spasitele jsem se hodně těšila a měla velká očekávání, zároveň jsem si ale nemyslela, že by se vyrovnal Marťanovi, který patří k mým nejoblíbenějším knihám. Po dočtení musím říct, že Spasitel se Marťanovi nejen vyrovnal ale dokonce ho i lehce překonal. Příběh byl neuvěřitelně čtivý, napínavý, uvěřitelný a vtipný. Ryland byl hrozný sympaťák a Rockyho snad nejde nemilovat. Strašně se mi líbilo jejich přátelství a to, jak se spolu učili dorozumívat. Konec byl super, ale nestěžovala bych si, kdyby byl ještě o několik desítek stran delší. Andy je geniální, těším se na další knihy.

"Dobře. Hrdý. Jsem děsivý vesmírný tvor. Ty jsi prosakující vesmírný chuchvalec." :D

10.07.2022 5 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Tak to bylo dokonalý!! Jedna z mála knih, která si nálepku Světový bestseller opravdu zaslouží. Ze začátku mi sice chvilku trvalo, než jsem se začetla ale pak už jsem se těžko odtrhávala. Kniha je hrozně čtivá a od začátku do konce se pořád něco děje. Moc se mi líbilo cestování mezi různými paralelními světy. Kvantová fyzika je tady vysvětlena celkem srozumitelně, takže ji i laik snadno pochopí. Nejspíš to není vysvětleno úplně vědecky přesně ale je to sci-fi thriller, ne učebnice. Kniha nutí čtenáře i k zamyšlení nad životem a nad vlastními rozhodnutími. Na tuhle knihu jen tak nezapomenu, řadím ji ke svým nejoblíbenějším a těším se, až si ji někdy přečtu znovu :)

27.07.2020 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Super jako vždy, prostě klasický Carter. Čtivý, napínavý, morbidní ale hodně podobný předchozím dílům, což mi sice nějak extra nevadilo ale chtělo by to už změnu :)

16.03.2020 5 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

(SPOILER) Myslela jsem si, že Renegáti budou tutovka, od autorky jsem četla Cinder, která se mi moc líbila a nápad se superhrdiny mi přišel geniální. Bohužel první díl je pro mě velkým zklamáním. Nejvíc mi vadila asi Nova. Na začátku jsem si ji celkem oblíbila, čím víc jsem ale četla, tím víc mě svým chováním a rozhodnutími vytáčela. Její nenávist vůči Renegátům mi přišla přehnaná, i když asi mohli zabránit smrti její rodiny, přece jen je nezabili přímo oni. Taky mi přišlo dost nelogické, že si nikdo nespojil Novu s Nightmare a Adriana se Sentinelem a hlavně, že se nepoznali ani oni navzájem. Adriana jsem si naopak hodně oblíbila, stejně tak Ruby a Oscara, u kterých je škoda, že nedostali víc prostoru. Příběh nebyl špatný, chvilkami mě bavil, chvilkami jsem se do čtení musela nutit, ale jako celek dobrý, i když si myslím, že mohl být rozhodně lepší, hlavně co se týče akce. Tu jsem čekala určitě lepší vzhledem k tomu, že je kniha o superhrdinech. Knihu mi taky dost kazily hrubky, kterých bylo celkem dost. Naopak hodně se mi líbilo, jaké různé schopnosti postavy měly, třeba ta Adrianova je fakt super. Každopádně i když mě kniha zklamala, jsem docela zvědavá, jak se bude příběh dál vyvíjet a dám šanci ještě druhému dílu :)

16.08.2021 3 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Nemám co vytknout, zatím nejlepší díl!! Přestože má knížka přes 600 stran, ani na jedné stránce jsem se nenudila, příběh je od začátku do konce nabitý akcí a zvraty. Nové postavy jsou super, hlavně jsem si oblíbila Lysandru. Kapitoly s Manon mě bavily ještě víc jak ve trojce a její střet s Aelin byl boží. Těším se na pokračování. ❤

20.02.2020 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Prvních 100 stránek jsem četla týden a do čtení jsem se občas nutila. Pak se to ale rozjelo a zbytek jsem zhltla přes víkend. Krásný a zajímavý příběh s úžasným koncem. Moc se mi líbily citáty z Xenofónova díla O jezdectví :)

06.10.2019 4 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Čtení mě až na předehru moc nebavilo. Příběh byl celkem nudný a chování postav občas dost nelogické. I tak je to ale zajímavá nadčasová kniha s velmi aktuální myšlenkou. Už kvůli ní knížka určitě stojí za přečtení.

29.03.2020 3 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Kniha je určená hlavně pro děti, takže je napsaná dost jednoduše. Chybělo nějaké napětí a asi by se mi líbila víc, kdybych byla mladší, ale i tak je to hezký a zajímavý příběh. Určitě si někdy přečtu další díly.

18.03.2020 4 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Třetí díl se mi líbil ale oproti prvním dvěma dílům mi přišel trochu slabší. První polovina mě moc nebavila a měla jsem pocit, že se tam nic neděje. Druhá polovina je už o dost lepší a konec jsem četla s otevřenou pusou. Líbila se mi dějová linka s Manon, Abraxosem a Třináctkou. Těším se na další díl :)

31.01.2020 4 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Nemám slov. Děj je plný zvratů, napětí, akce a já se několikrát přistihla, že nemůžu přestat číst. Snad nikdy jsem nebyla do nějaké série tak zažraná jako do téhle. Hlavní postavy jsou stále úžasné. Za Celaenou zůstávají hromady mrtvol, Chaola miluju od začátku a dokonce jsem přišla na chuť i Dorianovi, kterého jsem v prvním díle moc nemusela. Konec mě dostal a strašně se těším na další díl ❤

08.12.2019 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Taková oddechovka. Dobře se četla ale děj byl celkem obyčejný a někdy i trochu předvídatelný. Postavy jsou sympatické (hlavně Norman ❤❤❤) až na Jess, která mi občas lezla na nervy.

17.11.2019 3 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Nádherný a pravdivý příběh, který mě nejednou dojal k slzám ❤❤

16.10.2019 4 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Tak to bylo boží!!! Gaby, Sašu, Eliho a ostatní jsem si hned zamilovala, jejich pošťuchování mě strašně bavilo a prakticky celou knížku jsem se smála nebo minimálně uculovala. Taky se mi líbilo, že se příběh odehrává v hudebním prostředí❤ Moc doporučuji a těším se na další knížky od autorky :)

11.07.2020 5 z 5

Armada Armada Ernest Cline

I přes pomalý začátek, nějaké nelogičnosti a trochu předvídatelný děj jsem fakt nadšená. Armada je čtivá, akční a líbila se mi víc než RPO. Odkazy na různé filmy, hry a hudbu jsou boží.

01.12.2019 4 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

První polovina mě skoro vůbec nebavila a do čtení jsem se musela nutit. Ta druhá je ale skvělá a konec je totálně boží. Těším se na trojku :D

14.09.2019 4 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Skvělá kniha, u čtení jsem se ani jednou nenudila. Příběh je plný akce, napětí a nečekaných zvratů. Potřebuju druhý díl!!:D

22.08.2019 5 z 5

Měsíční píseň Měsíční píseň Patricia Briggs

No, první polovina mě absolutně vůbec nebavila a několikrát jsem přemýšlela, že knihu odložím. Skoro nic se tam nedělo a postavy mi taky nějak extra k srdci nepřirostly. Ve druhé půlce se to naštěstí zlepšilo, děj měl větší spád, i postavy jsem si trošku oblíbila. Zkusím ještě druhý díl a doufám, že bude lepší. A hlavně akčnější.

31.10.2020 3 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Trochu jsem se knihy bála, protože jsem měla kvůli většinou velmi kladným recenzím hodně vysoká očekávání ale musím říct, že mě kniha nezklamala a jsem naprosto spokojená. Ze začátku chvilku trvalo, než jsem se zorientovala ale pak už to bylo super. Čím víc jsem četla, tím víc mě příběh bavil, až jsem byla na konci trochu skleslá, že jsem dočetla. Všechny kladné postavy jsou strašně sympatické. Hlavně jsem si oblíbila Lou a to, jak vždycky všechno řekla na plnou hubu, její hlášky mě pokaždé rozesmály. Už aby vyšel druhý díl ❤

17.08.2020 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Super oddechovka se zajímavým námětem. Příběh je strašně čtivý a občas i vtipný. Podle anotace jsem sice čekala, že se Gwen dostane do minulosti a tam se do někoho zamiluje ale nakonec jsem ráda, že je to jinak. Gwen jsem si oblíbila, stejně tak i Leslie, jen Gideonovi jsem nějak nepřišla na chuť. Taky se mi nelíbila romantická linka mezi ním a Gwen, byla taková nepřirozená a strašně narychlo. Většinu knížky se nesnášeli a najednou se na konci zničehonic líbají. I tak se mi ale knížka hodně líbila. Jsem zvědavá na pokračování a doufám, že tam bude víc Lucy a Paula. Dost mě zajímá, jak to s nimi vlastně je. :)

22.06.2020 4 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

Úžasné pokračování, napínavé od začátku do konce. Miluju tuhle sérii a strašně se těším na poslední díl ❤

26.03.2020 5 z 5