Space.Junkienka Space.Junkienka komentáře u knih

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Zamotané rodinné vztahy mě sice stály více přemýšlení než jindy (otec, syn, synovec, vnuk, který je vlastně bratr apod.), ale jakmile jsem se do děje dostala, tak se stránky obracely neskutečnou rychlostí. Neobvyklost "seriového" vraha zakomponovaného do složitě rozvětvené rodiny a jedinečný tvůrčí schopnost Camilly mě opět dostaly. Výborná kniha!

13.05.2016 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Moji severští autoři mají v kriminálních případech pauzu, takže jsem si říkala, že bych mohla zkusit něco jiného....Všude jsem o tom četla, každé druhé knihkupectví to mělo ve výloze, tak proč to nezkusit... Ano, nebyla to kdo ví jak náročná literatura a dalo se celkem rychle číst (případně přeskakovat řádky), ale stejně mě to donutilo číst skoro bez odložení. Závěr byl smutný, nepředvídatelný (alespoň pro mě), ale reálný a vlastně správný.

15.05.2017 4 z 5

Strážce majáku Strážce majáku Camilla Läckberg

Zajímavý příběh. Je sice fakt, že všechny děti, tchýně, rodinné a milostné vztahy jsou momentálně hodně detailně popsány, ale přesto to neubírá na zajímavosti. Za mě výborná detektivka - prostě od Camilly Läckberg vysoce nastavený standard.

02.08.2016 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Klasika v podobě stále aktuálnějšího příběhu. Povinnost přečíst :)

13.01.2015 5 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Na Jussiho další knížku už jsem se pořádně těšila a netrvalo ani pár dní a už byla zase pěkně založená v knihovně vedle svých kolegyň. I když je aktuální Carlův případ poněkud jednoduchý (stará a nová vražda - jedna rodina), tak vzhledem k vývoji u Rose a na úřadu práce, se z něj stává neskutečně zamotaná a napínavá detektivka, kterou i přes mnoho stránek a relativně těžké provedení (výjimečně jsem si koupila pevnou vazbu) člověk přečte jedních dechem...

22.01.2018 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Úžasný díl!!! Jenom by nebylo špatné, kdyby umírali lidé, kteří mi (jako čtenáři) nepřirostli tolik k srdci :).

22.09.2016 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Musím uznat, že u Lovce králíků jsem byla poněkud zmatená a musela jsem hodně uvažovat, co se předtím všechno vlastně stalo... Tentokrát ale jako by knížka byla psaná jenom pro mě. Všechno dávalo naprostý smysl, u každé postavy jsem věděla, kdo to je, a i když jsem doufala v jasný konec (a příště novou zápletku); tak nejsem ani trochu zklamaná - ba naopak. Knížka se četla úplně sama!

16.02.2019 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

U jiných knih se většinou řeší, proč se krimi začínají točit vždy kolem vražd dětí...Tady to (už podruhé) nikoho nepřekvapuje. Já vlastně ani netvrdím, že je to špatně...ostatně jedná se o knihu, čím víc napínavější to je, tím lépe :). Na druhou stranu mě Mia začíná pořádně štvát....To, že Holger má bolesti, jsem přežila. To, že si jeho dcera hraje na nejlepší matku a manželku, a přitom podvádí a dceru nechává asi 8 dní v týdnu u babičky, jsem přešla (každého věc, jak si žije). Ale to, že Mia asi 200 stran řeší, jak jí je ublížováno a že by se měla jít zabít, ale vlastně chce žít....Ne, to se nedá....Při každém jejím slově a vlastně čemkoliv, co udělala, jsem si říkala, že kdyby sebevraždu spáchala, tak všichni budeme smutní, protože lidský život je cenný, ale život půjde dál a novým kolegou Holgera by mohl být Gabriel, který by aspoň dostal šanci ukázat, co v něm vlastně je :).

07.06.2018 3 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Ve škole nám paní učitelka říkala, že žádná kniha/hra/poezie/apod. není špatná - nejspíš jsme ji jenom nepochopili, a tudíž nemůžeme hodnotit její krásu. A to přesně se nejspíš stalo mně. Podle mě je knížka strašné nudná a doufám, že až "mentálně dospěju" na takovou úroveň, abych ji pochopila (a shledala krásnou), tak budu nekonečný boj starce s mořem opravdu vnímat jinak :D

27.10.2017 2 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Nikdo neumřel....Ani nevím, jestli jsem knížku tak moc hltala, protože jsem chtěla co nejdřív vědět, která z postav umře tentokrát...nebo spíše, která postava se mi začne tak moc líbit, až bude zabita :), nebo protože jsem se prostě nemohla odtrhnout od dokonalého příběhu plného zvratů, napětí, lásky, inteligence a intrik. Každopádně dočteno. Kdy bude další?!

19.09.2017 5 z 5

Tiché dívky Tiché dívky Eric Rickstad

Projít kolem knihkupectví a nic si nekoupit? To by prostě nešlo.... Tentokrát jsem naprostou náhodou narazila na tuto detektivku. Musím uznat, že jsem se na začátku trochu bála, jestli se mi to bude líbit...přece jenom jsem trochu rozmlsaná. Každopádně musím uznat, že knížka je naprosto perfektní. Líbí se mi jak děj, tak zápletka, postavy i to, že se od ostatních detektivek odlišuje - žádný kolega není brutálně zavraždeň, Frank má sice své mouchy, ale nebojí se říct věci na plnou pusu (myslím, že sem tam nějaká ta nadávka je přirozená), a skoro úplně zde chybí hluché popisové pasáže... Už se těším na další.

19.05.2017 4 z 5

Poslední zkouška Poslední zkouška Hans Rosenfeldt (p)

Nejlepší knížka...pánové si to prostě nechávali nakonec....Perfektní námět, úžasný příběh, skvělé popisy, dokonalý Sebastian a vlastně i celý vyšetřovací tým....Jenom ta Jennifer....když já v ní měla takovou naději (na další rozšířený tým, a tudíž i dokonalé případy)...

15.05.2017 5 z 5

Hrob v horách Hrob v horách Hans Rosenfeldt (p)

Jako by pánové neuměli udržet úroveň....První díl byl slabší, druhý byl perfektní a ve třetím jsem se zase trochu zklamala. Ne že by příběh nebyl zajímavý, ale.... četla jsem poutavější detektivky...Každopádně musím uznat, že rozvoj na osobních úrovních je velmi poutavý :)

15.05.2017 3 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Je zvláštní, že Červenka, která pro mě byla utrpením, je Levhart už druhým (po sobě jdoucím) díle, kde můžu říct 'paráda'. A už mi ani nevadí, že vrah je chycen až na několikátý pokus....Asi už jsem si prostě na to zvykla a kdyby jej chytil na první dobrou, tak bych asi protestovala :)

08.11.2016 4 z 5

Proces Proces Franz Kafka

Kniha v mé TOP 5!

13.01.2015 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Potřebovala jsem nějakou hezkou audioknihu (vlastně ani nevím, jestli se to počítá do "přečteno"), u které by se člověk nenudil a hlavně zasmál. A nemohla jsem vybrat lépe :). I když miluji severské krimi a občas do toho vložím nějaký román, či něco z "povinné četby", tak musím uznat, že tuhle knihu jsem neslyšela naposled a další si přečtu velmi ráda.

07.06.2018 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Jako vždy jsem potřebovala trochu změny po všech těch vraždách a jelikož když už s něčím začnu, tak to i dokončím, tak jsem se vrhla na další knížku od Jojo...Nebylo to špatné, všechno tak nějak dávalo smysl, ale stačily dva večery a rychločtení... Možná jsem toho dost přeskočila, ale bylo to jako u nějakého slabšího seriálu...I když jste pár dílů neviděli, tak stejně víte, o co jde....

03.06.2018 2 z 5

Poklady klasické české kuchyně aneb Jak to ta babička tenkrát vařila Poklady klasické české kuchyně aneb Jak to ta babička tenkrát vařila Roman Vaněk

V době internetu využívám kuchařky minimálně.... Ale tohle je druhá, kterou otevírám pravidelně a vždycky všem chutná :)

24.05.2018 5 z 5

Tři vteřiny Tři vteřiny Anders Roslund

Tuto knížku jsem si koupila úplnou náhodou, a taky jsem se nepodívala a rovnou začala číst...Hold už budu vědět detaily Ewertova života, ale to je snad maličkost. Prvně mi to přišlo jako drama, kde vlastně od začátku známe vraha/špiona a budeme poznávat akorát detaily jeho cesty....To jsem ale netušila, že z Ewerta se vyklube můj hlavní detektiv a z celého začátku knihu se vyklube i opravdová detektivka. Každopádně jsem více než nadšená a už se těším až doma vytáhnu další díl (teda spíše předchozí).

29.04.2018 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Očekávala jsem klasickou severskou krimi. To jsem se ale zmýlila....Knížka je to úžasná, ostatně již čtu druhý díl, ale stejně bych to mezi severskou klasiku asi nezařadila. Plno různých příběhů, postav a prolínání se.....Možná mi to trochu připomíná Camillu Läckberg....Přesto je to tak nějak jiné....Ale perfektní....a jedinečné....

29.04.2018 4 z 5