Sobotikova Sobotikova komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Taková jednohubka po které mi v puse zůstala pachuť.
Petru Dvořákovou jsem potkala na autorské besedě a je to úžasná osobnost, která to v životě vůbec neměla lehké. Na besedě otevřeně mluvila o svém komplikovaném vztahu s matkou a používání fyzických trestů v rodině. Při čtení knihy mi bylo úzko při představě, jak asi moc čerpala ze svých vlastních zážitků.

01.05.2020 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

"Historky vyprávějí muži, ženy žijí dál. Pro nás to byla stínová válka. Když skončila, nečekaly nás žádné slavnostní přehlídky, žádné medaile ani zmínky v učebnici dějepisu. Během války jsme dělaly, co bylo třeba, a když skončila, posbíraly jsme zbytky svých životů a začaly zase od začátku."
Neuvěřitelně silný příběh dvou žen za 2. světové války. Konec jsem celý probrečela.

21.01.2018 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Knížka o mně :)

13.01.2020 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Začátek se pomalu rozjížděl...ale páni, to pak byla jízda !!!!
Krásný a dojímavý příběh.
Oveho, i když je to k neuvěření, si musíte prostě zamilovat.

23.01.2015 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nádherně napsaná kniha o strašných věcech.

13.06.2017 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Moc krásný příběh. Jen mi tam trochu vadila postava Grahama. Jak mi někdo takový mohl vadit? Protože takoví chlapi neexistují.

26.05.2020 5 z 5

V temnotě V temnotě Mike Omer

Mrazivé čtení, které zjitřilo mou mírnou klaustrofobii, takže když jsem vlezla pod postel, že tam utřu prach, tak jsem myslela, že už nevylezu :)
Jinak dědeček Marvin je nejlepší !!!

08.08.2021 5 z 5

V knihovně je lev V knihovně je lev Michelle Knudsen

Po přečtení této krásné knihy v naší knihovně NUTNĚ potřebuji také lva!

17.09.2020 5 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Dnes jsem byla na procházce a musela jsem si utrhnout květ hluchavky a promnout jej mezi prsty...jaký je to pocit. Nádherná kniha.

01.05.2016 5 z 5

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Děj, který se odehrává v Anglii je spíše rozvláčný a pomalý. Ale jak se Marian dostane do Francie knížka dostane spád a konec se mi líbil, i když to dopadlo...jak to dopadlo.

07.02.2015 4 z 5

Vězňova žena Vězňova žena Maggie Brookes

Ve čtvrtině knihy jsem to chtěla vzdát. Hrdinka a samotný příběh mi připadal hrozně naivní. Ale pak jsem si vzpomněla jaká jsem byla já v jejím věku a dala jsem knize ještě šanci. Od chvíle, kdy se hrdinové dostanou do zajateckého tábora už jsem knihu neodložila. Každopádně kdyby v knize nebylo několikrát zmiňováno, že je podle skutečných události, tak by mi připadal příběh hodně nereálný.

20.10.2020 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Nahou pravdu ? Knížka byla velmi čtivá, četla jsem ji v kuse až do půl druhé do rána. Popisuje domácí násilí tou lehčí formou ... a pak šťastně žili až zazvonil konec a pohádky je konec, ale od této autorky jsem ani nic jiného nečekala.

16.12.2018 4 z 5

Zmrzlinová královna Zmrzlinová královna Susan Jane Gilman

Knížka se mi dobře četla,děj byl zajímavý. Jen hlavní hrdinka si mé srdce nezískala a chvíli jsem měla pocit, jestli nás čtenáře ještě jednou osloví "Milánkové", tak knížku odhodím do koutu :) Klidně mě zastřelte! (další až moc oblíbená hláška paní autorky)
Jestli někdo knížku začíná číst, tak by si pro zajímavost mohl za "milánky" dělat čárky, zajímalo by mne, kolikrát tam to slovo bylo použito. Já už určitě knihu číst podruhé nebudu.

17.05.2015 3 z 5

Zlodějka Zlodějka Sarah Waters

Tak to bylo dobré. Děkuji čtenářská výzvo, že mne donutíš přečíst takové skvosty. Díky tomu jak je kniha dobře napsána jsem se dokázala vcítit do postav a ocitla jsem se na osamělém panství na venkově, ve špinavých uličkách Londýna, v ponurém blázinci, poznala jsem podivné lidičky a byla nesčetněkrát překvapena zvraty, které jsem nečekala.

17.11.2019 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Nemám slov, ještě mi tečou slzy...u knihy o hokeji...neuvěřitelné.

23.06.2018 5 z 5

Třetí vlna Třetí vlna Tomáš Dušek

Jedna z nejlepších a nejrealističtějších postapokalyptických románů,co jsem četla a ještě k tomu z pera českého autora. Skvělé!

14.04.2017 5 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Když máte chuť na něco malého, sladkého ...tak sáhněte po této knize, ale nečekejte nějaké komplikované chutě :)

10.01.2015 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Ze začátku jsem se pomaleji orientovala...ale jak jsem si zapamatovala, kdo je kdo, tak jsem už knížku nepustila z ruky. Jak tu už bylo napsáno ...epilog super.

03.01.2015 5 z 5

Nejdelší jízda Nejdelší jízda Nicholas Sparks

Nevím,ale kdyby kniha měla o polovinu stránek míň, tak by jí to neuškodilo. Popis osudů dvou dvojic místy zajímavý, místy příšerně nudný a přeslazený. Očekávala jsem víc...

17.11.2014 3 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Tato spisovatelka si vybírá velmi specifická témata a zpracovává je velmi čtivým způsobem. Zatím mne od ní žádná knížka nezklamala a velmi se těším na její novinku Vypravěčka.
Co říci k této knížce, přečetla jsem ji jedním dechem a konec to je tedy psycho. Dlouho mi po přečtení ještě ležela v hlavě a bylo mi tak trochu smutno.

05.10.2014 5 z 5