Třetí vlna ekniha

Chřipková pandemie přichází ve vlnách s děsivou pravidelností a vybírá si svoji daň v lidských obětech. Společnost se pod jejími údery hroutí. Mrtvé není kdy pohřbívat a jejich těly se živí neúnosně narůstající množství potkanů.... Dokázali byste přežít ve městě, kde nefunguje elektřina a topení, neteče voda a obchody jsou vydrancované? Beze zbraně ve městě, kde se pomalu ale jistě ujímají vlády zločinné gangy, které likvidují poslední zbytky pořádku? Kdy se zoufale snažíte přežít, ale nikdy nemáte jistotu, že přežijete další úder nemoci? Pokud si myslíte, že to dokážete, i přesto si zkuste přečíst tuto knihu. Možná v ní objevíte nějakou drobnost, která vám v budoucnu pomůže přežít. Ale čtěte rychle. Protože čas se krátí. Kniha, post katastrofické sci-fi, je psána formou deníku hlavního hrdiny, který se se střídavými úspěchy a neúspěchy o přežití snaží......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/187579/treti-vlna-187579.jpg 4.580
Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno (ekniha), Palmknihy

Kniha Třetí vlna

Sengot
28.12.2020

Super čtení. Čtenář si musí zvyknout na styl psaní. ze začátku se to zdá takové moc jednoduché, ale postupně se to zlepší. A příběh je skvělý. Podle mě by se to takhle přesně podělalo…
Četl jsem i pokračování Myšák, ale to už nebylo na téhle úrovni. Knihu jsem půjčil kolegovi na začátku letošní pandemie a dostal jsem ho do správné paranoie :)

Dasena
14.12.2020

Kniha je velmi čtivá a i obsahem se mi velice líbila. Doporučuji všem čtenářům kteří občas uvažují i o tom, kam třeba náhodou i může směřovat naše budoucnost. Občas není vše růžové a optimistické. Knihu doporučuji.

nemesis10
05.12.2020

Výborná knížka - dostala jsem se k ní úplně náhodou a hned jsem pořizovala i druhý díl (Myšák). Třetí vlna je naprosto "realistická fikce" - takový praktický manuál, jak přežít (a jsou tam skutečně užitečné tipy, tuhle knížku prepperská komunita hodnotí stejně dobře jako Cílkovu knihu Ruka noci podaná). Vzhledem k tomu, že byla napsaná před několika lety, ale já ji četla zrovna době covidové, tak je naprosto aktuální - ještě štěstí, že nás nepostihla horší pandemie.
Jinak jak někdo píše, že je to psané dost jednoduše a jsou nevykreslené postavy - tohle je skutečně spíš "návod na přežití", v Myšákovi je pak už i "příběh" s více rozpracovanou hlavní postavou.
Tohle je jedna z těch knih, co si nechám i v papírové podobě, protože až jednou nebudou fungovat čtečky, bude se hodit :-))

bagel
03.12.2020

Mně se to moc líbilo, místy mrazilo a říkala jsem si, že je dobře, že nynější pandemie není mnohem horší.

pepua
28.11.2020

Jsem ve třetině. Možná knihu ani nedočtu. Ty krátký věty. Samá tečka. Prý parádní post-apo. To určitě.

frantisek0724
21.11.2020

Podle komentářů jsem čekal něco zcela jiného. Tato postapo kniha mě nenadchla.Škoda. Doufal jsem v napínavé čtení s dobrou zápletkou od českého autora. Místo toho se mi dostalo románu spíše pro děti, kde jedna věta jednoduchá střídá druhou, postavy jsou ploché jak jedna má kolegyně z práce, dialogy jsou strohé, Kopčem s Veverčákem měli větší slovní zásobu..
Námět je zvláště v dnešní době zajímavý, bohužel zpracování a styl psaní mně osobně nesedl.

luke442
06.10.2020

Četl jsem hned po Malevilu, ten byl dobrej ale občas trochu roztahanej. Toto byla skvělá jízda, perfektně napsáno, skvělý vývoj situací a postav. Doporučuji. Konec mohl být trochu více dramatický jinak super.

effa
10.08.2020

Tuto knihu osobně považuji za vzácnou výjimku ze současné záplavy postapo románů, které budí dojem, že jsou vzájemně opisovány. Bez váhání hodnotím plným počtem hvězd.