Slunik127 Slunik127 komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Neskutecne silny pribeh, neskutecne dobre napsany. Skvele stridani vypraveni matky a dcery a jejich rozdilny pohled na realitu. Sama mam tri dcery, taky na ne obcas zakricim, obcas je placnu, ale pri cteni tehle knihy jsem si slibila, ze se budu snazit to co nejvic odbourat a zklidnit se, protoze takove matce se nechci ani vzdalene podobat. Precetla jsem na jeden zatah, za jeden vecer a to uz se mi hodne dlouho nestalo.
Vrany mi hodne pripominaly Anezku od Viktorie Hanisove, ale rozhodne jsou lepsi, prijdou mi prirozenejsi a opravdovejsi.

08.05.2022 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Prvni pripad Kate Marshallove me chytl vic nez prvni pripad Eriky Fosterove. S Kate budu pokracovat.

26.07.2022 4 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Evzen Bocek s Aristokratkou je zpatky ve forme! Precteno jednim dechem. Tesim se na avizovany dalsi dil.

02.01.2021 4 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Brilantni. Kolikrat jako kdybych slysela rozhovory v nasi rodine. I kdyz tady to bylo vyvedene Vic do extremu. Totalne prirozene, realisticke. Az se bojim, co me vsechno jeste v zivote ceka. Ubiram jednu hvezdicku za zaver, ten jde primo proti smerovani cele knihy I proti memu presvedceni.

24.02.2023 4 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Cetla jsem jednim dechem. Silne depresivni a tak realisticke, az jsem kolikrat musela prestat cist a bala jsem se, jestli jsem dobrou matkou svym holcickam. Zaver to zkazil, prilis rychly a nepochopila jsem ho.

13.01.2022 4 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Tak moc jsem snad u žádné jiné knížky nebrečela.

18.11.2018 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Ze zacatku me kniha docela stvala, prisla mi trapne povrchni a bez napadu. Nenechte se odradit. Autorka se postupne propracuje k prekvapivym zaverum a krasne graduje napeti a udrzuje ctenarovu pozornost.

29.07.2022 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Kdybych knihu necetla do vyzvy, patrne bych ji brzy odlozila a vratila do knihovny nedoctenou. Opravdu nemam rada tyhle radoby intelektualni rozvahy o nicem, kde se omila a opakuje stale to stejne dokola a vlastne se nikdy nic nerekne.

20.12.2021 2 z 5

Prijemne, mile, ctive. Velmi podobne doktorske serii Patricka Taylora, ktera mi ale prijde nesrovnatelne lepsi.

21.06.2021 3 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Na me uz prilis brutalni, ale tak to mam s celym Keplerem a to ctu detektivky strasne rada. I tak jsem se od knihy nemohla odtrhnout, napinave, ctive, super. Ale rozreseni a nalezeni vinika me dostalo a to ne v dobrem. Jak mnozi pisou, ano, vubec jsem to necekala. Ale necekala jsem to tak moc, az mi to prislo absurdni. Secteno a podtrzeno, dalsiho Keplera uz ne.

18.02.2021 3 z 5

Rekla bych az prilis nadsazky, nekdy uz to nepusobi humorne. Nevim, jak by to vnimal muz, ale osobne mi v tomato prisla horsi zenska cast, napriklad epizoda se zlomenou nohou, to uz bylo opravdu za carou.

09.12.2020 2 z 5

Před povodní Před povodní Anna Bolavá (p)

Podle me zatim nejslabsi kniha od Bolave. Do tmy bylo super, Me dnu mi prislo jeste lepsi, ale tady mi to prislo uz prilis fantaskni.

23.11.2020 3 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Tak tohle uz je takova fantasy variace na fifty shades of grey. Nesta s Cassianem na to fakt vlitnou, vsechno okolo je Jen oblecek, aby nebyli na vsech strankach nazi.

24.02.2023 3 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Ze zacatku docela dobre, hlavne vzhledem k "manzelskym povinnostem", ale postupem casu uz nebylo co noveho objevovat, "dej" se opakoval stale dokola a docist bylo skoro nad me sily.

25.12.2021 2 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Vaznejsi nez predesle dily, zapomnelo se na humor, diky kteremu se pribehy z oddeleni Q odlisovaly od ostatnich detektivek.

14.11.2020 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Začalo to dobře, četlo se to rychle. Zajímavý nápad, ale už možná těch postav bylo moc, v tom malém prostoru, co každá postava pro sebe měla, jsem se s nimi nějak nedokázala sžít, takže ve mně jejich příběhy nedokázaly vyvolat emoce. Navíc mi přišlo, že jejich osudy nemá autorka ani pořádně promyšlené, nechává to hodně na čtenáři, ať si domýšlí, ale už opravdu příliš. Taky jsem si nedokázala zvyknout na neustálé skákání v čase. A jak přibývalo kapitol, přibývalo i absurdity, jako kdyby autorka chtěla tu předchozí kapitolu ještě trumfnout. A závěr to totálně zabil, to jsem měla pocit, že jsem to ani neměla číst.

08.06.2019 2 z 5

Případ Azazel Případ Azazel Boris Akunin (p)

Opravdu důmyslně propracovaná detektivka s mnohými zvraty a hodně drsným závěrem, vsazená do atraktivního prostředí Ruska 19. století. Moje první setkání s Fandorinem, ale určitě ne poslední.

01.05.2019 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Knihu jsem precetla rychle, je dobre napsana, ctiva. Na druhou stranu me neskutecne stvala podobnost s pohadkou Kraska a zvire. Kdyz se kniha od tohoto tematu lehce vzdalila, a ja si ji zacala naplno uzivat, vydrzelo mi to Jen par stranek, protoze se preslo na fifty shades of grey, nasledovane Popelkou a otrepanou variaci na spln Tri ukoly/vyres hadanku. Jako kdyby autorka nemela vlastni napady. A to nemluvim o tom, ze hadanka byla tak lehka, ze jsem znala odpoved driv nez jsem ji docetla. Docetla jsem, byl to vykon. Druhy dil mi prisel o dost lepsi, takze se timto nenechte odradit. ;) I kdyz doporucuji precist si spis Skleneny trun.

05.11.2022 3 z 5

Purpurový ibišek Purpurový ibišek Chimamanda Ngozi Adichie

Zvlaste pro Evropana zajimavy pohled do zivota "takove normalni" africke rodiny. Normalni je ale Jen na prvni pohled, autorka po malych davkach odkryva rodinna tajemstvi a vede Nas k drsnemu zaveru.
Velmi podobne Tema zpracovava kniha Buh malickosti indicke autorky Arundhati Roy, ktera je ovsem ze zacatku vice rozvlacna, pozdeji Pak mnohem vice brutalni.

10.08.2022 4 z 5

Cetla jsem hned po Vranach, coz Myslim prospelo obema kniham. Vzdyt je to vlastne skoro stejny pribeh!

16.05.2022 3 z 5