Slečna L. Slečna L. komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Kniha mého dětství. Snad jako všechny Potterovské děti jí mám moc ráda. Nejlepší díl ze všech - alespoň pro mě. Avšak názor mám značně ovlivněn právě dětskými zážitky. :)

20.01.2012 5 z 5

Poezie se obávám už odmala, ale tato kniha mi k ní změnila postoj. Skvělý příběh, skvělé zpracování.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

MOJE kniha. Při každém čtení nacházím nové a nové rozměry každé věty, každého slova! Skláním se před panem Exupérym!

20.02.2011 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Výborná kniha, která má spád, při jejím čtení Vám mrazí v zádech. Nejen, že příběh vystihuje totalitní režimy, ale místy mi připomínal i ty současné (bohužel). Doporučuji!

31.03.2011 5 z 5

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Po uvědomění si, že toto se opravdu dělo nejen Anně, jsem měla celou knihu slzy na krajíčku. Tato kniha mě donutila k zamyšlení a přehodnocení mého chování (rozmazlenosti a ukřivděnosti, apod.).

Blues pro bláznivou holku Blues pro bláznivou holku Václav Hrabě

Pohladí po duši, přinutí k zamyšlení. Krásná básnická sbírka, ke které se ráda vracím.

19.04.2011 5 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

kniha, která mě vzala svým příběhem, který je hlavně pravdivý a sálá z něj ta opravdovost. Corinne je silná žena. patří jí můj obdiv. ačkoliv se z knihy stala komerční věc, stále má to něco, co mě vzalo u srdce.

zamilování do dle mého názoru nepřitažlivého Masaje je prostě nepochopitelné (pro mě). obdivuju Corrine, že se dokázala kvůli velké lásce vzdát všeho a to i základních návyků soudobé moderní společnosti.

25.10.2011 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Ač nejsem fanynkou kriminálních příběhů, po přečtení tuto knihu řadím na jednu z předních příček svého žebříčku nejlepších knih, které jsem kdy přečetla. Přečetla jsem ji jedním (zatajeným) dechem. Dokonce jsem se bála vyjít ze svého pokoje na chodbu, příběh mě vážně pohltil a já žila strachem z Andreje.

Můj velký obdiv patří i autorovi, který ve svém velmi nízkém věku dokázal vytvořit něco tak velkého! Žádné slovo navíc, děj má neustálý spád už od prvního slova a na každé stránce najdeme několik překvapujících a nečekaných událostí. Doufám, že pan Smith připravuje další podobná díla.

17.06.2011 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Knihu jsem četla už 2x a zatím mě neomrzela. Romantika, emoce, poutavý děj - zkrátka tato kniha má vše, oc by měla mít každá správná kniha tohoto žánru!

20.02.2011 4 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

další perla světové literatury. četla jsem ji k maturitě, ale nakonec jsem si ji do seznamu nedala, našly se pro mě lepší. každopádně skvěle znázorněný boj člověka s přírodou, společností a samým sebou.

"člověka je možno zničit, ale ne porazit."

26.06.2013 4 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

bohužel krátká knížečka, avšak silná příběhem a osobností hlavního hrdiny! dodá sílu v těžkých životních chvílích.

12.04.2011 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Přečteno jedním dechem a pár slziček taky ukáplo. Výborná!

20.02.2011 5 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Stránky téhle knihy jsou plné mých slz! Vžila jsme se do příběhu a žila s hrdiny. ÚŽASNÉ!

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

pro mě skvělé čtení, u kterého jsem se pobavila a odpočinula si.

26.06.2013 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

jelikož jsem milovnicí Remarquových knih a to všech, tato pro mě byla sázkou na jistotu. Své předvídání musím jen a jen potvrdit. Silný děj, silné události a úžasně popsány, nutí Vás přemýšlet nad hrůzami a vše si vybavovat do detailů. ÚŽASNÉ!

12.07.2012 5 z 5

Paměť mojí babičce Paměť mojí babičce Petra Hůlová

Výborná kniha, alespoň pro mě. Už jen vybráním Mongolska jako prostředí pro mě bylo zajímavé, protože tuto zemi nijak neznám a autorka mi příblížila život tady. U této knihy se přílišně nemusíte soustředit a já občas po takovýhle nenáročných a nesložitých knihách ráda sáhnu. Mám ráda příběhy, které popisují rodinné vztahy a tento mě chytl za srdce. Ukázal mi, že mezi rodinnými příslušníky nemusí být jen láska.

02.05.2011 4 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Výborná kniha. Okamžitě se zařadila do mých neoblíbenějších. Přečtla jsem jí jedním dechem a nalezla v ní spoustu nadčasových a stále platících věcí. Jedna z mála knih, u které i slzička ukápla.

DOPORUČUJI!

16.03.2011 5 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Tato kniha mě nijak nezaujala, ale některé myšlenky Werthera jsou nadčasové a k zamyšlení.

06.03.2011 3 z 5

Příjemná kniha pro počtení v autobuse plná autorových pocitů, myšlenek..

20.02.2011 4 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Vzpomínka na dětství, ke které se ráda vracím. Miluji knihy paní Lindgrenové!

20.02.2011