Siwan Siwan komentáře u knih

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Nevím, kdy přesně se to stalo...nejspíš někde mezi tím, kdy jsme prožili lásku, která nedokázala být větší než naše potřeby, možná tam, kde jsme pocítili, jaké to je, když nás někdo miluje tak zoufale, že to známe, ale nedovedeme mu to oplatit, protože nemůžeme a nejspíš tam, kde jsme hnáni pocitem něčeho většího, měli potřebu někoho chránit, protože prostě nemůžeme jinak...tam někde se stalo, že tohle všechno je víc, než propracované divy Lothlorienu. To nejsou povídky, to je život dokonale smrsklý do několika stran. Je v tom všechno.

06.01.2020 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

K přečtení mě motivovalo shlédnutí parádního seriálu od Netflixu. Většinu příhod jsem znala ze seriálu, ale vůbec to nevadilo. Naopak bych řekla, že se mi kniha tolik líbila i díky tomu, že postavy v knize byly v seriálu perfektně vystižené a s mojí představivostí naprosto souzní. Dokonce bych řekla, že postava zaklínače mi byla sympatičtější i díky zfilmované verzi. S nadšením se pouštím do celé knižní série. Vždycky jsem měla zaklínače - mylně - spojeného jen se zabíjením monster, ale o tom, nebo snad jen o tom, knihy opravdu nejsou. Naopak. Těším se na objevení další parádní ságy. Ještě bych dodala, že prolínání minulosti a přítomnosti na mě vůbec nepůsobí neuceleně, ale naopak děj zpestřuje. Působí jako úvod do uceleného světa a dějů, které se budou rozvíjet v dalších knihách.

05.01.2020 5 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Byla jsem víc než příjemně překvapená. Dostala jsem se ke knize náhodou a už se pouštím do dalších dílů. Svět chran a chraničářů je výborně vymyšlený, souvislosti mezi postavami se krásně doplňují a všechno se přirozeně vyvíjí. Vyzdvihnout musím také atmosféru, všechny části "světa" do kterých se hlavní postava dostává působí věrohodně a člověk se snadno dostane do jiného světa.

17.12.2019 5 z 5

Božský Božský Christina Lauren

Co si pamatuju nějak to se mnou nezamávalo, ani nevím proč...

01.11.2019 3 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Tak z téhle série je pro mě takhle nejlepší.

01.11.2019 5 z 5

India Place India Place Samantha Young

Ty jo, tak to tohle mě příjemně překvapilo. Spolu s příběhem o Coleovi mě tenhle díl bavil nejvíc, i když jsem ho četla jako poslední, omylem. Super a znovu super.

28.10.2019 5 z 5

Audrey se vrací Audrey se vrací Sophie Kinsella (p)

I když určeno pro mládež, je v téhle knize dobře popsáno, co se stane, když člověk prostě "vypadne" ze světa. Že i ty nejmenší kroky "projekt kafe" :), můžou být těmi nejtěžšími. Osobně si myslím, že způsob, jakým Audrey popisuje svoje pocity je dokonale vtipný a dokáže zaujmout, i když to asi není běžný román pro náctileté. Vřele doporučuju.

Scotland Street Scotland Street Samantha Young

Tahle kniha se mi z celé série líbila nejvíc, ta chemie mezi hlavními postavami je prostě parádní. Taky všechny vazby mezi přáteli a rodinou se tu rozvíjí, takže hodnotím jako nejlepší v sérii.

London Road London Road Samantha Young

Tenhle díl mě bavil stejně jako první a už se těším na další. Pohoda vědět, že to vždycky dobře dopadne :)

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

První díl výborné série, všechno odsejpá podle šablony, ale prostě to člověka baví. Celou sérii vřele doporučuju.

Atlantský gen Atlantský gen A.G. Riddle

Čte se to vcelku samo, námět dobrý a postavy taky. Jenom mi tam občas nesedí to zachraňování v poslední minutě. A nějak je to celé trochu překombinované. Věřím, že se to v dalších dílech bude rozplétat a autor zjevně pojal první díl, jako úvod do série, ale k dalším dílům mě to prostě nepřesvědčilo.

17.09.2019 3 z 5

Nebe nad Darjeelingem Nebe nad Darjeelingem Nicole C. Vosseler

Jedna z těch knih, které svými popisy míst a zvyků vtáhnou do děje a prostředí. Zajímavý motiv s částí o minulosti, který nádherně dokreslí proč jak kdo jednal. Indie je strhující země, kterou člověk buď miluje, nebo je mu lhostejná. Kniha je napsaná poutavě a jak vztahy, tak krajina člověka obklopí a touží vědět, co bude dál. Určitě si přečtu i další knihy autorky.

26.07.2019 5 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Recenze skutečně nelžou, je to jeden z těch několika příběhů, které ve vás ještě dlouho rezonují.

17.07.2019 5 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Líbilo se mi hlavně líčení života Amishů a taky vývoj Katie. Asi bych snesla, kdyby byla kniha o něco kratší, přeci jen už mi to ke konci přišlo protahované. Ale zase by možná nevynikla ta výborná psychologie všech postav. Osobně si nemyslím, že je stěžejní řešit "jak to dopadne", pointa téhle knihy je právě v té cestě.

03.06.2019 4 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Jo, prostě jo...cítit se tak vtažená do prostředí se mi dlouho nestalo. Fakt má kouzlo...

15.05.2019 5 z 5

Do Poklidné modři Do Poklidné modři Veronica Rossi

Za mě jedna z nejlepších sérií v rámci žánru. Romantická linka příjemně přijatelná, hlavní hrdinové mi byli sympatičtí do jednoho, děj frčí jako po másle, vykreslení přírodních katastrof akorát. Chytlo, líbilo, přelouskáno za tři dny všechny díly. :)
Jediné k čemu bych měla výhrady jsou ty FAKT PŘÍŠERNÉ OBÁLKY - proboha proč??? :)

14.05.2019 5 z 5

Tajemství Tajemství Anna Todd

Za mě jedna z nejlepších sérií tohoto žánru. Bavily mě všechny čtyři díly a nejvíc se mi asi líbilo, jak autorka vystihla ten moment, kdy si Tessa uvědomí, jak je jejich vztah nezdravý. Hluboký, ale nezdravý. A konec - za mě nejlepší.

04.05.2019 5 z 5

Všichni jsme z toho úplně na větvi Všichni jsme z toho úplně na větvi Karen Joy Fowler

Zajímavé téma jistě, ale doznávám, že jsem se cítila trochu podvedená. Prostě u mě asi nenastal ten správný aha efekt, od půlky jsem se vyloženě nutila knihu dočíst a i přes její zjevné kvality mě prostě nebavila. Nicméně doporučuji, za přečtení přesto stojí.

04.05.2019 3 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Tak mě utekl druhý díl stejně parádně jako první. Jestli bude třetí ještě lepší, jak se píše, tak se nemůžu dočkat :)

16.04.2019 5 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Tak čekala jsem málo vzhledem k některým komentářům tady na databázi, ale byla jsem nadšená. Zhltla jsem to na jeden zátah - sorry, nemůžu psát komentář, jdu číst druhý díl. Tak asi tak :-))))

15.04.2019 5 z 5