šipek šipek komentáře u knih

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Tak zde dávám jednoznačně 5 hvězdiček. Před časem jsem zhlédl seriál Kaštánek na Netflixu a až pak jsem zjistil že byla vydaná i kniha. Ze začátku jsem měl trošku problém s jmény hlavních postav, ale s tím jsem již dopředu počítal. Jak říkám na této knize jsem si vyloženě pochutnal, vřele doporučuji milovníkům severských detektivek.

12.04.2022 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Tak knihy od tohoto autora jsi šetřím a vím, že mám v knihovně skvělou knihu, která mě čeká. Jak čtu komentáře zde na Databázi knih tak nejsem sám. Opět skvěle vymyšlený a napsaný příběh. Je pravda, že je potřeba si udělat čas a zalézt někam do kouta a číst a číst.
Tyto detektivky jsou hrozně návykové. Jen ten závěr mi trošku s Lucienem nesedl, musel jsem sáhnout do paměti a hlavně jsem to neočekával.

04.03.2022 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Tak dvě dějové linie a v obou je ústřední postavou Josie Quinnová. Jedna linie je o mládí Josie, neskutečný příběh, kde až čtenáře mrazí jak je to všechno vůbec možné. Druhá linie je Josie policejní náčelnicí vyšetřující případ, který se jí osobně dotýká. Vše se v závěru spojí v jeden příběh. Úchvatná kniha plná napětí a hrůzy.

23.09.2022 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Tak toto je pecka, jedna z nejlepších detektivek které jsem poslední dobou četl. Kniha se nedá téměř odložit a nutí čtenáře číst a číst dále a přemýšlet. Dost brutální detektivka s hodně sympatickým detektivem a jeho týmem. Vřele doporučuji tuto knihu milovníkům tohoto žánru. O jiném hodnocením jsem ani nepřemýšlel jak plný počet hvězdiček.

02.09.2019 5 z 5

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Tak další výborná série od Michaela Robothama. Prostě číst knihy od tohoto autora je pro čtenáře milující tento žánr zážitek. Jen více a více takových to knih. Vysoké hodnocení zde na databázi knih není náhoda. Vřele doporučuji a těším se na další díl.

11.04.2023 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Asi jedna z nejčtěnějších sérii zde na databázi knih a po právu. Kim a její parta jsou výteční. Kniha má dvě dějové linie, které se prolínají celou knihou. Prostě tato série se musí přečíst.

31.08.2020 5 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Tak za mě tak mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami. Nejslabší díl pro mě z celé vynikající série, ale stejně dost dobrý. Kniha se moc dobře čte, čtenář se v ději neztrácí vše je přehledné. Pro mě bylo trošku zklamání, že jsem vraha odhalil hned z kraje a nemýlil jsem se. Vždy mám problém pachatele odhalit, ale zde se mi to podařilo. Již se těším na další díl.

29.08.2022 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Tak v první řadě mě zaujalo kolik je zde komentářů k této knize. To je teda čtenářů. Tak musím říct, že se to četlo velice dobře a příběh přinesl každou chvilku nové překvapení. Co postava to nějaké tajemství, prostě jak je to i v životě. Za mě to ale na pět hvězdiček nebylo.

06.02.2023 4 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Tak dokonale zvrácený čtvrtý díl této série. Luc Callanach mě neskutečně baví. Kniha má spád, napětí a občas i humor. Snad se dočkáme dalšího pokračování. Tuto sérii vřele doporučuji.

30.11.2020 5 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Tak nejprve jsem myslel, že jsem sáhnul na starší díl této série a ono to je jinak. Úžasný nápad vrátit se na úplný začátek, kde se začal tvořit tým okolo Kim. Musím říct, že knihy od této autorky se čtou úplně samy. Krátké kapitoly, strhující děj a hle je zde hned závěr knihy. Vřele doporučuji všem milovníkům tohoto žánru.

27.03.2023 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Opět vynikají počteníčko a skvělý Hunter. I když čtenář zná pachatele tak je to opět neskutečná jízda. Ani nevím , že to je příběh dle skutečné události. Kniha se čte velice dobře, špatně se odkládá. Chce si to na čtení udělat čas a pak zbývá jen číst a číst. No a teďka musím šáhnout po lehčí knize brutality bylo dost.

16.04.2018 5 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Tak co ke knize napsat, když jsem jí přečetl za dva dny. Pro mě parádní počteníčko. Kniha plná napětí a zvratů. Do poslední chvíle jsem neodhadl pachatele. Již se těším na další díl tété série. Vřele doporučuji milovníkům tohoto žánru.

03.01.2021 5 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Tak opět výborná detektivka. Tuto sérii řadím hrozně vysoko. Krátké kapitoly plné napětí. Co k tomu napsat vše tu již bylo napsáno. Jen jsem se občas ztrácel ve jménech a musel jsem se občas vrátit. Jinak vřele doporučuji.

08.09.2023 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Tak po klidné detektivce s vrchním inspektorem Gamachem od Luise Pennyové jsem se vrhl na mou oblíbenou autorku a opět výborná kniha. Příběhy s Kim Stoneovou jsou prostě návykové.

28.06.2021 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Tak na tuto knihu jsem narazil opět zde na databázi knih. Musím říci úžasná detektivka dle mého gusta. Čtenář je v neustálém napětí a kniha se nedá pomalu ani zavřít. Detektiv Frost Easton je sympaťák a jeho spojení s kocourem je dost originální nápad. Téma psychiatrie a léčení různých druhů fobií je v této knize k zamyšlení. Za mě zasloužených pět hvězdiček a vřelé doporučení milovníkům tohoto žánru. Jen je mi divné, že tuto knihu ještě nečetla zde na Databázi knih oblíbená Šánka

06.10.2020 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Tak opět výborná Kim. Tato série případů je můj šálek kávy jak se říká. Kniha má spád a čte se jedním dechem a pro mě nečekané rozuzlení na závěr. Jediné co mi trošku dělalo problém bylo dost jmen.

03.02.2020 5 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Tak si tohoto autora musím přidat k oblíbeným. Moc dobře se knihy čtou. Soukromý vyšetřovatel David Raker a jeho hledání pohřešovaných osob je zajímavé a plné napětí. Vřele doporučuji k přečtení.

10.06.2019 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Velice dobrá a čtivá detektivka. Po přečtení této knihy mám již připravenou k přečtení celou sérii s inspektorkou Erikou Fosterovou, která je dost sympatická. Je to pohodové a srozumitelné čtení. Trošku mě zklamal závěr knihy. Bylo to jak z nějaké bondovky.

04.11.2018 4 z 5

Oživlý kámen Oživlý kámen Louise Penny

Jednou za čas sáhnu po knize od této autorky a případech s inspektorem Gamache. Je to vždy moc krásné a pohodové čtení. Tato série mě moc baví. Tentokrát není případ přímo z malebné vesničky Three Pines, ale odehrává se poblíž v hotýlku na břehu jezera. Po přečtení různých krváků jsou tyto knihy jako balzám na duši.

17.03.2023 5 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Výborná série s detektivkou Josie Quinnovou. Mě se kniha moc dobře četla a hrozně rychle byla přečtená. To byla jediná vada této knihy. Vřele doporučuji celou sérii. Já vyhlížím další díl.

11.10.2022 5 z 5