šipek

X způsobů smrtiX způsobů smrtiStefan Ahnhem

Tak opět trošku otevřený závěr knihy a já nemám připravený další díl. Očekával jsem uzavřený konec. Jinak kniha výborná s dost zápletkami. A jdu se poohlédnout do knihovny po 6 dílu této sérii, dokud mám vše v paměti.

Motiv XMotiv XStefan Ahnhem

Tak mé první setkání s tímto autorem a jsem nadšený, výborná detektivka. Více dějových linii není vůbec na škodu. Jsem rád, že díky databázi knih mám hned připravený další díl s Fabianem Riskem. A hned ho začínám číst. Vřele doporučuji milovníkům tohoto žánru.

Seznam hostůSeznam hostůLucy Foley

Tak u mě tato kniha nevzbudila žádné nadšení. Detektivka, thriller ? Kde pa spíše takové povídání o ničem. A přirovnání ke knize Deset malých černoušků to již vůbec. U této knihy jsem se již těšil až jí přečtu a odložím. Je pravda, že se kniha dobře četla, ale to bylo asi tak všechno.

Dům panenekDům panenekErik Axl Sund

Za mě dost těžké a složité téma. Čtenář musí neustále přemýšlet aby se v knize neztratil. I takto zvrácený dokáže někdy být život.

TatérkaTatérkaAlison Belsham

Tak za mě slabší 4 hvězdičky. Téma dobré, kniha se čte sama a přečteno za pár dní. Co mě ale dost vadilo byly hlavní postavy této detektivky. S takovými vztahy jsem se snad ještě v žádné knize nesetkal.

KaštánekKaštánekSøren Sveistrup

Tak zde dávám jednoznačně 5 hvězdiček. Před časem jsem zhlédl seriál Kaštánek na Netflixu a až pak jsem zjistil že byla vydaná i kniha. Ze začátku jsem měl trošku problém s jmény hlavních postav, ale s tím jsem již dopředu počítal. Jak říkám na této knize jsem si vyloženě pochutnal, vřele doporučuji milovníkům severských detektivek.

Břicho nestvůryBřicho nestvůryLouise Penny

Tak bych doporučil tuto sérii s vrchním inspektorem Gamachem střídat s knihami Chrise Cartera s detektivem Robertem Hunterem. Mě se tato série moc líbí. Poklidné pohodové čtení s vykreslením úžasné přírody. Čtenář má chuť reálně do těchto končit zavítat a nějaký čas v malebné vesničce Three Pines strávit. Jen jsem ubral jednu hvězdičku za téma knihy o celosvětové bezpečnosti.

PredátorPredátorJan-Erik Fjell

Tak opět kvalitní série detektivek. Dost dobrá a hlavně vymyšlená zápletka propracovaná do posledního detailu. Za ten závěr knihy jsem sundal jednu hvězdičku.

Entomologův odkazEntomologův odkazPeter May

Tak můj oblíbený autor opět nezklamal. Tato série o nevyřešených případech má u mě vysokou úroveň. Jen mě mrzí, že ji nečtu hezky popořadě z důvodu životních osudů hlavního hrdiny Enza. Pro mě byl asi nejslabší první díl této série, ale co to je nejslabší všechny díly se mi velice dobře a rychle čtou. Takže paráda.

Věrný čtenářVěrný čtenářMax Seeck

Příběh napínavý, výborně napsaný. Krátké kapitoly a čtení pěkně odsýpá a najednou je závěr a já nevěřil vlastním očím že je již konec. A ještě kapitolám z Benátek jsem při čtení knihy také neporozuměl. Takže ubírám jednu hvězdičku.

Galerie mrtvýchGalerie mrtvýchChris Carter

Tak knihy od tohoto autora jsi šetřím a vím, že mám v knihovně skvělou knihu, která mě čeká. Jak čtu komentáře zde na Databázi knih tak nejsem sám. Opět skvěle vymyšlený a napsaný příběh. Je pravda, že je potřeba si udělat čas a zalézt někam do kouta a číst a číst.
Tyto detektivky jsou hrozně návykové. Jen ten závěr mi trošku s Lucienem nesedl, musel jsem sáhnout do paměti a hlavně jsem to neočekával.

Vražedný chladVražedný chladLouise Penny

Po této sérii detektivních příběhů vrchního inspektora Gamache vždy rád sáhnu, když si chci přečíst klidný a reálny detektivní případ. Knihy této autorky jsou úžasně lidské protknuté vůní kávy a životem v malebné vesničce Three Pines.

SmrtihlavSmrtihlavFranck Thilliez

Něco málo mi u této knihy chybělo. U tohoto autora jsem jako na houpačce, jednou jsem úplně nadšený a po druhé očekávám více. Komisař Sharko a jeho styl vyšetřování mi moc sedí a určitě tuhle sérii přečtu celou. Téma detektivek je dost zajímavé a nevšední.

Černé světloČerné světloPeter May

Poutavá série detektivek od mistra pera mého oblíbeného autora. Jen upozorňuji, kdo má zájem číst celou tuto sérii je dobré přečíst postupně. Každá knihy je jednotlivý případ, ale celým dějem této série se prolíná život Enza Macleoda.

VykrvácetVykrvácetMichael Robotham

Tak opět velice dobrá a čtivá detektivka od tohoto autora. Já tuto knihu nemohl ani pomalu odložit, za mě zasloužených pět hvězdiček a vřele doporučuji. Tuto sérii musím přečíst celou, mám to sice na přeskáčku, ale to se nedá nic dělat.

Hra na nikdyHra na nikdyJeffery Deaver

Tak popravdě musím říct, že mě tato knih nenadchla. Přitom knihy tohoto autora se mi líbí a vždy po nich rád sáhnu. Nevím možná to bylo tématem počítačových her, který mi moc nesedl nebo jsem knihu četl ve špatnou dobu. Neměla ten správný spád co jsem očekával.

Chlapec z lesůChlapec z lesůHarlan Coben

Taj já se na knihu těšil a ani mě neodradilo nízké hodnocení knihy zde na Databázi knih. Kniha má zajímavou zápletku, moc dobře se čte, děj je srozumitelný, takže za mě velice dobrá kniha od tohoto autora. Snad jsem trochu zvedl hodnocení této knihy.

Muž, který hledal svůj stínMuž, který hledal svůj stínDavid Lagercrantz

Tak za mě lepší 4 hvězdičky. Po delší době jsem sáhl v knihovně na pokračování Milénia a vůbec jsem neudělal chybu. Slibuji, že další díl vezmu do ruky daleko dříve. Vůbec nejsem z knihy zklamaný ba naopak jsem byl překvapený jak se mi po tak dlouhé době vybavily předchozí díly.

Dvě slova jako klíčDvě slova jako klíčJosef Formánek

U knih pana Formánka se musí hodně přemýšlet.

Smrtící bíláSmrtící bíláR. Galbraith (pseudonym)

Tak jsem se konečně dostal zatím k poslednímu dílu této detektivní série. U nás v knihovně byl na ní dost dlouhý pořadník a určitě oprávněně. Za mě bych řekl zatím nejlepší díl, přečteno během pár dní. Chvilku detektivka a chvilku román, ani mi to nevadilo. Již se těším na pokračování.

PusinkaPusinkaSophie Hannah

Tak za mě tři hvězdičky. Ne že by to bylo špatné, ale za chvilku na knihu zapomenu.

22.12.2021

KritikKritikPeter May

Moc se mi kniha líbila a tuto sérii určitě přečtu celou. jen mě mrzí, že jsem přečetl již poslední díl této série. Životní příběh Enza se prolíná všemi díly. Tak doporučuji číst postupně. Děj této knihy spadá do prostředí francouzského vinařství, tak doporučuji otevřít při čtení lahvinku výborného vínečka.

10.12.2021

Nezvratné alibiNezvratné alibiPeter May

Tak za mě opět skvělý Peter May. Jeho knihy to je takové pohlazení. Já udělal velkou chybu a až nyní jsem si přečetl recenze zde na Databázi knih a tuto knihu jsem přečetl jako druhou v pořadí, ale stejně se pustím do dalších dílů této série.

01.12.2021

KrálovstvíKrálovstvíJo Nesbø

Po trošku slabší začátku jsem se tak začetl, že těch 600 stran uteklo jak voda. Výborně napsaná kniha a trošku jiný Nesbo. Psáno z pohledu vraha což je dost vyjímečné, ale v této knize mi to přišlo zcela normální. Je to dost brutální čtení o hrozných lidských osudech a vypočítavosti.

24.11.2021

Sedm mínus jednaSedm mínus jednaA. Dahl (pseudonym)

Tak jsem měl také ze začátku problém se do knihy začíst, ale povedlo se mi to a nakonec dobrý. Již jenom kvůli závěru knihy budu v této sérii dál pokračovat.

09.11.2021

Manželova ženaManželova ženaJane Corry

Za mě lepší tři hvězdičky. Je to čtivý psychologický thriller, kterému dle mého názoru něco málo chybělo. Kniha je dost zdlouhavá a postrádá napětí.

26.10.2021

Hořká sezonaHořká sezonaTami Hoag

Tak za mě výborná detektivka. Dva zločiny , dva týmy vyšetřovatelů a vše se proplétá knihou až se na závěr spojí. Vřele doporučuji milovníkům detektivek.

15.10.2021

Vražda bez soucituVražda bez soucituCatherine Shepherd

Pohodová, čtivá detektivka, která nenadchne a ani nezklame.

Smrtící DNASmrtící DNAFranck Thilliez

Na můj vkus v této knize bylo dost odborných témat, na druhou stranu vše bylo dobře vysvětlováno. Za mě komisař Sharko si získal velké sympatie a já budu v této sérii pokračovat dále.

15.10.2021

Vražda na blatechVražda na blatechCatherine Shepherd

Za mě pohodová ,čtivá a dobře napsaná detektivka, která nezklame ale také nenadchne.

24.09.2021