šipek šipek komentáře u knih

Hrobník Hrobník Oliver Pötzsch

Tak nejprve musím pochválit obálku knihy, za mě úplně super. Má první kniha od tohoto autora a byl jsem mile překvapen. Historické detektivní romány vůbec nevyhledávám, ale tato kniha mě velmi překvapila. Prostě jsem si na této detektivce jak se říká pochutnal. Vřele doporučuji milovníkům tohoto žánru.

18.04.2024 5 z 5

Lov Lov Bernard Minier

Za mě nejslabší kniha této série. Ani bych neřekl, že to byla detektivka, spíše takový politický thriller. Rozhodně autora ale nezatracuji, prostě mi tato kniha nesedla.

09.04.2024 3 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Patricia Gibney

Tak zde dávám plný počet hvězdiček mé oblíbené autorce. Série super, jen mě trochu zde vadilo neustálé probírání vztahu hlavních hrdinů. Jo a ještě jedna výtka ke knize, trošku jsem se ztrácel v postavách, s tím jsem měl problém.

03.04.2024 5 z 5

Noční koupání Noční koupání Megan Goldin

Dost dobrý psychothriller svižně napsaný. Příběh byl i dost reálný. Jen to téma znásilnění to je dost děsný, ale je to tak.

03.04.2024 4 z 5

Mrtvé od Tichého jezera Mrtvé od Tichého jezera Leslie Wolfe

Kniha mě vůbec nezklamala, za mě velice dobrá detektivka. V případu jsem se vůbec neztrácel, kapitoly z pohledu vraha mi vůbec nevadily ba naopak. Moc se těším na další díl a doufám, že bude tak dobrý jak tento díl.

26.03.2024 5 z 5

Pověz mi Pověz mi Anne Frasier (p)

Za mě určitě slabší jak první díl. Osobně jsem se nemohl nějak začíst.

22.03.2024 3 z 5

Otázka viny Otázka viny Jørn Lier Horst

Tak vůbec nevím jak jsem mohl tuto sérii přehlédnout. Toto je mé první setkání s komisařem Williamem Wistingem. Moc dobře se kniha četla, zajímavý případ i když se mi pachatele podařilo celkem brzo odhalit. Jsem rád, že jsem nemusel tuto sérii číst postupně. Hned se poohlédnu po dalších dílech této série. Super vřele doporučuji.

11.03.2024 5 z 5

Bouře Bouře Kristina Ohlsson

Tak za mě to bouře nebyla, ale spíše takový vánek. Moc příjemné počteníčko.
Sérii s Frederikou a Alexem jsem přečetl celou, tak jsem byl zvědavý na další sérii.
Nebyl jsem vůbec zklamaný a již se těším na další díl.

07.03.2024 5 z 5

Ostrov Ostrov Samuel Bjørk (p)

Za mě velice dobrá série a snad se dočkáme i pokračování. Krátké kapitoly takže čtení krásně utíká a hned jsme na konci. Závěr knihy byl za mě dost překvapivý.
Moc pěkná severská detektivka.

07.03.2024 5 z 5

Slib Slib Sharon J. Bolton

Tak k této knize není již pomalu ani co napsat abych se neopakoval, vše je již níže sepsáno. Za mě vynikající psychologický thriller, který by mohl být pomalu jako povinná četba. Vřele doporučuji. A ještě dovětek, jen zírám kolik mých oblíbených uživatelů zde na databázi knih má tuto knihu již přečteno.

27.02.2024 5 z 5

Vězni pohledů Vězni pohledů Mons Kallentoft

Mám rád tuto sérii případů inspektorky Malin Forsové, ale tento díl je za mě nejslabší. Možná mi kniha tak nesedla.

15.02.2024 3 z 5

Satanovo sousto Satanovo sousto Mons Kallentoft

Po dlouhé době jsem sáhl po další knize od tohoto autora. Opět jsem nebyl zklamaný, jen ten život hlavní inspektorky Malin mě přijde trochu zběsilý.

15.02.2024 4 z 5

Černá smrt Černá smrt Franck Thilliez

Za mě dost neskutečný příběh, ale od vynikajícího autora. Kniha mě moc bavila a vřele doporučuji milovníkům tohoto žánru.

15.02.2024 5 z 5

Münsterův případ Münsterův případ Håkan Nesser

Tato kniha se velice dobře čte, děj utíká, ale něco málo k úplné spokojenosti mi chybělo. Závěr knihy byl pro mě překvapivý.

23.01.2024 4 z 5

Pokoj mrtvých Pokoj mrtvých Franck Thilliez

U tohoto autora jsem někdy úplně nadšen a na druhé straně má knihy, které mě zklamou. Pokoj mrtvých řadím do takového středu, nenadchlo mě to a ani nezklamalo. Zápletka se mi zdála trochu překombinovaná.

23.01.2024 4 z 5

Řeznice z Malé Barmy Řeznice z Malé Barmy Håkan Nesser

Tak za mě úplná spokojenost. Pozvolné rozplétání nitek, prolínání se časem a vše s přehledem. Moc jsem si tuto knihu užil. Závěr knihy nečekané rozuzlení. S touto variantou jsem vůbec nepočítal. Vřele doporučuji.

10.01.2024 5 z 5

Stopa rysa Stopa rysa Kerstin Signe Danielsson

Mě se kniha moc líbila. Hodnotím lepší čtyři hvězdičky. Jak se píše v přechozích komentářích jen by jí slušelo méně stránek.

04.01.2024 4 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

Takové rychlé čtení. Dá se říct, že jsem knihu jenom prolétl. Moc mě to nenadchlo.

04.01.2024 3 z 5

Tri hodiny Tri hodiny Anders Roslund

Za mě zasloužené čtyři hvězdičky. Zrovna téma o uprchlících nevyhledávám, ale tohle bylo dost dobrý.

04.01.2024 4 z 5

Jedno malé prasátko Jedno malé prasátko Rob Ashman

Za mě dávám 4 hvězdičky. Něco málo mi chybělo v této knize. Docela morbidní čtení. V knize se prolíná současnost s minulostí. Za mě knihu doporučuji.

19.12.2023 4 z 5