SimonaP SimonaP komentáře u knih

Tma Tma Bernard Minier

Úžasná knížka, přečtená za tři dny. Nejlepší z celé trilogie. Dočítala jsem v noci, nešlo prostě přestat.

28.02.2017 4 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

z trilogie se mi nejvíc líbil Pan Mercedes, ale ani zbývající dvě knížky nebyly vůbec špatné. Třetí díl byl hodně sci-fi, ale co taky čekat od spisovatele hororů, kde se to nadpřirozenými jevy jenom hemží.

25.02.2017 3 z 5

V podezření V podezření Michael Robotham

Určitě o hodně lepší než Amnézie, která mě nebavila. Ale pořád to nebylo nějak to pravé, co by mě chytlo.

25.02.2017 3 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Možná trochu slabší než Pan Mercedes, ale zajímavé a čtivě napsané.

19.02.2017 3 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Jak jinak, opět skvěle napsaná úžasně čtivá Kingova. Od Kinga mě nejvíc baví právě knížky, založené na reálném základě.

14.02.2017 4 z 5

Amnézie Amnézie Michael Robotham

Děj se hrozně táhnul, bavilo mě asi posledních třicet stran, jinak celkem nuda.

14.02.2017 2 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Zápletka zajímavá, kniha udržuje v napětí, co se vlastně stalo a proč, ale konečné rozuzlení docela ubohé, motiv podle mě nesmyslný. Postavy se opravdu chovají jako teenageři, konec mě zklamal. Ale celkem se to dalo číst.

25.01.2017 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Nebavilo mě to. Knížka vlastně o ničem. Nezajímaly mě problémy teenagerů ze strany Jáchyma, nezajímala mě Veronika, která zřejmě nezná antikoncepci a ještě že má kolem sebe partu lidí, kteří jí neustále hlídají děti, aby mohla lovit další chlapy. Předešlé knížky od Hartla se mi líbily, byly vtipné a zajímavé, ale tohle teda fakt ne.

24.01.2017 2 z 5

Mesiáš Mesiáš Boris Starling

Knížka byla napínavá, vraha jsem odhalila až po jeho poslední vraždě. Nejsou tam žádná hluchá místa ani zbytečné popisy, takže určitě doporučuji.

23.01.2017 4 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Knížka se četla docela dobře, ale asi snadno zapomenu, o čem byla. Už si skoro nemůžu vzpomenout, o čem byly předchozí dvě knihy, a to jsem je četla docela nedávno. Půjčila jsem, přečetla jsem, zapomněla jsem.

17.01.2017 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Tak nějak jsem asi od světového bestselleru čekala víc. Důvod, který vedl k vraždě, mi přišel narychlo vymyšlený a zklamal mě. Při čtení jsem se nenudila a nutilo mě to číst, abych zjistila, co a jak. První polovina knihy mi přišla zajímavější než konečné rozuzlení. Jednou přečíst a zapomenout.

12.01.2017 4 z 5

Sestra Sestra Rosamund Lupton

Nesedl mi styl vyprávění, do tří čtvrtin mě kniha vůbec nebavila, pak dostala trochu spád a začala mě zajímat, motiv vraždy určitě zajímavý, ale kdyby byla kniha napsaná jiným stylem. Jako celek nic moc, spíše nedoporučuji.

06.01.2017 3 z 5

Poslední zkouška Poslední zkouška Hans Rosenfeldt (p)

Spolu s Učedníkem nejlepší kniha série. Napínavé, zajímavé a ten konec .... Už aby byl další díl. Ale sérii je třeba určitě číst popořadě, jinak ztrácí smysl a čtenář se ochudí o polovinu zážitků.

30.12.2016 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Mně osobně se mnohem víc líbila kniha V lese visí anděl. V této knize bylo podle mě zbytečně vedlejších postav a dějových odboček. První kniha mi přišla propracovanější a logičtější.
Ale byla jsem zvědavá, jak to dopadne, takže vlastně dobrý. Ale určitě si nejdřív přečtěte první knihu.

28.12.2016 4 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Začátkem jsem se musela nejdřív prokousat, ale pak mě to chytlo a jsem ráda, že jsem si knihu přečetla. Kniha vypadá objemně, ale má velké řádkování a okraje, takže ve finále nebude mít větší obsah než průměrná kniha, Takže se nenechte odradit velikostí, doporučuji.

25.12.2016 4 z 5

Němá dívka Němá dívka Hans Rosenfeldt (p)

Stejně jako Učedník skvělá kniha. Napínavá, plná zvratů. Temné tajemství a Hrob v horách jsou podle mě slabší kusy série, ale jsem ráda, že jsem se jimi prokousala, protože pro pochopení vztahů mezi vyšetřovateli jsou tyto knihy důležité. Jsem zvědavá na pátý díl.

20.12.2016 4 z 5

Pod kůží Pod kůží Sabine Durrant

Začátek a konec dobrý, prostředek byl nudný. Vraha jsem odhadla poměrně brzy. Se Zmizelou to nemá moc společného, nevím, proč je na obale zmiňována.

15.12.2016 3 z 5

Hra stínů Hra stínů Charlotte Link

Moc hezká kniha, napínavá, četla jsem skoro v kuse, stále jsem byla zvědavá na osudy postav.

05.12.2016 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Tak o něco lepší než Volání kukačky, ale pořád nuda.

01.12.2016 2 z 5

Hrob v horách Hrob v horách Hans Rosenfeldt (p)

Tak tenhle díl mě vůbec nebavil. Detektivní část byla hooodně upozaděna na úkor řešení vztahů mezi vyšetřovateli a navíc zápletka pro mě nebyla zajímavá, oběti mi nebyly sympatické . Po Učedníkovi veliké zklamání.

25.11.2016 2 z 5