Hra stínů

Pozvánka na novoroční oslavu 1990 je po letech svede dohromady: Davida Bellina, šéfa amerického průmyslového impéria, čtyři jeho přátele z mládí a atraktivní milenku Lauru. Ale nikdo z nich nemá náladu slavit. Přijeli, aby zúčtovali s Davidem, jehož ctižádost a bezohledné sobectví navždy zmařily jejich plány. Jenže než dojde k velké debatě, je David nalezen ve své pracovně zastřelený. Při mnohahodinových výsleších, v dramatických rozhovorech bývalých spolužáků, z jejich mučivých vzpomínek vyvstávají jako v bizarním kaleidoskopu obrazy šesti životů, šesti osudů, které touha po lásce a přátelství spojovala a zničila. Charlotte Link spřádá síť fatálních, romantických a tísnivých vztahů mezi Berlínem za druhé světové války, anglickým noblesním internátem, podsvětím a přepychovými čtvrtěmi New Yorku a Londýna i malebnými vídeňskými uličkami. Citlivě a s vybroušeným instinktem odhaluje emoce v pozadí jednání postav. Podařil se jí napínavý, dobový román, který vypráví nejen o zločinu, ale i jeho potlačovaných příčinách....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/266061/hra-stinu-266061.jpg 4.123
Literatura světová, Detektivky
Vydáno · Fontána

Schattenspiel · 1991

Kniha Hra stínů

orinka3

Vkusně napsáno. Psychologický ponor do duší někdejších kamarádů. Autorka nic neošidila, každá postava je vykreslena velmi podrobně. A každá by měla téměř svaté právo Davida připravit o život. Ale ani ten není žádný klasický padouch - svým způsobem je obětí také. Není to detektivka, ale spíš psychologické drama. Čte se skvěle, čtenář soucítí s každou postavou. Je smutné, kolik lidí touží po prostém štěstí a uznání, a kolika vyvoleným se ho dostává - tady vlastně nikomu.

21.09.2017

Dost dobrá kniha, David absolutně nesympatický - vyloženě zralý na to, aby ho někdo zabil. A tak se i stane. Pro všechny jeho kamarády jsem měla pochopení. A bylo mi jich i tak trochu líto, některých více, jiných zase méně. Vrah se dal po nějaké době odhadnout, ale to už nebylo zase až tak podstatné...

konicekbily
08.08.2017

U Charlotte si nejsem nikdy jistý, zda kniha je více o ženách, nebo krimi. Toto je blíže červené knihovně. Vzpomínky na minulost bývají bolestivé, i nezapomenutelné, ale někdy překvapí i nečekaná přítomonost.

alena50
20.05.2017

Kniha velmi feministická. Všichni muži slaboši. Od autorky jsem četla Šmíráka, který mě úplně dostal. Toto jsem dočetla pouze z toho důvodu, že nedočíst knihu je neúcta ke knihám.

SimonaP
05.12.2016

Moc hezká kniha, napínavá, četla jsem skoro v kuse, stále jsem byla zvědavá na osudy postav.

JitkaHambi
24.11.2016

Drsné a strhující osudy pěti přátel mě nutily číst každou volnou chvilku.Perfektně napsané, dojemný konec.Musím hodnotit plným počtem hvězd.Za mě opravdu" wow" super kniha :-)

německá literatura

Autoři knihy