Hra stínů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pozvánka na novoroční oslavu 1990 je po letech svede dohromady: Davida Bellina, šéfa amerického průmyslového impéria, čtyři jeho přátele z mládí a atraktivní milenku Lauru. Ale nikdo z nich nemá náladu slavit. Přijeli, aby zúčtovali s Davidem, jehož ctižádost a bezohledné sobectví navždy zmařily jejich plány. Jenže než dojde k velké debatě, je David nalezen ve své pracovně zastřelený. Při mnohahodinových výsleších, v dramatických rozhovorech bývalých spolužáků, z jejich mučivých vzpomínek vyvstávají jako v bizarním kaleidoskopu obrazy šesti životů, šesti osudů, které touha po lásce a přátelství spojovala a zničila. Charlotte Link spřádá síť fatálních, romantických a tísnivých vztahů mezi Berlínem za druhé světové války, anglickým noblesním internátem, podsvětím a přepychovými čtvrtěmi New Yorku a Londýna i malebnými vídeňskými uličkami. Citlivě a s vybroušeným instinktem odhaluje emoce v pozadí jednání postav. Podařil se jí napínavý, dobový román, který vypráví nejen o zločinu, ale i jeho potlačovaných příčinách....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/266061/hra-stinu-266061.jpg 4.123
Žánr
Literatura světová, Detektivky
Vydáno · Fontána
Orig. název

Schattenspiel · 1991

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Hra stínů

Přidat komentář
orinka3
16. srpna

Vkusně napsáno. Psychologický ponor do duší někdejších kamarádů. Autorka nic neošidila, každá postava je vykreslena velmi podrobně. A každá by měla téměř svaté právo Davida připravit o život. Ale ani ten není žádný klasický padouch - svým způsobem je obětí také. Není to detektivka, ale spíš psychologické drama. Čte se skvěle, čtenář soucítí s každou postavou. Je smutné, kolik lidí touží po prostém štěstí a uznání, a kolika vyvoleným se ho dostává - tady vlastně nikomu.

85098211
21.09.2017

Dost dobrá kniha, David absolutně nesympatický - vyloženě zralý na to, aby ho někdo zabil. A tak se i stane. Pro všechny jeho kamarády jsem měla pochopení. A bylo mi jich i tak trochu líto, některých více, jiných zase méně. Vrah se dal po nějaké době odhadnout, ale to už nebylo zase až tak podstatné...

konicekbily
08.08.2017

U Charlotte si nejsem nikdy jistý, zda kniha je více o ženách, nebo krimi. Toto je blíže červené knihovně. Vzpomínky na minulost bývají bolestivé, i nezapomenutelné, ale někdy překvapí i nečekaná přítomonost.

alena50
20.05.2017

Kniha velmi feministická. Všichni muži slaboši. Od autorky jsem četla Šmíráka, který mě úplně dostal. Toto jsem dočetla pouze z toho důvodu, že nedočíst knihu je neúcta ke knihám.

SimonaP
05.12.2016

Moc hezká kniha, napínavá, četla jsem skoro v kuse, stále jsem byla zvědavá na osudy postav.

JitkaHambi
24.11.2016

Drsné a strhující osudy pěti přátel mě nutily číst každou volnou chvilku.Perfektně napsané, dojemný konec.Musím hodnotit plným počtem hvězd.Za mě opravdu" wow" super kniha :-)

Štítky

německá literatura

Autoři knihy

Charlotte Link
německá, 1963

James Redfield
americká, 1950

Kniha Hra stínů je v

Přečtených27x
Doporučených2x
Knihotéce4x
Chystám se číst13x
Chci si koupit1x