simaja simaja komentáře u knih

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Čtivá knížka o problémech jedné rodiny. Doporučuji:-)

28.07.2023 4 z 5

Stačí mávnout křídly Stačí mávnout křídly Sára Topinková

Vzhledem k tomu, že autorka pochází z mého rodného města, tak jsem si knížku chtěla přečíst, i když už dávno nejsem cílová skupina. A musím říct, že jsem udělala dobře. Knížka je velmi čtivá, doporučuji ji všem věkovým kategoriím :-)

14.07.2023 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Přečetla jsem první dva díly a se sérií končím. Příběhy jsou nereálné, překombinované a vadí mi, že jde vždy o nejbližší Josie.

06.07.2023 2 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Ještě o fous lepší než první díl a to byla laťka nastavená dost vysoko, za mě super.

31.05.2023 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Celá série se mi moc líbila, budu sledovat další autorčinu tvorbu :-)

31.05.2023 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Tak tohle byla vážně paráda! Opravdu moc doporučuji.

13.02.2023 5 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Karin to prostě umí, knížka se mi moc líbila. Doufám, že se brzy dočkáme další knihy.

11.02.2023 5 z 5

Tenkrát o Vánocích Tenkrát o Vánocích * antologie

Příjemné vánoční čtení.

08.01.2023 4 z 5

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Skvělé! Moje letošní druhá knížka od autorky a ta se stává mojí další oblíbenou českou autorkou :-)

08.12.2022 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Knížka měla svižné tempo, dobře se četla, ale ani jedna z postav mi nebyla moc sympatická, zavřela bych je všechny :-)

14.11.2022 4 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Moje první knížka od autorky a velmi příjemné překvapení. Vraha jsem sice odhadla už v půlce knížky, ale to vůbec nesnížilo napětí. Knížku doporučuji a těším se na Vesnici.

30.09.2022 5 z 5

Mrazivá odplata Mrazivá odplata Eva Hrašková

Knížka se mi líbila, střídání minulosti a přítomnosti stupňovalo napětí. Hvězdičku dolů dávám za pár chyb ve jménech.

29.08.2022 4 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Už dlouho jsem tenhle žánr nečetla, tak jsem se docela těšila. První 2/3 knížky dobrý, ale konec mě trochu zklamal. Ve 2 kapitolách se vše zalilo sluncem a to už na mě bylo moc :-) Celkový dojem z knížky - průměrná romantika.

03.08.2022 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Velmi silný příběh, který by si povinně měli přečíst všichni rodiče. Bylo mi Báry moc líto a po přečtení ve mě dlouho přetrvával smutek.

14.07.2022 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Skvělá detektivka, která vás udrží v napětí až do konce. Doporučuji.

03.04.2022 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Styl psaní zvláštní, ale velmi rychle si čtenář zvykne. Bohužel k událostem na Ukrajině jsem musela knihu na chvíli odložit, protože mi ty koncentrační tábory nedělaly dobře. Ale v době míru můžu jen doporučit.

12.03.2022 5 z 5

První krev První krev Angela Marsons

To byla zase jízda! Tuhle sérii nejde nemilovat :-)

31.01.2022 5 z 5

Lilie pro nevěstu Lilie pro nevěstu Teresa Simon (p)

Moc hezká, romantická knížka, doporučuji.

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Parádní knížka, u historky o nákupu v době covidové jsem slzela smíchy :-)

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Moje první knížka od paní Mornštajnové a moc se mi líbila. Pro mě jako matku naprosto hororová představa, že by tohle mohla být realita. Jsem vděčná, že listopad 1989 dopadl, jak dopadl a knížka byla jen fikce.