Silencia Silencia komentáře u knih

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Zajímavý pohled do režimu, který jsem nezažila. Ale je škoda, že to vyznívá, že lidé neřešili nic jiného, než nesvobodu a nenašli si nic jiného k řešení a ke štěstí. Také mi trochu vadily zdlouhavé popisy a celkově ta kniha nějak vyšuměla. 3,5*

20.09.2022 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

(SPOILER) Kniha mě chytla, i když od začátku jsem se trochu ztrácela v tom, co si Feyre o vílách jen myslí, co je pravda a co bych měla vědět. Jediné, co bych vytkla je přespříliš jednoduchá hádanka, kterou Feyre luštila půl knihy.

10.09.2022 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

(SPOILER) No na to, že šlo o válku, to nebylo nudné. I když dost neuvěřitelně pohádkově šťastné a happyendovské v každé části. Jako že tatík obrátil? Nebo se Amren vrátila. Nebo ji náhodou našel a pomohl Helion. A spoustu dalších...
Stále je nejlepší druhý díl a tak to i zůstane. Úvod do děje je prostě takový, jaký musí být a konec nějaký taky být musí. Kdežto to obracení nenávisti v lásku je to nejvíc, co mě baví.
Nyní 4,5* za překvapivě nenudnou bitevní knihu.
Nesta je zde divná, ale jsem zvědavá, jak se vyvine.

05.09.2022 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Bývala jsem dotčená názory, že je to lepší něž Skleněný trůn. Po přečtení musím dát zapravdu. Pořád srovnávám a Dvory jsou prostě jednodušší, přehlednější, citovější, uvěřitelnější a představitelnější. Tamlin i Rhysand jsou mi sympatičtější než Jeřáb. Líbí se mi zvraty, které by na začátku knihy nikdo nečekal. Na konci už dávají smysl. Skvělé.

28.08.2022 5 z 5

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

(SPOILER) Já jsem celkem nadšená! Poslední dobou, co jsem četla romány, byly hlavní hrdinky kravky. Ale Erika byla konečně normální. :) Nic si nenalhávala, doufala v nejlepší, počítala i s nejhorším, nelitovala se, nebyla naivní ani hysterická... prostě holka, které se dá fandit. Navíc mě Lenka překvapila nepředvídatelnem. Čekala jsem nejdřív, že Max bude idiot, a že Erika skončí třeba s taxikářem, nebo že Max vyhrotí žárlivost s chlapama z práce, nebo že bude podvádět na cestách, nebo že Štěpán skončí s Martinou, atd atd. A nic z toho se nestalo, naopak to hezky ubíhalo i skončilo. Pochybuju, že se Erika vrátí do dvojdomku. Za mě super. 4,5*

Ještě jedna věc. Vím, že nevěra je častá, ale že by až tak? To pochybuju.

12.07.2022 4 z 5

Pravda o případu Harryho Queberta Pravda o případu Harryho Queberta Joël Dicker

Neřekla bych, že je to to nejlepší, co jsem kdy četla. Ale rozhodně je to jedna z nejpoutavějších knížek, co jsem kdy četla. Celkem originální. Odrazovala mě délka knihy, ale detektivky mám ráda a kámoška doporučovala. Stálo to za to. Četlo se to samo, i když ke konci už to bylo slabší. 4,5*
Mrzí mě jen, jak dokážou být lidi zlí.

01.07.2022 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

S těmi gayi se nám nějak roztrhl pytel! V Bryndzově světě snad neexistuje heterochlap. Ne, že by mi to vadilo, ale pochybuju. No a jinak kniha super. Jen rozuzlení mě napadlo už při seznámení, takže to nebylo takové překvapení.

21.01.2022 4 z 5

Vetšinu myšlenek člověk zná a ví, ale některé věci jsou podané z úhlu, který mě třeba vůbec nenapadl. A našlo se i pár takových, které mě nenapadly vůbec. Z knihy jsem nadšená a doporučila bych ji každému k zamyšlení.

08.01.2022 5 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Jednoduché, čtivé, vtipné, celkem předvídatelné. Vše, co potřebuje nenáročná romantická jednohubka. 4,5* A ano, řekla bych, že mě to bavilo víc než seriál.

07.12.2021 4 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

(SPOILER) Já jsem naopak od knihy čekala hodně a zprvu jsem byla docela zklamaná. Sice mě okamžitě pohltil ten skvělé vymyšlený svět, ale první polovinu knihy se téměř nic nedělo. Nakonec ale dobrý, vymyšlené je to výborně. :)

06.11.2021 4 z 5

Legenda Legenda Marie Lu

(SPOILER) Z obálky a názvu jsem čekala zamotanou propracovanou pecku a přitom je to taková jednoduchá rychlovka. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí a civilních ztrát až nějak moc. Uvidíme, co bude dál.

28.10.2021 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Zatím mě asi bavila nejvíc z těch, co jsem četla. Brooklyn a Paříž. Ben je nejsympatičtější chlap a celkově to bylo moc příjemné. 4,5*

17.10.2021 4 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

No, asi jsem Ilan minule přechválila. V tomto díle už se chová jako jiné hysterky a vydává se bezhlavě vstříc nebezpečí. Navíc se už docela ztrácím v básničkách, tajemstvích a odkazech. Občas nevím jestli něco nevysvětlili nebo jsem to jen nepochopila. Jsem ale zvědavá, co bude dál, snad to bude rychle.

30.09.2021 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Výborné! Akorát těch stvůr začalo být už trochu moc. Jinak konečně jsem se dočkala hlavní hrdinky, která není emočně ani rozumově labilní, nevykládá hovadiny, nevyšiluje, všechno si rozmejšlí, nedělá závěry z předpokladů, je otevřena změně názoru a předsudků a nemusím se bát, kdy zase udělá pitomou pitomost, aby ji musel někdo zachraňovat. Možná je to tím, že autorka je Češka, a tak je Ilan racionální a ne hysterická jako Američani. No každopádně se těším na další díl. Snad si to nepokazí. 4,5*

26.09.2021 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Na knihu jsem narazila několikrát, ale bála jsem se, že to nebude tak dobrý, aby to za to stálo. Když jsem se konečně přemluvila, začátek mě odradil. Skočila jsem do příběhu, ve kterém jsem nechápala kontext, ani cizí slova. Musela jsem se pak tvrdě prokousat i zdlouhavým vysvětlujícím začátkem, teď ale musím uznat, že to stálo za to. Dost mě to chytlo a jsem zvědavá, co bude dál.

20.09.2021 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Do poloviny knihy jsem myslela, že hlavní hrdince je tak max 18 let. Rozhodně se nechová na 30. Cokoli francouzského ráda nemám, proto z této knihy unešena nejsem, nicméně špatné to nebylo.

05.09.2021

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Jo, tohle bylo dobré. :) Ačkoli to zpočátku vypadalo přímočaře, nakonec to bylo celkem originální. Tedy pouze natolik nakolik kriminálka může být.

03.09.2021 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Maličko optimističtější než Hana, ale přesto je z každého řádku cítit že dobré věci nejsou tak důležité a jsou zmíněné jen mimochodem, ale vše se nakonec ve špatné obrátí. Pozitivně hodnotím dvě věci. Zaprvé, že je i z textu cítit dobovost. Děda s babi používají tehdejší mluvu, manýry i myšlení. Naopak Anežka už pak mluví úplně jinak, neformálněji. A zadruhé, že se autorka s ničím nezdržuje. Děj rychle ubíhá a na žádnou myšlenku či dějový spád nemusíte čekat. Nebojí se i spoilerovat, pokud to dané popisované téma vyžaduje. 3,5*

19.08.2021 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

(SPOILER) Docela naivní, ale čtivé a vtipné. Vadilo mi jen téměř nulové sbližování a zamilované vzdychání přes 3/4 knihy. A ten kýčovitý konec. Jinak ale milé. 3,5*

11.08.2021 4 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Bylo to jednoduché, čtivé, možná trochu nereálné, ale mě to bavilo. Hlavně ty reálně popsané pocity strachu, nevědomí a bezmoci ve chvílích nebezpečí. To v jiných detektivkách nebývá.

11.07.2021 4 z 5