Silencia Silencia komentáře u knih

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Líbilo se mi, že byla známá identita vraha i jeho pohnutky. :) Příjemné čtení.

14.05.2018 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Rozuzlení děsivého tajemství "odkud jsme" mě teda moc neohromilo. Přišlo mi, že je to jasný a s náboženstvím to nemá co dělat. A dokonce ještě míň mi s náboženstvím souviselo rozuzlení "kam směřujeme". Naštěstí to bylo o něco zajímavější. Jinak byla kniha o maličko slabší než ostatní, i když musím uznat, že Regentova totožnost mě potěšila. Nebo spíš by mě nepotěšilo, kdyby to bylo jinak. :)

16.03.2018 4 z 5

Císařovna Císařovna Roman Bureš

Mně se prostě strašně líbí ten nápad a to přebije i to, že to chvílemi je trochu zdlouhavé a bitevní. Postavy jsou fajn, narážky na současný svět a humor mě moc baví, ale hlavně promyšlený náhled do budoucnosti mě nepřestane překvapovat. Člověk vidí, že s lidmi se nedá jednat jinak, než autoritativně, i když člověk sebevíc nechce.

06.03.2018 5 z 5

Propast času Propast času Roman Bureš

Čistý plný počet to asi není, ale musím ocenit ten brilantní nápad. Navíc se autor s nikým nemazlí a klidně si vraždí koho chce. Především však musím ocenit propracovaný pohled do budoucnosti. Je to vlastně logické. :) Být to anglický autor, je to jistě světový bestseller.

07.02.2018 5 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Na to, že se autorka během knihy často rozepisovala o hloupostech, konec docela usekla. Bylo to až moc rychlé. Nicméně série byla fajn. Rozhodně lepší než film, kde zvládli udělat víc nedořešeností, než je v knize.

13.10.2017

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Druhý díl byl fakt lepší než první, a to především díky ultravtipnému Xemeriusovi :D Samotná Gwen je prostě šíleně naivní, to autorce ale nemůžu vyčítat. Jsem moc zvědavá jak tohle dopadne. Nicméně upřímně si myslím, že ačkoli názvy to jsou krásné, úplně by stačilo celý příběh vložit do jedné jediné knihy. Tohle rozkouskování moc nechápu, když je příběh souvislý. 4,5*

05.10.2017 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Opravdu se to hrozně táhlo, ale i tak to bylo lepší než druhý díl. Hlavně že konec je takový, že nutí číst dál :)

13.07.2017 4 z 5

Moc pěkně vymyšleno, jen se mi to trochu hůře představovalo. Chtělo by to zfilmovat. :-) 4,5*

28.04.2017 4 z 5

Sen porodní báby Sen porodní báby Sabine Ebert

Nejlepší na tom je, že je to založeno na skutečných historických událostech. Ještě přidat do knížky obrázky, třeba malby bitev, abych měla k dispozici i vizuální stránku a bylo by to dokonalé :) Bohužel jak nejsem odborník v historických věcech, popis politických dohod a informací o územích a lidech, kteří jsou v knize zmiňováni poprvé mě moc nebavily. Nicméně není jich tam mnoho a proto dávám knize 4,5*.

10.03.2017 4 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Tento díl mě asi nebavil tolik, jako ten první, občas jsem se musela přemlouvat, abych četla dál, nicméně děj měl asi srozumitelnější. A skončilo to tak, že si budu muset přečíst i Dědičku ohně, ať chci nebo nechci. :)

10.09.2016 3 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Kniha mě příjemně překvapila. S ničím se nezdržuje, všechno se děje rychle. Je to správně drsné, přesně tak, jak to má být, žádné romantické ciráty a nevyhýbá se ani tomu, aby se hlavnímu hrdinovi stávaly zlé věci. Až se mi kolikrát nad tou nespravedlností chtělo s něčím třísknout, když je mi navíc jasné, že to tak skutečně bývalo. Líbí se mi, že si člověk udělá výlet do minulosti a představí si, jak se tehdy žilo. Naštěstí už to dnes není tak hrozné. Člověk si celý život říká, jaké by to bylo, žít v takové době, muselo to být něčím zajímavé a skvělé, ale je mnohem víc věcí, díky kterým je daleko lepší žít teď a tady. Jak už tady mnozí zmínili, ten konec by opravdu nemusel být až tak sladký, ale však ono jim to dlouho nevydrží, když to má další čtyři díly. :D 4,5*

13.04.2016 5 z 5

Co je nového, kotě? Co je nového, kotě? Alexandra Potter

Už jen ten název napovídal, že něco nebude úplně v pořádku. Po dočtení můžu jen říct, že něco tak hloupého jsem ještě nečetla. Nejen že mě nevýslovně vytáčela hlavní hrdinka, ale i všechno, co se jí stávalo. Dočetla jsem to jen díky nostalgickým vzpomínkám na Londýn, který je zde popisován, a také proto, abych věděla, jestli i taková hlupka dojde podle očekávání svého štěstí. A došla samozřejmě. A ještě s jakým stylem! No mě by kleplo. Doufám, že už na podobnou pitomost nebudu mít štěstí.

04.04.2016 1 z 5

Kam jsi odešla Kam jsi odešla Gayle Forman

Svým způsobem mi kniha přišla zajímavější než první díl, který má kvality úplně někde jinde. Líbilo se mi uvažování hlavního hrdiny, jeho nálady, myšlenky, pocity... Takhle kluci sice asi nepřemýšlí, ale četlo se to dobře (aby ne, když se dá hlavní hrdina pochopit). Navíc člověk celou dobu čeká, jak to dopadne, a když už se zdá, že to tak nedopadne, tak to tak dopadne :D

17.03.2016 5 z 5

Labyrint světa a ráj srdce Labyrint světa a ráj srdce Jan Amos Komenský

Neskutečně výstižně popsané fungování světa. Překvapilo mě, jak je i po 400 letech svět skoro beze změny. Začátek mě bavil, pak jsem se musela trochu prokousávat, ale konec labyrintu byl opět fajn. Oproti tomu s rájem srdce se zase tolik neztotožňuji. Ten bych dle svého zvládla upravit na "Buď spokojen sám se sebou, ničeho nelituj a jednoduše buď šťastný. Všechno je jak má být."

12.03.2016 3 z 5

Ve stínu gilotiny: Deník dívky z období Velké francouzské revoluce, 1792-1794 Ve stínu gilotiny: Deník dívky z období Velké francouzské revoluce, 1792-1794 Sue Reid

2,5*. Tahle kniha jen potvrdila moje negativní smýšlení o Francii.

03.03.2016 2 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Gayle Forman

Není to nejlepší kniha na světě, ale stejně stojí za to. Stejně jako film. Je tak působivě věčná, zbytečně se nelituje, avšak ani nezlehčuje. Celá kniha je vlastně o smrti, přičemž to vůbec není citová ždímačka. To oceňuji nejvíc.

25.02.2016 5 z 5

DivergentCzech DivergentCzech * antologie

Nemůžu najít jednu horší povídku, než druhou. Všechny jsou svým způsobem skvělé a každá naprosto jedinečná a zajímavá něčím jiným. Opravdu výborný projekt s dokonalým výsledkem.

18.02.2016 5 z 5

S tebou už nikdy S tebou už nikdy Alexandra Potter

Byla to sranda. Tak na 3,5*

09.01.2016 3 z 5

Morová epidemie: Deník londýnské dívky z roku 1665-1666 Morová epidemie: Deník londýnské dívky z roku 1665-1666 Pamela Oldfield

Až na to, že ta dívka mi byla strašně protivná, tím jak byla rozmazlená, tak historické události byly popisovány velmi zajímavě. 3,5*

29.12.2015 4 z 5

Knížka je v celkovém pohledu pěkná, ale záleží to příběh od příběhu.
První povídka byla skvělá (5*); druhá sice své kouzlo měla, ale moc jsem ji nepochopila, co to mělo být (2*); třetí byla taková obyčejná, předvídatelná a ne moc záživná (3*); čtvrtá byla sice milá, ale na můj vkus moc fantasy a moc dětské (2,5*); pátá byla opět skvělá (5*); šestá nadchla pouze stylem psaní (2*); sedmička se rozvíjela zajímavě, ale zkazila si to přehršlem postav, přílišným americkým stylem a navíc do toho ty kouzla (3*); osmá byla neskutečně výstižně napsána a vtipná, asi nejlepší že všech (5*); devátá je obyčejně obyčejná, nic extra (2,5*); desátá se dobře četla, ale hlubší smysl jsem nenašla (3,5*); jedenáctá byla super, mezi ostatními originální (4*) a dvanáctá bohužel moc depresivní, ačkoli se tvářila pozitivně (1,5*).

25.12.2015 4 z 5