DivergentCzech

V knížce DivergentCzech najdete světy, v kterých řádí choroby krve, kde je mluvení bráno za přežitek, a když se vám moc rozbuší srdce, třeba z jen radosti, je to taky špatně. Budete číst příběhy o lásce na ten nejpodivnější možný způsob. Křehké, něžné, akční, ale i strašidelné. Budete se bát, ale i vztekat nad hlavními hrdiny jako v každé jiné knize, jen tentokrát bude každé písmenko původní české. Zkrátka a dobře je to soubor těch devíti nejlepších divergentních povídek z naší literární soutěže! Texty, které popisují váš divergentní svět a vyjadřují vaši představu divergence, odlišnosti či čehokoliv jiného, co jste si pod tímhle slovem představili....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/266284/divergent-czech-Kop-266284.jpg 4.494
Povídky, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno, CooBoo

Kniha DivergentCzech

B.R.

Knihy jsem se kvůli ne moc lákavé a povedené obálce obávala, ale velmi mile mě překvapila. Některé povídky by bývaly stály určitě za rozepsání na knihu, spousta potenciálu, ale bohužel jen na krátkou povídku. Byla bych ráda, kdyby se autorky psaní nadále věnovaly a já si od nich jednou mohla přečíst nějakou knihu.

knihyKeMne
08.11.2020

Povídky na téma odlišný svět, "asi jako" byl v sérii Divergence, ale nesměly z ní nic převzít. Hm. Vzniklo tak skutečně to co vzniknout mělo - spousta velice zajímavých nápadů. S knižní sérií Divergence to opravdu nemá nic společného. Což může fanoušky zklamat. A nefanouškům může naopak taková zajímavá sbírka uniknout.

Výběr povídek je skutečně skvělý - kromě prvních třech ohodnocených porotou i ty další nejzajímavější nápady.

Tris24
23.01.2020

je to pěkná knížka, ale zdá se mi, že není založená na divergentním světě, ale povídky se mi líbily. Zkrátka a prostě jsem čekala něco jiného, ale i tak mě kniha dost překvapila.

danyinsidebooks
30.09.2018

Jo, tohle bylo dobré!
Co se týče nápadu, nejvíc mě zaujaly povídky Srdcetep, Komplikovaný porod a Pokud přežiju. U těch bych klidně ocenila i pokračování, s radostí bych si ji přečetla.

Zamilovala jsem si i další povídky, zejména kvůli jejich zpracování. Scestí, Sedmikráska a Popiš mi růžovou mě taky totálně uchvátily!

Mabie
03.09.2018

Velice povedený soubor povídek. Každá z nich měla úžasný nápad a byly i velice profesionálně zpracované. Naprosto nejsem schopná říci, která byla nejlepší.
Jenom v případě povídky Popiš mi růžovou jsem si vzpomněla na Karla Čapka, který také dovedl tak kouzlit se slovy. Prostě dokonalé!
A souhlasím s několika předešlými komentáři, že je škoda, že jsou to pouze povídky a nemají pokračování.

Honsova58
02.04.2018

Nádhera.... nemám slov:)

Pasadenka
06.12.2017

Hmm. Velice zvláštní projekt. Na jedné straně chválím CooBoo za to, že umožnila mladým lidem publikovat svoje povídky, na straně druhé, co u mě bývá už docela zvykem, si říkám, co tohle jako má být? Propojit povídkové zkuzky s docela prodávanou trilogií tak, aby to nebyla „trapná“ fan fikce je marketérský počin desetiletí. Neubráním se pocitu, že se jedná o další pokus, jak ze čtenářů dostat peníze. Ale dost jízlivosti.

Kvalita povídek je proměnlivá. Některé nápady se mi líbily moc! A dovedu si představit, že by z nich vznikla i knížka. Ze samotných povídek mě navzdory tomu žádná extrémně neuchvátila. Nebylo to příšerné, jen tomu něco chybělo. Když k tomu připočtu ten marketérský potěr, dávám 3*. Já vím, autoři za to nemůžou. Ale ten povlak tam je. :( Omlouvám se.

papajapa
24.10.2017

Kdyz jsem si precetla, ze se jedna o soubor povidek z nejake souteze byla jsem dost skepticka. Nakonec jsem knihu zhltla za dva vecery a rikala si, proc nektere povidky nejsou delsi.