DivergentCzech

V knížce DivergentCzech najdete světy, v kterých řádí choroby krve, kde je mluvení bráno za přežitek, a když se vám moc rozbuší srdce, třeba z jen radosti, je to taky špatně. Budete číst příběhy o lásce na ten nejpodivnější možný způsob. Křehké, něžné, akční, ale i strašidelné. Budete se bát, ale i vztekat nad hlavními hrdiny jako v každé jiné knize, jen tentokrát bude každé písmenko původní české. Zkrátka a dobře je to soubor těch devíti nejlepších divergentních povídek z naší literární soutěže! Texty, které popisují váš divergentní svět a vyjadřují vaši představu divergence, odlišnosti či čehokoliv jiného, co jste si pod tímhle slovem představili....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/266284/divergent-czech-Kop-266284.jpg 4.490
Povídky, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno, CooBoo

Kniha DivergentCzech

Tris24

je to pěkná knížka, ale zdá se mi, že není založená na divergentním světě, ale povídky se mi líbily. Zkrátka a prostě jsem čekala něco jiného, ale i tak mě kniha dost překvapila.

danyinsidebooks
30.09.2018

Jo, tohle bylo dobré!
Co se týče nápadu, nejvíc mě zaujaly povídky Srdcetep, Komplikovaný porod a Pokud přežiju. U těch bych klidně ocenila i pokračování, s radostí bych si ji přečetla.

Zamilovala jsem si i další povídky, zejména kvůli jejich zpracování. Scestí, Sedmikráska a Popiš mi růžovou mě taky totálně uchvátily!

Mabie
03.09.2018

Velice povedený soubor povídek. Každá z nich měla úžasný nápad a byly i velice profesionálně zpracované. Naprosto nejsem schopná říci, která byla nejlepší.
Jenom v případě povídky Popiš mi růžovou jsem si vzpomněla na Karla Čapka, který také dovedl tak kouzlit se slovy. Prostě dokonalé!
A souhlasím s několika předešlými komentáři, že je škoda, že jsou to pouze povídky a nemají pokračování.

Honsova58
02.04.2018

Nádhera.... nemám slov:)

Pasadenka
06.12.2017

Hmm. Velice zvláštní projekt. Na jedné straně chválím CooBoo za to, že umožnila mladým lidem publikovat svoje povídky, na straně druhé, co u mě bývá už docela zvykem, si říkám, co tohle jako má být? Propojit povídkové zkuzky s docela prodávanou trilogií tak, aby to nebyla „trapná“ fan fikce je marketérský počin desetiletí. Neubráním se pocitu, že se jedná o další pokus, jak ze čtenářů dostat peníze. Ale dost jízlivosti.

Kvalita povídek je proměnlivá. Některé nápady se mi líbily moc! A dovedu si představit, že by z nich vznikla i knížka. Ze samotných povídek mě navzdory tomu žádná extrémně neuchvátila. Nebylo to příšerné, jen tomu něco chybělo. Když k tomu připočtu ten marketérský potěr, dávám 3*. Já vím, autoři za to nemůžou. Ale ten povlak tam je. :( Omlouvám se.

papajapa
24.10.2017

Kdyz jsem si precetla, ze se jedna o soubor povidek z nejake souteze byla jsem dost skepticka. Nakonec jsem knihu zhltla za dva vecery a rikala si, proc nektere povidky nejsou delsi.

bai.Cerna
13.04.2017

Moje první nesmělé seznamování se s moderním pojetím žánru antiutopie (dystopie). Nejsem již nejmladší, takže trošku obavy, kam tento starý žánr směřuje, avšak obavy zcela neopodstatněné. Nerozumím tomu, proč se někdo pozastavuje nad současným velkým trendem dystopické literatury u mladých čtenářů. Já to naopak oceňuji, je z toho zřejmé, že se děti a mládež zamýšlejí nad současným světem a jeho vývojem. A velká jednička s hvězdičkou pro autory všech povídek. Doporučuji i mně podobným, tedy všem nezasaženým novodobým pojetím antiutopie.

b.tereza
25.12.2016

Na úvod - jsem opravdu velký fanoušek knižní série Divergence.
Popravdě, myslela jsem si, že knížka bude opravdu velkej brak. Ale pozor, můj předsudek byl chybný a nakonec se mi kniha velmi líbila. Obzvlášť příběh "Popiš mi růžovou" mě naprosto nadchnul a autorce tímto skládám velkou poklonu.

Muž na stezce
Muž na stezce