Shanib Shanib komentáře u knih

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Páni, tohle mě tedy překvapilo. Na začátku jsem si myslela, že na něco takového už jsem přeci jen stará, ale pak se to rozjelo a já jsem zjistila, že se jedná o silný příběh a mám problém knížku odložit. Hlavní hrdinové mi občas samozřejmě lezli na nervy, ale pak jsem si vždycky uvědomila, kolik jim je a přivřela jsem nad tím oči.

18.02.2018 5 z 5

Štvanice Štvanice Patricia Briggs

Knížku hodnotím vzhledem ke knižní sérii Mercedes Thompson, u které jsem každý díl přečetla za polovinu času, než který jsem potřebovala na tento. Postavy jsou skvělé, také prostředí mi bylo sympatické, ale děj byl zvláštně natáhlý jako žvýkačka a dal by se zkrátit na polovinu. Mezi Charlesem a Annou se to vyvinulo mrknutím oka a jejich vztah tak na mě působil příliš násilně. Nicméně si určitě přečtu další díly. Věřím, že budou lepší.

17.02.2018 3 z 5

Dlouhé ticho Dlouhé ticho Patricia Briggs

Kde je další díl?! Honem! Na sérii Mercedes Thompson je tak snadné vypěstovat si závislost. Zkusím teď Alfu a Omegu a snad to bude stejně dobré, vlastně o tom ani nepochybuji. Nevíte, kdy se spisovatelka pustí do dalšího dílu?

06.02.2018 5 z 5

Ohnivý dotyk Ohnivý dotyk Patricia Briggs

Další díl a dalších pět hvězdiček. Jinak to prostě nejde. Akorát mě mrzí, že některé situace, které jsou zde zmíněny a které jsou ve skutečnosti velké, jsou zde ukázány takříkajíc letem světem. Týká se to především předchozího dílu, kdy ke konci Mercy umírala a emoční projevy jejích přátel byly hodně stroze prezentovány, a tak jste nabyli pocit, že se nic tak hrozného nestalo. V tomto díle se ale najednou dozvídáme, že Adam si z toho odnesl noční můry. Připadám si tak trochu ochuzená o napjaté okamžiky. Nebo by mě zajímalo, jak vypadal rozhovor mezi Mercy a Adamem ohledně založení rodiny. Určitě bych přišla i na něco dalšího. Nicméně i tak to bylo opět super!

05.02.2018 5 z 5

Říční znamení Říční znamení Patricia Briggs

Bylo to trochu jiné než předchozí díly, ale proč ne. Indiánské příběhy mě moc nebraly, ale bylo dobré, že tentokrát byla smečka mimo. Konec konců Mercy jim dávala docela zabrat, a tak jen dobře, že tentokrát je problémy minuly. Navíc zde bylo více Adama - no komu by to mohlo vadit? :D

28.01.2018 5 z 5

Stříbrná relikvie Stříbrná relikvie Patricia Briggs

Super! Sice byste někdy Mercy nejraději vzali něčím po hlavě, ale stejně ji budete mít rádi. Adama je zbytečné komentovat, pasáže s ním jsou mé nejoblíbenější. Sam šel hodně do pozadí a trochu mě mrzí, že se ze silné postavy stal někdo, koho čtenáři nakonec litují. Každopádně mám moc ráda Bena. Každým dílem mi více přirůstá k srdci a byla bych ráda, kdyby dostal i jeho "příběh" více prostoru.

26.01.2018 5 z 5

Měsíční píseň Měsíční píseň Patricia Briggs

Čekala jsem přeplácaný děj se samými extrémy pro náctileté, ale hned po prvních pár stránkách jsem se tak začetla, že jsem měla problém knížku odložit, a tak se s chutí a nedočkavostí vrhám k dalšímu dílu

19.01.2018 5 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Škoda, že to byl poslední díl. Celá trilogie se mi moc líbila a určitě si ji znovu přečtu. Kupodivu se mi moc líbily i filmy, takže v obou případech můžu napsat jen samou chválu. Musím ale říct, že tolik opěvovaný Xemérius mě až tak nebral, zato hlavní dvě postavy byly dokonalé

17.01.2018 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Souhlasím s názory, že tento díl je ještě lepší než ten první. Konečně se zde šlo více do detailů, a tak člověk k ději lépe přilnul. Má nejoblíbenější pasáž byla ta na plese (soaré nebo jak tomu říkali). Hodně jsem se přitom nasmála, ale také červenala, bylo to prostě super.

12.01.2018 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Strašně moc bych chtěla dát pět hvězdiček, ale jednu strhnu za délku knížky. Všechno mi přišlo rychlé. Respektive tempo v první polovině bylo v pořádku, ale pak, když konečně bylo po "úvodu", to šlo ráz na ráz. Nestihla jsem si tak pořádně vychutnat postavy a rozvíjející se vztahy mezi nimi. Snad mi to bude vynahrazeno v příštích dílech.

10.01.2018 4 z 5

Nebezpečná hra Nebezpečná hra Julie Garwood

Z této série jsem přečetla už tři knihy, které jsem si velmi oblíbila. Nicméně tato mě trochu zklamala. K Laurent jsem si nedokazala najít cestu a Nicka zastínil Noah. Také tam byla spousta zbytečných pasáží. Jdu na další díl a doufám, že bude lepší.

01.01.2018 3 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Knihu jsem dostala jako dárek a příliš se mi do ní nechtělo. Nakonec jsem však byla mile překvapená a děj mě držel napnutou. Pachatel byl velkým překvapením a smekám před vykreslením hlavní hrdinky, jejích problémů a psychické bitvy. Přiznám se však, že jsem některé pasáže přeskakovala, protože byly nezáživné a zbytečné, například časté zmínky o starých filmech.

27.12.2017 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Tato kniha si veškeré pozitivní komentáře a kritiky zaslouží. Chytla mě hned od začátku, nebylo tam nic navíc. Celou dobu vás děj drží ve střehu a vy se snažíte přijít na to, kdo je vrah a pak to ke konci přijde a vy jen koukáte a říkáte si - tak to mě nenapadlo, ale vlastně to skvěle sedí. Co se týče postav, autor drží krok a snaží se udržet diverzitu, kolem které je v poslední době všeobecný šum. Každá osoba je promyšlená a jsem zvědavá, co nám přinesou další díly.

21.12.2017 5 z 5

Nemůžeš mě milovat Nemůžeš mě milovat Julie Garwood

Moje třetí knížka z celé série a opět mě potěšila. Ideální k odpočinku, a když chcete knížku přečíst za den dva. Milostný příběh se drží již zaběhnuté rámce jako u předchozích knih, proto si dám teď asi pauzu a vezmu si něco vážnějšího, ale pak se s radostí vrhnu na další díly.

05.12.2017 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Určitě o stupeň lepší než první díl, nicméně nic by se nestalo, kdyby byly některé pasáže vynechány a kniha by tak byla kratší a ráznější

27.11.2017 4 z 5

Svůdné zúčtování Svůdné zúčtování Wendy Higgins

Tuto trilogii jsem obcházela už hodně dlouho. Když jsem hledala nějaké nové knížky s dobrým ohodnocením, často jsem právě na tyto tři narážela, až jsem si řekla, že to můžu zkusit. Konec konců vždycky to můžu zavřít. Ahahah, teď se tomu můžu jen smát, protože to byla naprostá pecka. Knížky jsem přečetla snad v rekordním čase, protože to nešlo jinak. Těžko bych hledala něco, co by se mi nelíbilo, a to už dávno nejsem žádný teenager

26.10.2017 5 z 5

V objatí milenca V objatí milenca Emily D. Beňová (p)

Krásné zakončení. Asi bych všechny tři díly přečetla během jednoho a půl dne, kdybych nemusela do práce. Když mi zbývalo už jen pár posledních stránek, bylo mi líto, že se budu muset s hrdiny rozloučit a chtěla jsem víc z jejich příběhu

17.10.2017 5 z 5

V objatí gentlemana V objatí gentlemana Emily D. Beňová (p)

Knížka mě mile přikvapila. Nebyla laciná, mělo to děj a i jsem se během čtení zasmála. Hlavní postavy jsem si hned oblíbila a nebyl tam žádný rušivý element. Určitě se k ní ještě ráda vrátím

17.10.2017 5 z 5

Svádění jako lék Svádění jako lék Laura Lee Guhrke

Při dialozích mezi hlavními postavami jsem se upřímně zasmála. Nemělo to chybu. Konec byl sladší než cukrkandl, ale to byl ironický záměr příběhu.

06.10.2017 4 z 5

V síti lásky V síti lásky Linda S. Howington

Knížku jsem si vybrala spíš z nouze a o to víc mě překvapila. Hlavní hrdinové měli skvělou chemii, prostředí příběhu bylo atraktivní a zápletka na dobré úrovni. To je hodně rychlé shrnutí. Když se mě někdo zeptá na dobrý román, vybavím si právě tuhle knihu a určitě se k ní opět vrátím.

23.09.2017 5 z 5