SeverusSnape SeverusSnape komentáře u knih

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Některé knihy u Vás zanechají stopu,,neco se ve Vás změní a mnohdy nevíte co.Opět se mi to stalo u Britt-Marie.Je to nádherná knížka .Je to má druhá kniha od tohoto autora,první jsem četla Babičku,kterou jsem si též zamilovala.Je to vtipné milé čtení,ale jak to v životě chodí není to sluníčkový příběh pod růžovou duhou.Britt-Marie mi přirostla k srdci a stejně tak i obyvatelé Borgu

13.04.2017 5 z 5

Mein Kampf Mein Kampf Adolf Hitler

Tuto knihu jsem četla 2x.Poprvé jsem tomu vůbec nerozuměla a brala to jako snůška nesmyslů napsaná magorem.Podruhé jsem pochopila,musíte pochopit Hitlera jako osobu(normálního člověka než se stal tím kým se stal),aby jste pochopili jeho dílo.Jsou v něm zajímavé myšlenky.Je to velmi těžká četba,kterou ne každý pochopí,někdy ji pochopit dotyčný ani nechce.

19.03.2017 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Tato kniha mne absolutně uchvátila,byla čtivá a velmi zajímavá.Donutí Vás smýšlet úplně jinak o životě.Je to úžasné dílo,které jsem přečetla za den.Rozhodně nelituji a myslím si,že by si to měl alspoň jednou za život přečíst každý

30.03.2017 5 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Má nejoblíbenější kniha od Dickense,která nikdy neomrzí.Kouzlo Vánoc,Ebenezer který se polepší a změní život sobě i ostatním je úžasná klasika .
Pche humbuk..

16.05.2016 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Velice silný příběh plný emocí.Jsem ráda,že jsem si knihu přečetla i z toho důvodu,že se častěji baví o nacistických koncentračních táborech,ale ruský gulag si málokterý autor vezme za své téma.Naše mladá generace je zvyklá na hrůzy hororů z TV.Ale málokdo si z nás mladých dokáže představit hrůzy války,která nebyla fikce nýbrž holá a syrová realita,za kterou spousta lidí nesmyslně položila své životy a nebo si je vybojovala za velkou psychickou újmu na celý zbytek života.V této knize je nádherně vidět čeho všeho byli lidé schopni,aby si zachránili holý život,jak umírali hlady a na nemoce.Podle mne by se kniha měla přidat do ,,povinné četby " pro střední školy

11.04.2017 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

K Bacičce jsem si nikdy nijak nenašla cestu,nelíbí se mi to ..

19.05.2016 2 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Neskutečně krásný a smutný příběh plný emocí, u kterého jsem brečela jako želva.Skvělé a tajemné ilustrace domu dávali opravdu nezaměnitelnou atmosféru.Tato kniha je jako sám život - nespravedlivá.Kdo rozhoduje, co je špatné a co dobré. Kdo dává pravomoc jednomu soudit druhého?Musíme se na věci dívat ze všech úhlů, pokud chceme znát pravdu, je-li krutá nebo milá, to je relativní. A nalhávání, že to bude lepší, ikdyž hluboké uvnitř víme, že nebude, nic nevyřešíme a pravda na sebe nenechá dlouho čekat

27.09.2017 5 z 5

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Skvělé

02.08.2017 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Wow,úžasná knížka,která se skvěle četla,skvělý nápad a děj mne doslova uchvátil.Chci další díl!!

21.06.2017 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Krásná a milá kniha,která ve Vás něco zanechá.Krátká,ale úžasná povídka plná citů,která nechá v člověku rozporu plné pocity,je v ní naděje na něco lepšího.Nevím jak jinak knihu popsat

10.05.2017 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Ach bože dcera je ještě větší ufňukanec než její matka

22.03.2017 2 z 5

Černý krasavec Černý krasavec Anna Sewell

Krásný,ale velmi smutný a poučný příběh,u kterého jsem si dost pobrečla .Knize by se mělo dostávat větší pozornosti,než se jí dostává

19.05.2016 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Krásné,smutné jako sám život.Autor mne vždy dokáže překvapit,ale toto se mi z jeho děl lilbilo nejvíce

30.07.2017 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Velice nadčasová a poučná.Vybrala jsem si ji do povinné četby a jsem velmi spokojena

26.07.2017 5 z 5

Krásné obohacení ze světa HP.Každý fanoušek by si tuto knihu měl přečíst

23.07.2017 5 z 5

Myši - Každému jednou dojde trpělivost Myši - Každému jednou dojde trpělivost Gordon Reece

Úžasná knížka plná zvratů,která Vás vcucne do děje a nepustí

13.04.2017 5 z 5

Odpad!Kravina,pro ty kdo povídky téma HP čtou ,tak jistě ví,že existují opravdové skvosty,ale toto nezlobte se na mne,ale nemá to hlavu ani patu,je to celé zmatené,jsou zde i blbosti,které by nemohly projít -ty skoky v tom čase,Voldemortova dcera,viz.ta pasáž se Snapem....A ještě za tu knihu chtějí tolik peněz

18.03.2017 1 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Velmi mě bavily,když jsem byla malá a baví mě doposud.Je to krásná kniha s fantastickými ilustracemi pro malé i velké

19.05.2016 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Satira,bajka
Velmi nadčasové,geniálně provedeno.
Člověk se až zděsí,když to přirovná k historický událostem..

16.05.2016 4 z 5

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Zkrátka kouzelné i mezi kouzly.

16.05.2016 5 z 5