sd1992 sd1992 komentáře u knih

Svůdné nebezpečí Svůdné nebezpečí Wendy Higgins

Tento díl mě bavil asi více než ten první.. :-) Což mě mile překvapilo, protože zatím mám dojem, že většina druhých dílů v trilogiích bývá vycpávkových.. :-D Ale tahle série je skvělá sama o sobě.. :-) v téhle knížce jsem si hodně zamilovala Blakea a Ginger, tak doufám, že ve třetím díle budou v plné parádě v akci.. :-D

22.07.2018 5 z 5

Svůdné zlo Svůdné zlo Wendy Higgins

Super čtení. Mám ráda tyhle světy, kde se vyskytují andělé, démoni, nefilim atd. Takže jsem se pochopitelně nezastavila, až do samého konce.. :-) 5*

19.07.2018 5 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Tak tento díl byl mnohem lepší než předchozí dva dohromady!!! Konečně mě to bavilo od začátku až do konce a vylepšilo to tak můj dojem celé série.. :-D Děj byl fakt super a ten konec se mi hodně líbil. Šikovně to autorka vymyslela.. :-)

11.07.2018 5 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Začátek super, střed nuda, konec super. Co si z toho vzít? Kniha má slabší a silnější okamžiky, stejně jako první díl. Ale jinak je to skvělá série. :-) Doufám, že třetí díl bude plný napětí. Prosím.. :-D Každopádně jsem zvědavá jak to celé dopadne, tak jdu číst dál. :-)
Všimli jste si někdo, kolik je v té knize chyb? Napočítala jsem jich aspoň 10. Bohužel to kazí celkový dojem.. :-/

08.07.2018 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

O chloupek slabší, než první díl, ale stejně pořád pecka! Když pominu fakt, že mě vytáčí Katniss se svou nerozhodností mezi Hurikánem a Peetou. :-D Jsem fakt zvědavá s kterým bude, pokud to teda všichni přežijí... :-/

22.06.2018 5 z 5

Prach a popel Prach a popel Jenny Han

Ty vole, jsem vytočená!!! Ten konec?! REALLY? Nejsem s tím spokojená.. :-( Celá série byla úplně super!!! Je pravda, že po skončení druhého dílu jsem začala být mírně skeptická, po tom co jsem se dozvěděla pravdu o Mary. Ale tak nějak jsem se přes to přenesla a těšila se na další díl. A ten byl taky skvělý. Až na ten konec. ;-(

01.06.2018 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Úžasný, úžasný, úžasný... Ano, druhému dílu se to nemůže vyrovnat, ale i přesto to bylo úžasný. Mám depku, že jsem na konci. Těším se na další trilogii Dvorů a věřím, že bude aspoň z poloviny kvalitní tak, jako tahle. Pokud ano, tak bude všechno opět úžasný. :-D

31.05.2018 5 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Stejně jako u předešlých dílů jsem i u tohoto nemohla jít spát. Prostě jsem to musela dočíst. :-) Uznávám, že oproti předchozím dílům měl tento díl poněkud slabší rozjezd. Ale ten pokles je tak nepatrný, že mi nestojí ani za strhnutí jedné hvězdičky. :-D Prostě tahle trilogie mě tak neskutečně chytla. Nic extra jsem od ní nečekala a o to milejší překvapení nastalo.. :-) Oceňuji talent autorek, které mistrně zvládnou udržet pozornost čtenáře. Luxusně jsem si u četby odpočala, místy se zasmála, skoro zabrečela a hlavně se zamilovala do celé rodinky Royalů.. :-) Za mě prostě super..!!!

15.01.2018 5 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Mě to strašně bavilo! Byla to pro mě naprosto odpočinková četba... strany utíkají velice rychle a vážně jsem se ani chvilku nenudila. Hlavně nemusíte vůbec přemýšlet.. :D Nebo maximálně nad tím, proč si hlavní hrdinka vybírá jako idola zrovna člověka, který pro ni neudělal vlastně nic dobrého, tak pořád nechápete jak se mohla zakoukat zrovna do něj :-D A nakonec to stejně pochopíte... protože nás ženy stejně vždycky svým způsobem budou přitahovat ti sexy darebáci, že jo :D Doporučuju! :-) vrhám se hned na další díl... :-)

13.01.2018 5 z 5

Polibek v New Yorku Polibek v New Yorku Catherine Rider

Trošku naivní, paradoxní a možná i nereálný... :-) Ale na druhou stranu jako oddechová jednorázová četba, proč ne? :-) Když na knihu nepohlížíte "až moc realisticky", tak si ji můžete i užít... :-D Začátek mě trochu nudil, ale pak se to celkem rozjelo... :-)

07.01.2018 4 z 5

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

Ze začátku jsem se trochu nemohla začíst.. ;-) Ale pak pohoda. Myslím si, že je nesmysl tuhle knihu srovnávat s knihami od Sarah Maas (u spousty lidí jsem takové srovnání četla).. co si budeme povídat Sarah Janet Maas ve královna ve svém oboru, takže její knihy jsou úplně jiná liga, ačkoliv žánr je totožný. Já tuto knihu přesto hodnotím 5*. Tuším, že se jedná o prvotinu této autorky a mně se líbila.. :-) Některé části byly předvídatelné, ale děj měl hlavu a patu.. Další díly si určitě koupím. :-)

11.12.2017 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Nemá cenu psát, že je to skvělá kniha. Sarah Janet Maas ani jinak psát neumí... Všechny její knížky jsou naprostá bomba, tak jsem teď zvědavá na druhý díl... :-) Ale prozatím jsem stále větší fanoušek Skleněného trůnu, než Dvora trnů a růží... Ale zatím je to zřejmě nesmyslné srovnávat, když z Trůnu jsem četla 6 knih a ze Dvora pouze jednu... :-D Ale už teď můžu s klidem doporučit série obě!!! :-)

07.12.2017 5 z 5

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

Úžasný díl...!!! Ale jako ten konec? Proč? :-( Mám zlomený srdce :D Ale tahle série se fakt čte sama... stránky ubíhají ani nevím jak, tak se jdu pustit do čtvrtého dílu... :-)

13.11.2017 5 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

I slza mi ukápla :D Krásný zakončení krásné trilogie.. :-) Řekla bych, že to byl asi nejpovedenější díl ze všech! V případě Jenny Hanové jsem na Humbook dokonale připravena.. :D Ale strááášně mě mrzelo, že tam prostě nebyl Josh... chyběl mi už v druhém díle. Pořád jsem nějak doufala, že k němu autorka zatoulá a alespoň se dozvíme něco bližšího o jeho univerzitním životě a jeho nové lásce a ono nic... :-( ale jinak to bylo naprosto dokonalé... :-)

09.09.2017 5 z 5

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Pro mě je to takový dětský symbol anglické literatury.. :D Četla jsem ji snad už někdy na základní škole na prvním stupni a tak ráda na to vzpomínám, že jsem si ji letos koupila a přečetla znova :-) Je to spíš taková, místy i vtipná pohádka o duchovi, který straší nové obyvatele domu, nakonec si na něj zvyknou, přestanou se ho děsit a oblíbí si jej.. je to takové milé :) rychlý oddechový příběh :-)

06.09.2017

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Mně to bohužel tolik neučarovalo :( Jako je to milé, vtipné, čtivé... hezky promyšlené... osoby se všechny nakonec znají, což je vzhledem k vztahům šokující zjištění.. :) Ale čekala jsem od toho trošku více, protože mi to chválilo nespočet lidí, ale nevadí :-) nehodnotím to záporně, ale třeba To prší moře se mi od autorky líbila mnohem více... :-)

06.09.2017 3 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Dlooouho jsem neměla knížku přečtenou takhle rychle.. :) První dojem byl takový, že je to sice sladce napsané, ale na můj věk už moc "TEEN".. :D Ale pak jsem najednou nemohla přestat. Knížka se čte hrozně lehce, je vtipná, místy napínavá.. za mě super, jdu na další díl.. ;)

30.08.2017 5 z 5

Zrada Zrada Joelle Charbonneau

Super pokračování, ale první díl byl o něco málo lepší :) Více akce.. ale nic to nemění na tom, že mě to bavilo a hrozně se těším na poslední díl, protože konec byl úplně super! :) Hlavně nepředvídatelný :)

28.08.2017 5 z 5

Tisící patro Tisící patro Katharine McGee

TOP! Neskutečně čtivá knížka. Jedna z těch od kterých jsem se fakt nemohla odtrhnout ani s vědomím, že za pár hodin vstávám. Skvělá forma psaní - knihu vypráví 5 osob a hned na začátku se dozvíte něco z konce, ale do poslední chvíle nebudete rozumět tomu, co to vlastně znamená a dopadne to tak, jak by jste nečekali :-) Všem doporučuji a těším se na další díl!!!

17.07.2017 5 z 5

Nezkrotná říše Nezkrotná říše Stacey Marie Brown

Za knihy díky @humbook a @humbookblogeri v rámci #spoluprace <3

Prezit v Halalhazu byl pro Brexley kruty orisek.. nikdo se z nej jeste zivy nedostal. Mozna ani ona by to nedokazala, nebyt pomoci od legendarniho Warwicka Farkase.. proto nechape jeho zradu i hned po uteku.. zaproda ji Kilianovi - krali vsech fae.. je vladce fae kruty a prahnouci po moci? Proc tedy Brex pripada laskavy a okouzlujici? Pres vsechno zlo, ktere pacha se k ni chova velice laskave, prestoze ji stale drzi v zajeti. A Brex musi zjistit proc.. ceho chce docilit a kde vezi skutecne zlo, ktere zapricinilo smrtici nenavist mezi lidmi a fae.. hledani pravdy je plne nebezpecnych nastrah a Brex brzy zjistuje, ze Halalhaz byl jen zacatkem.. a taky mozna slaby odvar toho, co ji teprve ceka :-O

..jooo, bylo to o chloupek slabsi nez Divoka rise, ale i tak jsem si to opet zamilovala <3 Halalhaz byl skvelej, ale ani mimo nej rozhodne neni nouze o napeti!! Uz jen to prostredi dystopickeho fantasy sveta dela strasne moc a ja to diky tomu zeru.. kdyz si k tomu primyslite skvele postavy (jakoze zde je spousta novych a ja se fakt tesim na dalsi jejich interakci), tak to musite milovat :)) Navic autorka je mistryne na ukonceni dilu ooobr cliffhangerem (ano, opet :D), takze dalsi dil neee ze budete chtit.. budete po nem prahnout proste :-O Navic chci sakra vedet Farkasova tajemstvi a Kilianova jakbysmet :P Jooo, zvedavost je svina vec a ja ted zase budu peknych par mesicu vyhlizet pokracovani!! Prosim vydavejte rychleji :DD

4,5* <3

09.10.2023 5 z 5