scarletblue scarletblue komentáře u knih

Ty jediný Ty jediný Bertrice Small

(SPOILER) Za mě o dost slabší než první díl. Už to prostě nebylo ono. Prolítla jsem to a četla každou desátou větu. Až posledních 150 stránek jsem četla poctivě. Myslím, že kdyby se autorka víc věnovala namlouvání Logana a Rosamundy, tak by udělala lépe. V prvním díle to mezi nimi jiskřilo a její starý milenec mi přišel nudný a s tím i celá jejich dějová linka. Bavili mě akorát scény na dvorech. Těch tam klidně mohlo být víc. Navíc mi bylo líto Jane, alespoň, že zemřela v nevědomosti.

20.01.2021 3 z 5

Rosamunda Rosamunda Bertrice Small

Příběh se mi moc líbil. Nemám co vytknout. Těším se na další díl. Všimla jsem si jedné historické nepřesnosti, mohlo jich být i více, ale až tak se v historii Anglie nevyznám a to to, že Markéta se nikdy nestala manželkou Jaspera Tudora. Byla vdaná za jeho bratra Edmund Tudor. Říká se, že Jaspera milovala a že možná byl i skutečným otcem Jindřicha (dost možná pouze fáma). Klidně může jít o chybu neznalé překladatelky, protože pochybuji, že by si autorka neověřila historické reálie.
Jinak příjemné čtení. Nemohla jsem se odtrhnout.

19.01.2021 5 z 5

Vzpomínka na lásku Vzpomínka na lásku Bertrice Small

Tato autorka prostě umí překvapit. Vím, že už je to nějaká doba, co jsem tuto knížku četla, ale dobře si pamatuju, že mě kniha nadchla.
Děj je vždy napínaví, plný zvratů a postavy se spolu s ním vyvíjí jako by to bylo ve skutečném životě.

18.01.2021 5 z 5

Nevinná Nevinná Bertrice Small

Už dlouho se mi žádná historická romance nelíbila jako tato. Postavy naprosto realistické, napínavý a zajímavý děj. Krásně se četlo. Děj plynul rychle a nenudil. Nemůžu hodnotit jinak než plným počtem. Nádhera.

18.01.2021 5 z 5

Viking Viking Margaret Moore

Nebylo to špatné. Působilo to jako navržená kostra, která se má obalit příběhem. Příliš svižné tempo, čtenář pomalu nestíhal myšlenkové pochody autorky. Dobrý nápad, ale nedotažený do konce.
Jako jednohubka na jeden den to je dobré čtení. Ale nečekejte nic originálního.

16.01.2021 2 z 5

Kontrakt Kontrakt Melanie Moreland

(SPOILER) Katy byla od začátku sympatická. Zvlášť, když jste pochopili, proč si všechno nechává líbit. Richard byl debil, alespoň na začátku. Nic víc se k tomu nedá dodat. Tuctové téma.
Autorka nechala nedořešenou jednu věc. Katy od svých pěstounů utekla na ulici, ale proč? Zneužili ji? Mlátili? To jsme se bohužel nedozvěděli, možná v dalším díle.
Bylo to svižné a celkem i dobře napsané. Jako oddechovka super.

09.01.2021 3 z 5

Zaskočený Zaskočený Emma Chase

Naprosto skvělý, opět svižný a dobře napsaný. Plné zvratů a drama. Úžasná oddechovka.

08.01.2021 5 z 5

Zapletený Zapletený Emma Chase

Knížka se mi líbila, je svižná, vtipná a originálně napsaná. Jen mi trochu vadilo, že se v ní někdy stávaly věci až příliš rychle. Jinak moc hezké, těším se na další díl.

08.01.2021 4 z 5

Volání úplňku Volání úplňku Keri Arthur

(SPOILER) Nebylo to špatné. Za samotný nápad bych dala klidně 4 hvězdičky, protože miluji tohle téma, ale spousta věcí byla v knížce nelogických.
Nesedla mi úplně Riley, na jednu stranu se jeví jako inteligentní, sebevědomá ženská, ale na stranu druhou jí nedojde, že když má výpadky paměti po jedné skleničce šáňa a probudí se uprostřed sexu, tak není něco v pořádku? K tomu se jí to stalo už po druhé? Jako chápu, znala ho dva roky a důvěřovala mu, ale i tak...
Nevadí mi, když je v knížce hodně sexu, ani že tedy mají vlkodlaci horečku při které se pořád jen páří, ale v knížce jsou minimálně čtyři sexuální scény, které tam nemají co dělat. Jsou zbytečné a úplně degradují hlavní postavu.
Další co mi vadilo byly dlouhé kapitoly. Často čtu dlouho do noci, takže je prostě okamžik, kdy už dál číst nemůžu, protože jsem unavená. Nesnáším však, když nedočtu kapitolu, takže kdyby je víc rozkouskovala nic by se nestalo. :D
Vcelku však hodnotím knížku pozitivně. Pokud máte rádi urban fantasy, tak nejde o ztrátu času.

04.01.2021 2 z 5

Ledová pustina Ledová pustina Maite Carranza

Naprostá nádhera. Úplně z jiného soudku než první díl. Přišlo mi to víc "dospělácké", teda na to, že mi tehdy bylo jedenáct...
Přesto mám na tuto sérii krásné vzpomínky.

Klan vlčice Klan vlčice Maite Carranza

Právě tato série odstartovala v páté třídě mojí čtenářskou mánii, proto můžu hodnotit pouze kladně. Vzpomínám si, že jsem první četla druhý díl, ale tím že je knížka spíše retrospektivní, tak to nevadilo.

03.01.2021 3 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Ještě lepší, než předchozí díl. O Revovi jsem chtěla už v prvním dílu vědět víc, takže jsem tuto knížku přečetla během jediného dne. Někdy mi nesedla Emmina povaha, zvlášť to jak se chovala ke své kamarádce. Díky tomu však byla knížka realističtější. Postavy nejsou umělé mají své chyby. Prostě nádhera.

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Prostě nádherná. Jasně dokazuje, že kdyby spolu lidé více mluvili, tak by si ušetřili spoustu hádek a bolesti. Naprosto realistický příběh o životě jaký je. Žádná přihlouplá slátanina.

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Knížka se hezky četla. Jde o milionkrát ohrané téma, takže nečekejte nic originálního. Závěr mohl být lépe propracovaný.

03.01.2021 3 z 5

Plán Plán Elle Kennedy

Hezká, romantická, ze života. Možná mohla být alespoň trochu napínavá, ale tím, že není příliš dlouhá to nevadí.

29.12.2020 4 z 5

Cena za rozkoš Cena za rozkoš Nika Peas (p)

Tento díl byl o kus lepší než ten předchozí. Byl napínavější a chvílemi ponurý.

29.12.2020 3 z 5

Záměna Záměna Nika Peas (p)

Dobře se to četlo, děj rychle ubíhal. Jde spíš o jednohubku na jeden večer. Nečekejte nic nového.

29.12.2020 2 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

První díl této série mám nejradši. Četla jsem jen první tři díly, protože mi to přišlo zbytečně moc natahované a dál už mě příběh ani nezaujal.
Za mě jde o nejlepší knihu z tohoto žánru. Proto hodnotím plným počtem. Jistě, na některé věci je pohlíženo příliš romanticky, ale to je u těchto knih normální a dle mého názoru i žádané. Pokud bych po každé autorce historických románů požadovala, aby se do puntíku držela historie, tak si rovnou můžu přečíst nějakou kroniku, nebo encyklopedii.
Navíc jde o téma romantické s nádechem fantasy a jak se říká: "fantasii se meze nekladou".
Pokud si chcete přečíst krásný romantický příběh, místy ponurý, tak jste na správné adrese. Pokud ne, tak si stačí přečíst štítky a vše vám bude jasné a nemusíte marnit čas čtením.
Ten komu se tato kniha líbila, tak vřele doporučuji i seriál.

28.12.2020 5 z 5

Dar lásky Dar lásky Julie Garwood

Kniha hezky utíká, možná jen kdyby byla víc napínavá. Jinak příběhově moc hezká.

28.12.2020 4 z 5

Manželství naruby Manželství naruby Penny Jordan (p)

Není to vůbec špatně napsané. Příběh plyne rychle, a to je asi největší jeho slabina. Věřím na prvotní přitažlivost, ale takto hluboké city k sobě dva lidé za čtrnáct dní nepocítí. Ani Alicina láska k Angelině se mi nezdála úplně reálná. Kdyby autorka knížku natáhla alespoň o sto stránek, tak by jí určitě přidala na hodnotě. Knížku doporučuji těm, co chtějí romantickou jednohubku na jeden večer.

23.12.2020 2 z 5