Ty jediný

Další dobrodružství Rosamundy Boltonové, která v doprovodu svého bratrance prchá před Loganem Hepburnem ke dvoru skotského krále a své přítelkyně Markéty Tudorovny. U dvora pozná pravou lásku — Patrika Leslieho. Situace se však nečekaně zkomplikuje.

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2625/ty-jediny-YwX-2625.jpg 4.362

Dědictví Friarsgate 2.

Vydáno, Baronet

Until you, 2003

Kniha Ty jediný

scarletblue

(+ SPOILER) Za mě o dost slabší než první díl. Už to prostě nebylo ono. Prolítla jsem to a četla každou desátou větu. Až posledních 150 stránek jsem četla poctivě. Myslím, že kdyby se autorka víc věnovala namlouvání Logana a Rosamundy, tak by udělala lépe. V prvním díle to mezi nimi jiskřilo a její starý milenec mi přišel nudný a s tím i celá jejich dějová linka. Bavili mě akorát scény na dvorech. Těch tam klidně mohlo být víc. Navíc mi bylo líto Jane, alespoň, že zemřela v nevědomosti.

petraj30
14.08.2019

Celkem zajímavý příběh, ale nějak jsem se s tím nedokázala sžít, ale četla jsem i horší knihy

renefer
10.07.2017

Hezké pokračování, i když konec byl předvídatelný...

moudivlacek
24.09.2015

Souhlasím s "oliviet". Trocha sexu k romantice prostě patří, kdo je zapřisáhlý puritán, doporučuji tuto autorku prostě nečíst.
Co se týče knihy, já jsem byla spokojená, kromě zmiňovaného sexu jsem ráda sledovala další osud hrdinky Rosamundy. Já ji na jednu stranu obdivuji, potkat životní lásku a přitom od začátku vědět, že je to jen na chvíli, to může vydržet jen velká osobnost. Nikdy ale nezapomněla na své povinnosti a ani na svou rodinu, nikdy se nechovala nadřazeně ke svým sluhům.
To, že chtěla mít kousek štěstí jen pro sebe a protože to prostě chtěla jen ona, jí nikdo nemůže mít prostě za zlé. Kdo z nás nechce zažít kousek štěstí a mít pocit zamilovanosti, ten lže sám sobě. A to já nebudu.
Konec mě sice nepřekvapil, ale jsem ráda, že to tak dopadlo. Tajně jsem v to doufala.
Rozhodně je to dobrá série, a já se těším na další díl.

oliviet
19.04.2014

Mně se tato knížka líbila. Nemohu souhlasit s PomněnkouPrvní. Hrdinka má sice ráda sex, ale sukně před každým nezvedá. Tato knížka je spíše o lásce, než jsem z jiných románů Bertrice Smallové zvyklá. Líbí se mi, že rozvíjí další osudy Rosamundy. Celkově mi série Dědictví Friasgate přišla klidnější a romantičtější, což není u knížek Smallové někdy na škodu. Tuto spisovatelku mám velice ráda. Opakovaně zde píší lidé negativní hodnocení této spisovatelky. Vzkaz pro ně: Nemáte-li rádi v knize trochu sexu a napětí s pojené s romantikou, pak tuto spisovatelku nečtěte. Řekla bych, že v některých svých románech předčí Padesát odstínů šedi (Fifty Shades of Grey), ale tento román mi přišel klidnější :-). Pokud se vám knihy této spisovatelky líbí a jste zvyklí na její styl psaní, mohu vám tuto knihu jen doporučit.

PomněnkaPrvní
16.03.2014

Nemůžu si pomoct, ale knížky paní Small se mi nedaří dočítat. Výjimkou není ani kniha Ty jediný. Rosamundina služka Anna má pravdu, z naší hlavní hrdinky se stala dáma, která ráda zvedá sukně. A to mi pro postavu romantického románu prostě nesedí.