scarletblue scarletblue komentáře u knih

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Asi mě trochu zklamalo, že se Penelope musela změnit, aby zaujala Colina. Přišlo mi to vůči této postavě nespravedlivé. Zvlášť když uvážím, že jde o geniální autorku skandálních sloupků.

04.05.2023 4 z 5

S láskou, Eloise S láskou, Eloise Julia Quinn

Zrovna od postavy Eloise jsem očekávala nejvíce, bohužel zklamání. Postava stále skvělá, ale děj nudný.

04.05.2023 3 z 5

Plamen lásky Plamen lásky Joan Johnston

Opravdu krásná knížka. Skvěle odvyprávěno a nádherný příběh. Ani chvilku jsem se nenudila. Rozhodně stálo za přečtení.

03.05.2023 5 z 5

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Moc hezký příběh. Ale styl vyprávění mě nezaujal. Příliš stroze popsaný děj. Asi bych u takového příběhu očekávala víc romantického děje. Nevadilo mi, že Patience a Hester mají mezi sebou spíše chladný vztah založený na respektu a potřebě nebýt na světě úplně sám. Přišlo by mi však lepší, kdyby se příběh alespoň trochu zaobíral jejich vztahem. Nemusela to být romantická slátanina, ale alespoň trochu víc než mrazivý odstup. Nemohla jsem se proto začíst. Chyběla mi gradace knihy. Po celou dobu se nesla stejným popisným tempem. Začala jsem tedy přeskakovat stránky asi v polovině. Na druhou stranu se mi líbilo, že autorka popsala podrobně jednotlivé porody a práci Patience. Rozhodně z ní neudělala vševědoucí porodní bábu, což přidalo na autentičnosti.

02.05.2023 4 z 5

Msta Msta Juliet Landon

Vůbec mě nezaujala. Příběhově byla knížka dobrá, ale vyprávění hrozné. Oceňuji epilog. Mám ráda, když je posunutý o několik let a dozvíme se vše o rodince, ale jinak... Knížku jsem zaklapla po 160 stránkách. Nezáživné čtení, špatně odvyprávěné.

02.05.2023 2 z 5

Hledá se vévodkyně Hledá se vévodkyně Annie Burrows

Závěr příliš rychlý, chybělo mi rozuzlení a epilog. Ale pořád dobré čtení na pár hodin. Prostě jednohubka.

02.05.2023 4 z 5

Těhotná kurtizána Těhotná kurtizána Diane Gaston

Doufala jsem v něco trochu víc skandálního. Přesto to ale byla dobrá jednorázová oddechovka.

01.05.2023 4 z 5

Krásná Francouzka Krásná Francouzka Heather Grothaus

Super začátek a kvělý závěr. Jen mi tak nějak chyběl střed. Jinak ale super. Stálo za přečtení. Oddechovka na jeden večer.

01.05.2023 4 z 5

Pod australským sluncem Pod australským sluncem Candice Proctor

Jednoduchý, ale krásný příběh na jeden večer.

30.04.2023 5 z 5

Květy na vodě Květy na vodě Kathleen E. Woodiwiss

Knížka má skvěle vymyšlený děj i zápletku. Ale přijde mi spíchnutá horkou jehlou. Osobně si myslím, že mohla být lépe napsaná, to mi však nezabránilo v tom, abych ji zhltla na posezení. Super harlekýnka na jeden večer. Četla jsem už několikrát a stejně se k ní vracím. Chtělo by to víc příběhů z trestaneckých lodí. Pokud byste měl někdo nějaký návrh kromě Noci v ráji od Candice, tak sem s ním!

30.04.2023 4 z 5

Polibek šarlatu Polibek šarlatu Lara Adrian (p)

Opravdu vydařený díl. O levl výš, než byl ten předchozí. Nebýt uspěchaného konce a rychého rozuzlení, tak by to bylo dokonalé. Ale i tak opravdu super. Je to jednohubka na jeden večer, takže nemůžete očekávat propracovanost, jako mají jiná, delší dílka, ale řekla bych, že to byl autorčin záměr. Knížka s fantasy/erotickým obsahem, s rychlým dějem aby neotravila méně náročné čtenáře a získala si jejich srdce pomocí série Půlnoční rasa. Ano děj by se dal natáhnout, na druhou stranu autorka se rozhodla pro celou sérii s volným pokračováním a tím nám postupně odhaluje svůj upíří svět. Když porovnám první a druhý díl, tak mám pocit, že i ji samotnou příběh pohltil během psaní druhého dílu, vidím větší zaujetí a chuť věnovat tomuto novému světu víc pozornosti. Dokazují to i přibývající postavy a rozšíření o další místa v ději. Snad další díl nesklame.

26.04.2023 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

(SPOILER) Já si prostě nemůžu pomoct a hodnotím OPĚT celou sérii. Ano je to dobře napsaný, ano věková kategorie asi tak do třetího dílu sedí, spíš bych řekla pro děti 12-14 let. Pak to je pro trochu starší děti. :DDD Ale proč si to z nostalgie nepřečíst, že? Když hodnotím celou sérii zpětně, poté co jsem přečetla víc fantasy, než jsem schopná vyjmenovat, tak bych řekla, že mám srovnání. Ano, líbí se mi svět, který Meyerová vytvořila. Ne nelíbí se mi vztahy v této knize. Tedy až na vztah Emmetta a Rosalie, Alice a Jaspera a pár dalších postav. Princip vtisknutí se je něco hrozného opravdu se mi to nelíbí, daleko lepší to je v Mercedes Thomsonové. Ve Třináctém znamení se autorka rozhodla napodobit Meyerovou a vnutit vztah dvoum cizím lidem. Opět se mi to nelíbilo. Dokonce i ve Dvoře trnů a růží i v sérii Skleněný trůn nešlo o násilím vzniklé pouto i když tam byl jistý druh "předurčeni jeden druhému ať se Vám to líbí nebo ne a je jedno komu ublížíte". Taky je tam poukázáno na to, že ne vždy Vám osud vybere správnou osobu k soužití a má to katastrofální následky. Abych se tedy vrátila ke Stmívání, tak ze všech vztahů nejvíc mi vadí vztah Jacoba a Renesme, jestli se dá mluvit o vztahu. Je to jakoby se autorka snažila o jakési a žili šťastně až na věky, což dokazuje i Aliceina poslední vidina v této sérii. Dále ale vede v hrůzostrašnosti vztah Edwarda a Belly. Naprosto nezdravý vztah náctileté dívky, která ve svém věku nemůže (opakuji nemůže!!!) vědět co vlastně chce a neuvědomuje si nezvratnost své volby. Na její chorobný stav mysly je poukázáno ve druhém díle. Omlouvám se všem příznivcům, ale Nový měsíc mi dokázal, že vzhledem k Bellyně hluboké depresi nemohl být její vztah s upírem v pořádku. Zato se mi libilo její přátelství s Jacobem, a to jak přerostlo v něco víc, škoda, že nezůstalo u toho (ale jak by to pak mohlo dál pokračovat že?) Upíři by se navrátili na obranu Belly před Victorií a bojovali by po boku vlků zatímco Bella by si užívala románek s vlkodlakem a v Rozbřesku by jí hrozila poprava, protože nedodržela slib a nestane se upírkou, protože díky Jacobovi o nesmrtelnost již nestojí. Asi už jste odhalili, jakému "týmu" jsem celou dobu fandila. Bella by se nemusela ničeho vzdát. Přátel, rodiny ani svého života. Jasně, tvrdila, že to je život, který si vybrala. Ale znovu opakuji, na konci série je jí 19 let, kdo měl v tom věku z nás rozum. Sérii jako takovou musím brát pozitivně, super čtení pokud je Vám třináct let. Ale už ne tak super pokud jste vzali rozum do hrsti a i když si uvědomujete, že jde o fikci, tak vlastně si z celého srdce nepřeje vztah založený na závislosti, odpírání a ublížení všem vašim blízkým. A to vlastně jak v lidské rodině, tak i upíří. Tyto světy by se míchat neměly. :D Omlouvám se za tak dlouhý komentář a snad nesklidí příliš velké pobouření. Je to jen můj názor lidi. Tak dál milujte Bellu a Edwarda a mě ignorujte. :DDD

25.04.2023 4 z 5

Polibek půlnoci Polibek půlnoci Lara Adrian (p)

(SPOILER) Knížka se mi líbila. Jasně Polibek půlnoci není ve svém žánru nic nového, jen upíři zase z trochu jiného soudku. Ale líbila se mi. Erotika na krátké zimní večery jako dělaná.
Spoiler: Nejvíc se mi na tom líbí pojetí Vyvolených, kdy žena, která si vybere daného úpíra a on ji se nemusí vzdát svého lidství, aby s ním mohla zůstat. Jasně, všechno je to fikce, ale vždycky se mi zdálo poměrně nelogické, že je hl. hrdinka ochotná vzdát se všeho, rodiny, přátel i svého života, aby mohla být se svým "milovaným". Vždycky jsem byla toho názoru, že pravá láska nebera, ale dává. A v této sérii mi toto spojení upíra a lidské ženy přijde pěkné. To byl taky důvod proč jsem se nesmířila s Twilight. Jasně, ať si Bella tvrdí co chce, pro mě byla jen puberťačka, která se fanaticky zamilovala do přes sto let starého upíra (který mimochodem měl mít rozum a nesvádět tuto nácku) sotva ho poznala. O dost lepší byl pak vztah Diany a Matthewa v Čase čarodejnic. Vyvstala mi však otázka, co si náš šarmantní upír počal po cca. padesáti letech, poté co přišel o svou životní lásku? Půlnoční rasa prostě ukojila veškerou mou zvědavost a i přes jednoduchý příběh se mi líbila. Takže za mě, plný počet hvězdiček za nepříliš promakaný děj, ale jak se zdá, tak promyšlený svět.

25.04.2023 4 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Zapomněla jsem, jak moc je to přitažené za vlasy. Přesto je to ale skvělé. Musela jsem si dát refresh než půjdu na After trochu jinak do kina. :D

20.04.2023 4 z 5

Železný polibek Železný polibek Patricia Briggs

Tento díl se lišil oproti dvoum předchozím. Byla to pecka a nejradši bych přidala ještě jednu hvězdičku. Jsem zhrozená a znechucená a prostě tuhle sérii miluju. Zamilovala jsem si i nesympatického Bena. Jen tak dál Briggsová, jen tak dál.

10.04.2023 5 z 5

Třinácté znamení Třinácté znamení Elizabeth Briggs

(SPOILER) První díl trochu zklamání. Čekala jsem od toho víc. Zaujal mě název, obsah i obálka a musela jsem si to ihned přečíst. Rozhodně mám velká očekávání ke druhému dílu a vzhledem k tomu, že tento žánr nemá u nás příliš velké zastoupení, tak hodnotím kladně. Příběh však ničím neoslní. Chápu autorčinu tendenci zapojit tématiku zvěrokruhu vzhledem k módnímu trendu. Neobjevila jsem jedinou zajímavou postavu. Tuctová hlavní hrdinka a bad boy, který není až tak bad, protože ve svém nitru je vlastně laskavý a pečující. Hlavním plusem příběhu je tématika vlkodlaků, opět pojatá ve stylu Twilight jen více s erotikou. Jakože erotika v tomhle žánru je fajn, ale všeho moc škodí a tady byla opravdu na škodu. Rozhodně však dám sérii ještě šanci, třeba se další díl posune o levl vejš a mile překvapí.
Šablona nezdravého vztahu dle Meyerové. Mám takové podezření, že v následujícím díle zjistí, že díky Měsíčním čarodějkám může mít vztah i s vůdcem Hadonoše, a tak se zbaví nechtěného pouta a vybuduje si nové. Pokud to bude tak, tak budu moct jen autorku vychválit. Pokud ne, tak se obávám, že do další série o vnuceném vztahu se nepustím.
Abych knihu jen nestrhala, tak oceňuji to, že se kniha dobře četla, děj na sebe hezky navazoval a když jsem přečetla poslední řádku, tak mi bylo líto, že už je konec. Zasloužilo si to děj trochu víc natáhnout. Jak říkam, míň erotiky a víc děje.

09.04.2023 3 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Miluju tuto sérii, ale nemůžu si pomoct a pslední dva díly jsem četla jen proto, že jsem chtěla znát konec celé série a mít ji uzavřenou. Nějak to počáteční nadšení ze mě vyprchávalo. Úplně jsem se nedokázala sžít s tím, jak Maas neustále měnila vypravěče. Nejhůř jsem snášela Chaolovu knihu. Mám jeho příběh ráda, ale prostě to bylo moc Chaola. Navíc mi přišlo, jako by až do 3. dílu autorka nevěděla, jak se příběh vyvine. Přesto pro milovníky fantasy skvělé dílo a děkuji za to. Navždy zůstane v mém srdci, jen se k ní už nevrátím narozdíl od Dvoru trnů a růží.

07.04.2023 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

(SPOILER) Již v prvním díle (poslední třetina) jsem Tamlinem opovrhovala, pořád jsem doufala, že nám autorka nabídne nějaké vysvětlení pro jeho chování pod Horou, ale žádné se nám nenaskytlo. Jen to, že jde o sobeckého parchanta, kterému jde jen o záchranu vlastního krku na úkor přátel. Viz zradada Rhysanda a jeho rodiny. Miluju dvůr Snů a jejich přátelské hádky, ačkoli se někomu mohou zdát dětinské, tak jsem to spíš brala jako jejich způsob jak najít k sobě cestu zpět po 50 letech odloučení. Feyre se změnila k lepšímu, zamilovala jsem si její vývoj i to jak se dokázala vzchopit potom, co se zdálo, že zůstane navždy zlomená. Rhysand je kapitola sama pro sebe, mám ho radši než hlavní hrdinku této série. Tento díl má především kouzlo v tom, že všechny postavy začnete vnímat úplně jinak než v prvním dílu.

26.03.2023 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

První díl, jak už to bývá, je za mě nejlepší, a to jak z hlediska obsahu, tak i kvality, ale ani další dva díly nejsou marné. Čtvrtému dílu již chybí atmosféra trilogie, ale pořád skvělé čtení. Zvlášť pokud chceme znát vývoj hlavních postav. Nesta mi je bohužel stále nesympatická, a to i přes to, že čtvrtý díl nám ji představil z úplně nového úhlu pohledu. Tato série je zkrátka a dobře vyvedená a ráda se k ní budu vracet.

26.03.2023 5 z 5

Popelčino utajené dítě Popelčino utajené dítě Carolyn Zane

Nevím co na to říct, prostě odfláknutý. Nestojí za přečtení. Bez špetky originality, nebo napětí. Hvězdičku dávám za autorčinu odvahu něco takového napsat a vydat.

08.08.2022 1 z 5