Pod australským sluncem

Pod australským sluncem https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/6360/pod-australskym-sluncem-6360.jpg 4 172 38

Patrick O´Reilly miluje život v australské divočině, práci na farmě i své děti. Není vůbec nadšen příjezdem navenek upjaté anglické guvernantky Amandy, která se nyní má výchovy jeho nezvedených dětí ujmout. Amanda se nesmírně těžce vyrovnává s krutými podmínkami života na farmě, ale dělat zde vychovatelku je jediný způsob, jak si opatřit peníze na zpáteční cestu do milované Anglie. Podaří se jí uniknout z drsné, i když podmanivé, přímo až fascinující země, ne nepodobné samotnému Patrickovi O´Reillymu? Také Patrick O´Reilly se cítí být k této hrdé ženě nevysvětlitelně přitahován, neboť vytušil žár, který pod jejím nepřístupným zevnějškem plane. ... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Alpress

September Moon , 1999

hankapimi
30.09.2023 3 z 5

Amanda mě od začátku neskutečně vytáčela, mentorovala, kysele se ošklíbala, nosila ošklivé staropanenské oblečení, nenáviděla Austrálii a byla vůbec k ničemu.. Patrik s ní měl svatou trpělivost a ona začala pomalu roztávat...Nebýt těch zajímavých kapitol o australské přírodě, nelítostných období sucha, drsných podmínek života na farmách, pohledu do života obyčejných lidí a komplikovanému vzdělávání dětí, odložila jsem knížku už v začátku. A ty předlouhé pasáže o jejich vzájemné přitažlivosti bych strouhla na půlku. Nicméně jsem doklopýtala až do konce.O Austrálii se mi víc líbila kniha Pod Jižním křížem od Barbary Bickmore

alekis
16.09.2023 5 z 5

Znovu zprzněný původní název - Zářijový měsíc, ale s tím se asi u některých našich nakladatelství musíme smířit.
Romance je to prvotřídní. Hlavní hrdina je, zdá se mi, nejvíc IN ze všech hrdinů z Červené knihovny, o kterých se mi dosud zadařilo číst. Není úžasný. Je nejúžasnější! A Amanda, druhá hlavní postava, tak to je rozkoš sama. Prostě, takoví dva mimozemšťané. Kromě zářných zjevů mají oba zářné charaktery...
Kniha není psána úplně podle zavedených klišé, čekala jsem, že se vynoří bezcharakterní manželka, nebo zlotřilý milovník a pokazí idylu dvou hrdliček. Nestalo se. Erotických momentů bylo celkem dost, ale těmi oplývají dnes skoro všechny romány pro ženy.

Ale teď ke druhé, úplně jiné stránce knihy. Autorka popsala podle mě velmi dobře, i když ne úplně detailně, historické okolnosti života poloviny 19. století v Austrálii. Třešinkou na dortu jsou pak skvělé popisy přírody, krajiny, chování lidí a především období nesmírného sucha, které postihlo oblast, o níž čteme. Zde vychází autorka ze skutečnosti.
Celkově, pokud si představím období kolonizace tohoto nám vzdáleného kontinentu, muselo to být pro mnohé přistěhovalce hodně krušné. Většina z nich se ocitla v Austrálii proti jejich vůli, šlo o deportované trestance odtržené od rodin, a to mnohdy z poměrně malicherných příčin, krádež koně apod. Jejich potomci, již svobodní lidé, se potom museli přizpůsobit podmínkám tolik odlišným od původní domoviny Británie.
Tudíž, kniha není jen zábavným počtením, jak anglická křehká květinka v náruči mužného Australana ke štěstí přišla, ale zajímavou formou přibližuje světadíl plný kontrastů... kam bych se moc ráda podívala. Uvidím, co se dá na tomto poli dělat... :-)

mnohoknih
21.05.2023 3 z 5

Jak hodnotit oddychovku? No každopádně jsem si oddychla, že nežiji v době korzetů a krinolín a studovat a dělat můžu, co chci. Miluji teplo, takže australské podnebí mi na čtení vyhovovalo, i když bylo jen na jedno odpoledne.

scarletblue
30.04.2023 5 z 5

Jednoduchý, ale krásný příběh na jeden večer.

Lofda
01.04.2023 4 z 5

Je to klasický ženský román. Ale velmi pěkně je zde popsaný život v Austrálii před více než 150lety, moc dobře se mi to četlo a zase jsem se dozvěděla něco nového a zajímavého. Jak doufá můj muž, třeba se tam taky někdy podíváme, ta krajina musí být úchvatná.

klmonkaa
25.01.2023 4 z 5

Síce román pre ženy, ale veľmi pútavo napísaný, zhltla som to veľmi rýchlo.

Lembac
02.08.2022 5 z 5

Doporučuji číst v době tropických veder, potom se člověk dokáže ještě líp vcítit do prožívání hlavní hrdinky. ;-)
Horko, sucho, pálící slunce, tisíce ovcí, tři na nervy lezoucí děti....to vše uprostřed buše, desítky kilometrů od civilizace. Nebýt extrémně atraktivního tatínka, asi by to tam Mandy dlouho nevydržela. Jenže kdo by odolal neustále poloobnaženému Adonisovi, jehož vypracované svalstvo se tak svůdně vlní pod snědou pokožkou pokrytou vrstvičkou animálně vonícího potu? Nikdo! Natož všemi opuštěná (krásná, mladá, chytrá, milá) guvernantka. Ještěže měla na verandě sloupek, o který se každý večer mohla opřít, koukat do buše a přemýšlet o nesmrtelnosti brouka.
Knížka není žádným historickým cestopisem, ale klasická červeňárna odehrávající se pod horkým australským sluncem. Čtivě napsaná, hlavní postavy mi přišly v rámci žánru příčetné a příběh hezky odsýpal. Doporučuji.

Evaho73
05.04.2022 3 z 5

Úžasne zachytený kontrast medzi drsnou krásou austrálskej prírody a jej neľútostným kolobehom, v ktorom sa cyklický striedajú obdobia záplav, požiarov a sucha. Tieto opisy dokonale vytvárali atmosféru, v ktorej sa odohráva príbeh lásky medzi anglickou guvernantkou a australským farmárom.
Páčil sa mi spôsob, akým autorka knihu napísala, ale nepáčil sa mi samotný príbeh.
Hlavné postavy O'Reilly a Amanda medzi sebou riešili iba svoju vzájomnú príťažlivosť a ako jej čo najdlhšie vzdorovať, pričom hlavný potenciál podrobnejšie priblížiť život a spolunažívanie obyvateľov s domorodcami tohto nehostinného kontinentu nebol dostatočne využitý.

mysterygirl
25.01.2022 4 z 5

Amanda mi byla nesympaticka.
Kdyz srovnam knihy teto spisovatelky s Elizabeth Haran, tak Elizabethiny knihy maji vetsi stavu, min romatiky, vic deje a vic me bavi.
Ale nebylo to spatne, rada si prectu dalsi knihy

Marci_Vaj
28.10.2021 5 z 5

K této knize se určitě ještě vrátím. Velmi se mi líbila. Krásný láskyplný příběh…

MišusWinner
16.04.2021 5 z 5

Velice se mi líbil děj i když jsem už tušila jak nejspíš dopadne tak to bylo napínavý. Určitě si jí ještě někdy přečtu.

Prateri
08.04.2021 4 z 5

Australská města mě nelákají, ale život v australské divočině a na farmách vzdálených od civilizace, tak to ano. Nikdy nekončící boj s nedostatkem vody, těžká práce, ale přesto v lidech zůstává trvalá láska k této krajině. To jsou knihy, které mě těší. Kniha Pod australským sluncem zavedla dívku z Anglie do této divočiny, asi by byla také radši, kdyby o australské divočině jen četla, ale ten život tam, ten jí teda dal . . . dost stránek podrobně popsaných :-))

Schary
31.03.2021 3 z 5

Romanťárna nejhrubšího zrna. Knížka se četla pěkně, ale příběh je jednodušší bez větších zvratů. Taková Jana Eyrová, která se zamiluje do australského farmáře se sexuální morálkou muže 20. století....

KaMal
13.03.2021 4 z 5

Objednáno podle zdejšího hodnocení, vyzvednuto přes výdejní okénko knihovny... a po prvotním děsu, že jde o červenou knihovnu, přišlo milé překvapení. :-) Začátek se mi líbil víc, lumpárny dětí byly super, na konci nechyběl happy-end, prostě bezva relax!

cerna7151
27.02.2021 5 z 5

Krásná kniha.

Dellphi
24.11.2019 5 z 5

Superní. Žádná hluchá místa, zábavná, romantická i akční :-) Těším se na další její knihy.

Ulrika
06.11.2018 5 z 5

Krasně, svižně a i vtipně napsané. Doporučuji jako oddechovou knihu :)

Iva-JU-KA
12.07.2018 4 z 5

... a pohádky je konec ...
Nejsem příznivcem červené knihovny, ale četlo se to pěkně. Příjemně sexuálně přitažlivé ... :-)

DUNIKO
05.05.2018 5 z 5

Pěkné čtení.Pět hvězdiček je málo.

laura
02.04.2018 5 z 5

Odpočinkový příběh na dlouhé deštivé odpoledne... Moc mě bavily naschvály dětí i to, jak si k nim Amanda pomalu nacházela cestu. Chvílemi zdlouhavé, ale zároveň nabité třeskutou touhou, nejistotou, strachem, vášní a láskou... Každý bojujeme se svými démony a někdy to chvíli trvá, než pochopíme, že bránit se je zbytečné... Každopádně je to příběh, ke kterému se nejspíš ráda budu vracet, protože Patrick prostě uchvátí srdce každé ženy ;)

Austrálie 19. století pro ženy romantika guvernantka

Candice Proctor
americká, 1954
2001  89%Noc v ráji
2008  82%Černý rytíř
2002  88%Pod australským sluncem
2002  86%Šepot nebes
2005  79%Oči ve tmě

Kniha Pod australským sluncem je v