scarletblue scarletblue komentáře u knih

Ostrov poslušnosti Ostrov poslušnosti Marina Anderson

Kvalitou příběh postupně kolísal a za mě úplně zkažený konec. Nápad byl určitě zajímavý a je to svižné a plné erotiky, ale autorka nenechala žádný prostor pro rozvoj citů mezi hlavními postavami. Prostě to napsala, jako by to byl holý a prostý fakt a to to celé pokazilo. Věřím, že kdyby se na jejich vztah více zaměřila, tak to přidalo na kvalitě knížky. Přesto však stojí za to si to přečíst.

23.03.2021 3 z 5

Nemilosrdný král Nemilosrdný král Meghan March

Úplně není z čeho si udělat názor. Knížka je příliš krátká a tudíž nebyl dostatečný prostor pro postavy. Zatím působí dost ploše a příběh žádný. Navíc, kdo se provdá na základě zkušenosti ze sexu. Snad to zachrání další díl...

23.03.2021 3 z 5

Svědkyně Svědkyně Sandra Brown

Čtivé, napínavé a strhující. Konečně knížka z trochu jiného soudku. Našla se i trocha romantiky a autorka příběh správně okořenila. Jednoznačně stojí za přečtení.

22.03.2021 5 z 5

Rodinné závazky Rodinné závazky Yvonne Lindsay

Moc se mi kniha líbila. Jistě, nejde o nic originálního, ale příběh hezky plyne a působí reálně. Jen mě mrzí, že autorka navázala na příběh až po jejich známosti. Bylo by hezké si přečíst o jejich prvním setkání. Pro oddechovou, nenáročnou četbu ideální.

11.03.2021 4 z 5

Plavba do neznáma Plavba do neznáma Lindsay Armstrong

Největší problém tohoto příběhu je příliš rychlý děj a přeskakování děje pomalu po větě. Podle mě jde o naprosto zbytečnou knihu a ztrátu času. Postavy jsou povrchní a ploché. Asi nejhorší adaptace stokrát omílaného tématu. Znovu si určitě nepřečtu.

11.03.2021 1 z 5

Páni mají radši Sukuby Páni mají radši Sukuby Jill Myles

Moc pěkná kniha. Jediný důvod, proč strhávám hvězdičku je ten, že Richelle Mead má daleko propracovanější sérii se stejným tématem.

04.03.2021 4 z 5

Cože, miminko!? Cože, miminko!? Rebecca Winters

Hezký, jednoduchý příběh plný nedorozumění. Děj je plynulý a dobře se čte. Oddechovka na jeden večer. Ničím nepřekvapí. Tím, že je knížka krátká, tak nenudí.

11.02.2021 4 z 5

Přitažlivý cizinec Přitažlivý cizinec Lass Small

Moc smutný a zároveň krásný příběh. Děj je plynulý a přesto, že se v něm přeskakuje v řádech měsíců, tak mu to neubírá na kvalitě. Oddechovka na jeden večer. Nečekejte nic překvapivého.

11.02.2021 5 z 5

Pirátova žena Pirátova žena Madeline Harper

(SPOILER) Moc hezký příběh, krásně napsaný, zábavný. Rychle plyne a úplně pohltí. Jen mohl být delší.
Jednu hvězdičku strhávám za konec, protože autorka vůbec nevysvětlila, co se dělo dál, když se Diana vrátila zpět v čase. Ani, co se dělo s její jmenovkyní, když Diana zaujala její místo. Nebo, co se stalo s oním pirátem a jak vnímal Dianino zmizení. Bylo mi líto, že s ním Diana nezůstala...

10.02.2021 4 z 5

Za časů růže Za časů růže Judith O'Brien

(SPOILER) Mrzí mě, že to musím napsat, ale za mě je knížka naprostý propadák. Většinou knížky nekritizuji a snažím se v nich vidět to pozitivní, ale tady to prostě nešlo.
1. oba hrdinové patřili do budoucnosti, ale vzdálené od sebe 50. let. Proto mi přišlo nelogické, že se oba vrátili do její doby. Mnohem lepší by bylo, kdyby zůstali u svého původního plánu a utekli do Španělska.
2. Naprosto chyběla plynulost děje. Probíhal tak, že autorka napsala tři stránky a posunula se o týden později.
3. Hlavní hrdinka působila naprosto hloupě. Chápu, že ne každý se zajímá o Tudorovce, a tak o nich nic neví, ale aby nevěděla, že se králové oslovovali ve třetí osobě? Podobné perly se tam objevovaly příliš často, takže mi hlavní postava vůbec nesedla.
4. Autorka naprosto nelogicky na závěr knihy rozdělila hlavní postavy. Tím chci říct, že je rozdělila, s tím, že si náš pilot musí vyřešit kým bude v novém prostředí, opustil svou lásku a konec. Najednou epilog a zase byli spolu.

Na závěr chci říct, že ději chybí propracovanost a stejně tak je to i s postavami. Celý příběh působí mdle a neplynule. Pokud nechcete zabít čas, tak rozhodně nedoporučuji číst. Najdou se lepší knihy s podobným tématem. Nebavilo mě ani tudorovské prostředí, které většinou zbožňuji v každé knížce. Hlava mi to nebere, proč si autorka vybrala zrovna období, kdy manželkou Jindřicha byla Anna Klevská...

10.02.2021 1 z 5

Dopisy do minulosti Dopisy do minulosti Judith O'Brien

(SPOILER) Naprosto nádherná, nemám slov. Poutavé čtení, samozřejmě šlo o fantasy ve všech směrech, ale o to to bylo zajímavější. Snad bych je vytkla, že podávání jedu v takovém měřítku by podle mě hlavní hrdina nepřežil. Ale kdo ví. V epilogu mi chybělo vysvětlení, co se stalo s Margaret, ale zřejmě to bylo tak jak říkala. Jejím rodičům se místo tří dětí narodily dvě a neutopili se.
Trochu mi vadila ta láska na první pohled ze strany Margaret. Pochybuji, že se někdo může zamilovat do obrazu, a pak když onoho člověka potká, tak si ho hned vezme. Navíc mi připadalo, že Ashton celou dobu miloval Mag, byl zaslepený její krásou. Margaret uvěřil, že ve skutečnosti není Mag až po několika letech manželství. Nevím jak by člověk reagoval na to že ve skutečnosti žije s úplně jiným člověkem, než se kterým se seznámil již v dětství...
Prostě krásná pohádka, pokud máte rádi cestování v čase a chcete trochu realističtější příběh, tak doporučuji Cizinku.

09.02.2021 5 z 5

Skryté touhy Skryté touhy Catherine King

Pokud si chcete přečíst dost ponurý příběh, plný zvratů a překvapení, je to knížka pro Vás. Samozřejmě nechybí ani romantika, ale varuji Vás, není to nic pro slabé žaludky. Trochu pozitivity se dočkáte až k závěru, doporučuji číst postupně a ne na jeden zátah, jako jsem to udělala já. Z toho důvodu mě také knížka začala nudit a unavovat svou ponurostí.
Rozhodně překvapí v mnoha směrech.

08.02.2021 4 z 5

Síla lásky Síla lásky Virginia Henley

Nebylo to špatné, vlastně příběh byl i zajímavý, ale v polovině začal nudit. Kdyby se autorka méně věnovala střetům mezi hlavními postavami a více samotnému příběhu, tak by to knížce určitě prospělo. Navíc hlavní hrdinka čím dál víc ztrácela mé sympatie, často se chovala naprosto nelogicky.
Příběhově celkem originální a plný zvratů, které však nejsou dotažené do konce.

07.02.2021 3 z 5

Vášnivá žena Vášnivá žena Virginia Henley

Skvělý příběh, krásně napsaný. Trošku mi vadila Bessina ctižádostivost, ale na druhou stranu jí v té době nic jiného nezbývalo. Šlo o jediný způsob, jak se žena mohla prosadit.
Můžu jedině doporučit, příběh hezky plyne a postavy jsou zajímavé a realistické.

06.02.2021 5 z 5

Nevinná svůdkyně Nevinná svůdkyně Teresa Medeiros

Moc se mi líbila. Byla vtipná a osvěžující. Konečně něco z trochu jiného soudku.

29.01.2021 5 z 5

Učitel lásky Učitel lásky Robin Schone

Knížka se mi líbila. Konečně se totiž autorka zabývala emocemi svých postav a vývojem vztahu mezi nimi. Chyběl už jen epilog, který by to zakončil.
Pornem bych to teda rozhodně nenazvala. K sexu mezi hlavními postavami dochází téměř až na konci. Samozřejmě nechybí barvité líčení, ale myslím, že to děj nijak nenarušuje....

29.01.2021 5 z 5

Nebezpečná svůdnice Nebezpečná svůdnice Bertrice Small

Z tohoto díla mám rozporuplné pocity. Na jednu stranu se mi knížka příběhově líbila a stejně tak i postavy, ale nebyl tu žádný prostor pro jejich vývoj. Přečetli jste dvě kapitoly a příběh se posunul o několik měsíců, či let později. To mi na tom vadilo nejvíce. Nestačila jsem ani sledovat Blazein vztah s prvním manželem a už měla druhého. Prostě to nebylo ono.
Také mě překvapuje, že autorka v každé knížce popisuje Annu B. jinak.
Knížce by rozhodně prospělo, kdyby se více zaobírala vztahy a méně rychlým posunutím děje...
Trochu mě mrzí, že jsme se nedozvěděli, co se dělo s její sestrou v Irsku, ale má to být sága, takže asi další dva díly přeložené nebyly a příběh mě nezaujal dost na to, abych chtěla číst další díl. Zlatá Rosamund, ta to s Jindřichem opravdu uměla.

28.01.2021 3 z 5

Oslnivá láska Oslnivá láska Bertrice Small

Jednu hvězdičku strhávám za to, že knížka byla spíchnutá horkou jehlou. Poutavý příběh, skvělé postavy, ale málo děje...

23.01.2021 4 z 5

Poslední dědička Poslední dědička Bertrice Small

Hezká knížka. Líbila se mi víc než Philippa, a to hlavně kvůli charakteru postavy. Ale první díl byl prostě nejlepší. :D

22.01.2021 4 z 5

Philippa Philippa Bertrice Small

První díl byl prostě nejlepší, ale i tento byl skvělý. Zajímavý příběh. Královna Kateřina na mě působí taková mdlá a nikdy jsem jí neodpustila její chování k Rosamundě, když ji nechala čekat na chodbě. Navíc jí nikdy neprojevila dost vděčnosti za to jak jí v nejhorších časech Rosamunda pomáhala. Ale co naplat, je to královna, ta bere všechno jako samozřejmost.
Philippa na druhou stranu byla často na facku. Alespoň na začátku knížky. Byla drzá ke své matce, žárlivá na sestry a často i nevychovaná. Naštěstí to oddanost ke královské rodině vyvážila a díky manželství se zklidnila.
Trochu mě zklamala Rosamunda, že nutila Philippu, aby se stala dědičkou jejího panství. Já bych nikdy takovému spratkovi dědictví nesvěřila. Navíc jak jím opovrhovala. Ne, Philippa měla dostat pořádnou lekci. Ne jí ve všem ustupovat a nabídnout jí jiné dědictví. Nechceš? Tak tady máš malé dědictví své nejmladší sestry, která žila celý život ve tvém stínu a musela se smířit s tím, že nedostane panství, které miluje nadevše, jako její matka. Navíc Elizabeth by pro mě byla jasnou volbou.
Moc pěkná oddechovka.

21.01.2021 4 z 5