Skryté touhy

Skryté touhy https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47203/skryte-touhy-47203.jpg 4 22 6

Osiřelá Olivia je svěřena do pěstounské péče tyranskému strýci. Nic netušící dívka je bohatá dědička a vypočítavý krachující strýc ji násilím provdá za svého syna, aby zachránil svoji i jeho budoucnost. Olivia trpělivě snáší manželovo pití i bití a z domu uteče až ve chvíli, kdy má jako výhra v kartách připadnout cizímu muži.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

Without a Mother's Love , 2008

scarletblue
08.02.2021 4 z 5

Pokud si chcete přečíst dost ponurý příběh, plný zvratů a překvapení, je to knížka pro Vás. Samozřejmě nechybí ani romantika, ale varuji Vás, není to nic pro slabé žaludky. Trochu pozitivity se dočkáte až k závěru, doporučuji číst postupně a ne na jeden zátah, jako jsem to udělala já. Z toho důvodu mě také knížka začala nudit a unavovat svou ponurostí.
Rozhodně překvapí v mnoha směrech.

Jessybelle
21.09.2018 4 z 5

Jako nebylo to špatné, kniha byla čtivá, osudy hrdinek místy až neuvěřitelné. Je knize se asi už nevrátím... Nicméně za přečtení stojí.

suzanne1997
20.08.2018 4 z 5

Příjemně napsané, s osudy postav, nad kterými zůstává rozum stát. Zápletka, která se jen tak nevidí a jednání hlavní hrdinky teprve ne. Místy mě až mrazilo, místy jsem se usmívala a místy mě příběh mátl. Není to něco, co by člověk četl víckrát, ale je určitě to stojí alespoň za jedno nahlédnutí.

sabca
08.07.2018 4 z 5

Nejdříve jsem myslela, že knihu číst nebudu, ale když jsem se začetla, tak jsem nakonec přečetla. Jedno jsem si po přečtení řekla, ještě že jsem v této době nežila.

bábuška
26.01.2018 3 z 5

Anglie v polovině devatenáctého století a tragedie, že lze v této době má ještě majitel panství možnost jednat s lidmi na tomto panství žijícími, jako s otroky. Alkohol, hazard i znásilňování, to vše je dovoleno a není žádná možnost odporu. A v tomto ovzduší se nachází mladinká dívka - sirotek, vše pod tvrdou vládou zištného strýce a posléze pak pod diktátem vnuceného manžela. Není to pěkné čtení.

jaja10
30.08.2012 3 z 5

Hlavní hrdinky mi bylo opravdu moc líto. Ten její hrozný mažel a snad ještě horší stýc a ani po útěku to nemá chudina jednoduché....... Alespoň to mělo "částečně" happy end...ale to už si musíte přečíst samy. :-)

2010  80%Skryté touhy
2008  78%Skromné přání