Klan vlčice

Čas vyvolené přichází a odvěká válka čarodějek znovu vzplane po celém světě. Mladá Anaid ale do poslední chvíle netuší, že i ona bude na téhle šachovnici hrát důležitou roli. Neví nic o čarodějkách Odiš a Omar, dávných proroctvích, ani o přízračném světě. Trápí ji hlavně vlastní vzhled a osamělost. Připadá si jako ošklivé káčátko ve stínu své krásné a výstřední matky. Ale v den, kdy její matka zmizí, se Anaid náhle octne na cestě do neznáma. Troufne si přijmout svůj osud?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51806/valka-carodejek-klan-vlcice-51806.jpg 4.2180

Válka čarodějek 1.

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Clan de la loba, 2008

Kniha Klan vlčice

scarletblue

Právě tato série odstartovala v páté třídě mojí čtenářskou mánii, proto můžu hodnotit pouze kladně. Vzpomínám si, že jsem první četla druhý díl, ale tím že je knížka spíše retrospektivní, tak to nevadilo.

Elkiss
18.08.2020

Myslenka hezka, minulost pekne popsana, ale pribeh dost predvidatelny. Mam rada YA, ale v tehle knizce bylo vsechno naopak. Uceni Anaid bylo shrnuto na par strankach, coz me mrzelo. Na to jaky jsem si predstavovala dril a namahu, slo hlavni hrdince vsechno az moc lehce a snadno se vsechno naucila, aniz by ji bylo neco vysvetlovano podrobneji. Cekala jsem pecku a serii si setrila a ted me uprimne zklamala.
Naproti tomu dej zas rychle odsypal a dobre se to cetlo. Takze je to takove pul napul.

asodomkova
05.04.2020

Anid byla dokonalá, až moc dokonalá. Všechno se jí dařilo hned napoprvé a nejlépe. Nezdála se mi ani úplně nejvíc sympatická a to asi, když je hlavní postava, není úplně dobře.
Také to bylo psáno takovým zvláštním stylem, který mi vůbec nesedl.
Bylo celkem pravděpodobné, co se stane, nebo alespoň já jsem to dokázala předpokládat. Chápu že knížka rozhodně dokáže zaujmout, ale já jsem asi jiná trochu jiná cílovka.

Elka252
02.04.2020

Nádherná kniha. Anaid někdy až moc všechno zvládá ale i tak mi přirostla k srdci.

SemEl
05.01.2018

Četla jsem ji poprve ve 13 a o šest let později jsem po ní sáhla znovu. A líbí se mi skoro stejně jako tehdy! Kniha se čte moc dobře, má originální příběh a nenudila jsem se ani napodruhé. Hlavní hrdinka je možná někdy až moc dokonalá (všecko umí napoprvé a bla bla), ale byla mi sympatická, a o to jde. Moje třináctiletý dává pět hvězd a krátkodobou posedlost vypsanou ve starých denících, moje dnešní já čtyři a půl a dávku nostalgie. :)

Ben Nevis
30.08.2016

I když nejsem v tom správném věku, mám ráda tento typ fantasy s mladými hrdinkami. Hlavně mi to připomnělo Harryho Pottera. Jenže zatímco Harry je normální kluk i v kouzelnickém světě, Anaid je tu až moc dokonalá. Všechno umí hned a lépe než ostatní. Moc se mi nelíbila ta proměna během pár týdnů, protože povaha až tak nesouvisí se vzhledem. Navíc má být Anaid velmi inteligentní. Proč jí dříve nedošlo, co už čtenář tušil po celou knížku?

Každopádně příběh je dost zašmodrchaný, aby nenudil, dost originální, aby čtenář měl pocit jedinečnosti, a postavy jsou dostatečně barvité. Vůbec mi nevadí, že se tam řeší něco jiného než vztahy s kluky. To mi vadilo na Hunger Games, že zatímco kolem všichni umírají, hrdinka se rozhoduje mezi dvěma boyfriendy.

livres
06.10.2015

Nádherná kníha o čarodějkách. Série plná zvratů a dobře rozuzlený konec.

kendllajf
04.09.2015

Velmi dobrá kniha. Dobré bylo jak se to na konci rozuzlilo.