Šárka88 Šárka88 komentáře u knih

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Opět pohodové čtení, jako u prvního dílu. Příběh rychle ubíhal a četlo se to úplně samo. Bylo to fajn setkat se opět s Willem, Izzy, Ryanem a Lenou. Do příběhu vpadl také Cole, který mě bavil. Mladý floutek, který i přes slávu rozuměl co obyčejnou holku trápí a snažil se ji pomoct. Čtení jsem si užila a doufám , že se dočkáme pokračování, třeba jak to dopadne s Lenou a Ryanem.

05.05.2022 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Audiokniha v podání Martina Stránského. Jeho hlas se perfektně hodil pro tuto knížku, krátké kapitoly utíkaly jako voda. Klasická detektivka s překvapujícím koncem. Sympatické setkání s Kate a Tirstanem. Ubírám hvězdičku za předvídatelnost děje. Jinak mohu doporučit.

04.05.2022 4 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Myslím, že tato knížka ani neurazí a nenadchne. Nejslabší díl této série duchařství. Krátké kapitoly mají u mě plus bodu. Výhoda je styl psaní, který se čte snáze. I když knížka není svým způsobem nějak napínavá, přečtěte ji v podstatě jedním dechem a pocity z přečtení žádný. Tedy aspoň pro mě.

02.05.2022 3 z 5

Perfektní manželství Perfektní manželství Jeneva Rose

Tak tohle se mi moc líbilo. Co na to říct, v příběhu bylo vše od lásky, nenávisti, zoufalství a naděje. Čekala jsem jiný konec, ale tohle mě moc překvapilo a nečekala jsem takový závěr. Doporučuji

27.04.2022 5 z 5

Rodina pro začátečníky Rodina pro začátečníky Sarah Morgan

Z počátku jsem se v tom ztratila, první kapitola na mě moc dojem neudělala, nevěděla jsem kdo je kdo. Pak jsem se začetla a bylo to super. Příběh plný emocí o vztazích a důvěře a vztahu dcery s otcem a tak dále. Sem tam mi to přišlo až moc idealistické, ale je to přece knížka. Moc pěkný čtení na odpočinek odpoledne nebo na čtení před spaním. Těším se na Léto v Paříži od spisovatelky.

23.04.2022 5 z 5

O čem se nemluví O čem se nemluví Jess Lourey

Námět na příběh dobrý, ale chyběla mi tam šťáva a napětí. Měla jsem problém to dočíst a ten useknutý konec tomu moc nepřidal. Obal knížky zaujme, ale obsah jiný, než se očekává.

13.04.2022 3 z 5

Liliana Liliana Anna Szafrańska

Další knížka od polské spisovatelky mě neskutečné nadchla. Mělo to hlavu a patu. Příběh dejme tomu reálného života. Jsem ráda, že hlavní postava nepotkala miliardáře, který by ji snídani dovezl helikoptérou, až do postele. Potkala obyčejného kluka s též smutnou minulostí. Mám ráda tetování a tohle bylo dělané pro mě. Přečteno jedním dechem. Těším se na další díl.

06.04.2022 5 z 5

Výkřiky v temnotě Výkřiky v temnotě Darcy Coates

Nevím ani, jak tohle hodnotit. První díl knížky se mi moc líbil, ale tahle dvojka? 400 stránek vlastně bylo o čem? Pořád dokola a dokola stejné. Darcy měla udělat jeden velký díl této knížky a vůbec by to nebylo na škodu. Tento díl byl trochu zazděn, neustálé co by kdyby od Clare. Teprve konec byl malinko živější. Nečetlo se mi to tak rychle a žádné Wow, jak někteří píší. Doufám, že pokud bude třetí díl, tak bude kratší a více chytlavější, čtivé na zaujetí. Podobné hře The Last of Us, co jsem hrála.

03.04.2022 3 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Sladký a krásně čtivý příběh, co jiného k tomu dodat. Dobře psané, přirozená forma slov, která se čtou rychle a sama. Těším se na druhý díl. Jen tedy mě k zamyšlení přivádí jedna věc. Lena, která nemá ráda arašídy, burákové máslo? V M&M jsou přece arašídy :-D a Snickersce taky a na silvestra ji též přišly vhod. Buď to byl záměr nebo to spisovatelce vypadlo.

26.03.2022 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Audiokniha- líbilo se mi to mnohem víc, než Jáma. Příběh mi dával větší smysl a musím říct, že vyprávění Vasila Fridricha opět super.

24.03.2022 4 z 5

Vyhazovač Vyhazovač David Gordon

Knížka, která neurazí a ani nenadchne. Dle mě, čtení o něčem a ničem. Jak zde již píšou ostatní, parodie na detektivku a tak.

21.03.2022 2 z 5

Mé lži Mé lži Heather Gudenkauf

Opět napínavé od začátku až do konce. Sice se mi to četlo pomaleji, než první knížka od této spisovatelky, ale jinak paráda. Vůbec se mi nelíbila Nola, ale to tady nikomu, kdo četl. Autorku jsem zařadila mezi oblíbené a doufám, ze bude další takto napínavá knížka.

17.03.2022 5 z 5

Nymfomanka Nymfomanka Sonia Rosa

Za mě to bylo hodně čtivé. Řekla bych, že spousta z nás si představovala román plný sexu a příběh popelky, jako u jiných lechtivých knížek. Jenže pro mě to byl velice smutný příběh o ženě, která měla těžkou závislost a nemoc. Měla úplně zkažený život. Většinou lidé, kteří měli špatně dětství, trpí nějakou sexuální úchylkou nebo traumatem. Mně se to kupodivu líbilo, psané normálním jazykem, jak většinou člověk mluví a uvítala jsem v podstatě naše jména a Polsko.

10.03.2022 4 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Audiokniha- prvně musím říct, že čtení od Vasila Fridricha je super. Moc se mi líbilo, jak knížku četl. Jenže jsem zřejmě moc nepochopila děj ze začátku. Konec už byl lepší, to jsem pochopila lecos a proč, jak. Chtěla jsem to přestat poslouchat v jednu chvilku, ale Vasil mě přemluvil :-D, a proto má ode mě 5 hvězd, ale knížka jen 3 hvězdy. Určitě si poslechnu další knížky od Tudor.

09.03.2022 3 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Někdo tu píše, že je toto nejlepší díl. Sem tam mi to hrůzu nahánělo, to musím uznat, až někdy nepříjemný pocit jsem měla. Ze začátku to začalo dobře, pak nic moc a zase to bylo fajn čtení. Jen ten konec to zazdil. Očekávala jsem jiný happyend, to že vznikne láska se dalo říct již od začátku, byl to divný konec. Za mě byl nejlepší díl jiný Marrwick a Fantom.

07.03.2022 4 z 5

Dívka na kolejích Dívka na kolejích Heather Gudenkauf

Začátek této knížky nebyl moc slavný, spíše jsem nepochopila to, co se stalo. Jenže pak se to rozjelo a bylo to napínavé, až dokonce. Myslela jsem, že vím, kdo za tím stojí, kdo tu hrůzou věc udělal. Jenže před koncem mi to došlo. Fakt super knížka a vřele doporučuji k přečtení. Bohužel ve světě náctiletých se to občas stane.

03.03.2022 5 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Knížka, která se čte sama. Napětí, až do konce. Nečekala jsem, že oba díly přečtu jedním dechem. Opravdu román s velkým R. V předešlých komentářích, jak někdo píše, jsem se Sage také nesouhlasila. V podstatě mě zaráželo i v prvním díle, problém s penězi. Sage neustale neměla peníze, ale dělala nákupy, objednávali si pořád jídlo. Zde ve druhém díle kde říká ,, Můj účet je vybílen k nule.” Koupí letenky v první třídě a objedná si taxík. Kdo to tedy sponzoroval Luca? April? :-D Tohle jediné mi vadilo. Jinak mohu doporučit všem holkám 15+ se začínající četbou. Je zde vše, co má v románu být.

28.02.2022 5 z 5

Balzamovač Balzamovač Alison Belsham

I tento třetí díl byl super. Dva případy rozlišného rázu. Napínavé od začátku, až do konce. Doufám, že tohle nebylo poslední shledání Marni a Francise, spisovatelka musí napsat další díl. Zajímal by ten Bradshaw, co ten vyvedl. Přece se to nemůže takto utnout. Opravdu parádní čtení.

24.02.2022 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Audiokniha- začátek byl děsný. Nudný a zdlouhavé pro poslech. Myslela jsem, že to poslouchat nebudu, ale vydržela jsem. Pak mě vše překvapilo, takový závěr jsem nečekala. Doporučuji.

21.02.2022 4 z 5

Nepečené dezerty Kateřiny A. Nepečené dezerty Kateřiny A. Andrea Čekanová

Co k této knížce dodat. Opravdu je zde spousty chyb, které spisovatelka přehlédla. Chtěla jsem dat pouze tři hvězdy, ale dávám hvězdy 4,5*. Knížku jsem přečetla jedním dechem a nechtěla jsem přestat, dokud tento dej neskončí. Na jednu stránku musím říct, ze to bylo hustý. Bohužel, některé příběhy jsou skutečností. Nemyslím, až s vraždou, ale že krásné blondýnky, které jezdí v nových BMW mají šťastný život. Věřím, že některé jsou pouze módním doplňkem svých manželů a mají doma peklo, bojí se promluvit. Není, co závidět, když úsměv, může být jen záminkou, protože se musí usmívat. Za mě to nebylo tak hrozné, aby se to nedalo číst.

Po včerejšku bych přehodnotila: lidské oko a mozek vám přečte větu, aniž bychom si všimli chyb. Někteří z vás, tady nad tím hodně přemýšlí. Spisovatelé, kteří jsou světově známý mají také v knize chybu. A nikdo si toho nevšimne? V Hartlových knížek je jich také dost, které nejsou fyzicky možné. Podle mě, dokud na to někdo neupozorní, nevšimneme si toho. Chtěla bych vidět, některé z vás, jakou knížku bez chyb byste napsali. První knížka, kterou jsem přečetla na jeden nádech, protože mě zajímalo téma a jak to celé dopadne.

18.02.2022 5 z 5