Sarka14 Sarka14 komentáře u knih

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

Knížka mě úplně chytila. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. A to jí mám už dlouho a pořád jsem ji odsouvala. Co mě trochu zklamalo byl ten konec. Najednou mi to přišlo celé uspěchané a nedotažené. Ale jestli je tohle prvotina, budu moc zvědavá jak se autorka bude vyvíjet dál. Počítám, že si toho od ní ráda přečtu víc.

05.05.2017 4 z 5

Pod vlivem Jupiteru Pod vlivem Jupiteru Gary D. Schmidt

Narazila jsem na tuhle knížku úplně náhodou, ale jsem moc ráda, že jsem ji přečetla. Je to krásný příběh a jako většina ostatních, ani já jsem se neubránila nějaké té slze na konci. Ze začátku mi bylo líto, že je knížka tak krátká. Ale raději krátká a úžasná knížka než dlouhý román kde se nic neděje. Opravdu výborné a moc doporučuji.

02.05.2017 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Komentář k takovéhle knížce se píše velmi obtížně. Především je nutné říct, že celá knížka je opravdu velmi dobře a citlivě napsaná. Na to jak těžké téma vlastně obsahuje. Nechybí jí ani humor, který vyvažuje těžkou situaci. A to je úkol pro autorku hodně obtížný. Samotné téma má určitě čtenáře donutit zamyslet se, jakou cenu má život pro někoho, kdo ztratil jeho smysl. A také zda má právo někdo, včetně dotčeného člověka samotného, rozhodovat o životě a vlastní smrti. To je otázka, kterou si každý musí zodpovědět sám. Je projevem lásky prodlužování nekvalitního života, nebo můžeme člověka milovat natolik, abychom ho nechali jít? Nikdo z nás se nechce do takové situace dostat. Ale když jste takovému člověku nablízku, nutí vás to zamyslet se ještě víc. Knížku bych doporučila každému, komu nevadí o takovém tématu číst a přemýšlet nad ním. Takto vysoké hodnocení, které má, si rozhodně zaslouží.

28.01.2016 5 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Knížka byla úžasná. Jde o velmi silný příběh, který nutí čtenáře o tom příběhu přemýšlet. Nedá se nezamyslet se nad tím, jak by jste se zachovali vy v takovéto situaci? A jenom doufáte, že vy se nikdy do takové situace nedostanete. A pasáže o vlcích celý příběh jenom podtrhují a dodávají tomu ten poslední dílek do dokonalosti.

10.10.2015 5 z 5

Záměna Záměna Nika Peas (p)

Ke knížce je potřeba přistupovat tak, že je to prostě ženská červená knihovna. A když se na ni budete dívat takhle, tak je knížka moc dobrá a velmi dobře čtivá. Souhlasím s tím, že je to další série o bohatých chlapech, který si vezmou nakonec obyčejnou prostou holku. Námětem opravdu hodně připomíná například sérii od Jenifer Probst. Co bych autorce vytkla je to, že se v knížce často opakují některé fráze. Popisy situací se v průběhu děje stávají jednotvárnými. Co mě potěšilo je fakt, že autorka je češka. Za mě tedy dobré a určitě si přečtu i další díly.

31.05.2015 4 z 5

Zůstaň Zůstaň Elle Kennedy

Knížka se čte se krásně. Příběh je zajímavý, vtipný a má spád. Ty erotické scény jsou trochu klišé, ale není jich tam zas tolik, aby to vadilo. Rozhodně si přečtu od autorky něco dalšího.

27.11.2022 5 z 5

Poznáš to z polibků Poznáš to z polibků Julia Quinn

Po předchozím díle jsem se trochu bála. Ale příběh Hyacint opravdu mile překvapil. Autorka už se v některých věcech začíná trochu opakovat. Ale u tolika dílů by bylo vlastně podivnější kdyby ne. Přesto je každý díl něčím jedinečný. Tenhle díl mě opravdu bavil. Postavy nebyly protivné, byly vtipné a milé.

16.08.2022 4 z 5

Ztracený princ Ztracený princ John Flanagan

Knížka celkem fajn. Jen mám pocit, že autor už píše pořád to samé. Málokdy přijde s něčím novým. Navíc je knížka velmi krátká a přesto je příběh rozdělený do dvou částí. Člověk si pak říká, jestli to není proto, aby za jeden příběh vydělal jednou tolik. Když vyjde na dvě knížky. Možná to tak není, ale na to jak je knížka krátká mě to celkem štve. Pořád mám jeho příběhy ráda a přečtu si i další, jen by bylo fajn vymyslet něco nového a vydat to jako celek.

08.12.2020 4 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Blake je úžasná postava. Hrozně mě baví ty jeho keci. Děj je předvídatelný, konec jasný. Ale přesto. Opět příjemná oddechovka na den.

02.07.2020

Plavec Plavec Joakim Zander

Od Plavce jsem si slibovala mnohem víc. Nebylo to špatné, ale že bych se od knížky nemohla odtrhnout, to zrovna ne. Trvalo mi, než jsem se začetla. Až zhruba poslední třetina byla opravdu zajímavá. Škoda.

02.03.2019 3 z 5

Strážce nádrže Strážce nádrže Zdeněk Svěrák

Kniha moc pobavila. Je to příjemná oddychovka na jeden den. Výborně se čte. Nelze upřít skvělou práci s jazykem a se slovy. Jeho knížky vždycky potěší.

18.01.2019 4 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Knížka nebyla špatná, ale asi jsem od ní čekala trochu víc. Celý děj se dal v podstatě předvídat. Možná zbytečně moc srovnávám s prvním dílem, který byl nezapomenutelný. Nicméně tahle knížka nebude patřit k mým favoritům od této autorky. Určitě doporučuji přečíst, evidentně se všem líbí a já ji úplně nezavrhuji. Jen mě prostě tak nesedla.

05.12.2018 3 z 5

Znám tě? Znám tě? Nika Peas (p)

Pro mě trošku zklamání. Nebyla špatná, docela dobře se četla, ale děj byl neskutečně naivní. A popisy milostných scén raději ani komentovat nebudu. Připomíná spíše pubertální mluvu než zkušenou spisovatelku. Nechci knížku odsoudit, není špatná. Jako oddechovka v pohodě. Jen by to chtělo trochu zapracovat na popisech a realističtějším ději.

03.09.2018 3 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Pro mě malinko zklamání. Od knížky Jojo jsem čekala přeci jen o trochu víc. Příběh nebyl špatný, knížka se krásně četla. Ale všechno bylo tak strašně předvídatelné. Takové "obyčejné". Jsem ráda, že jsem ji četla. Ale za mě to rozhodně není to nej, co napsala.

12.06.2018 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Počátek je sice jiný, než jsme od Browna zvyklí, ale přesto se knížka výborně čte. I rozuzlení je celkem jasné skoro od poloviny knížky. Nicméně je příběh velmi zajímavý a poutavý. Možná tentokrát nejde jen o symboly, které jsou Longdonovi tak blízké. Jde také o to zamyslet se nad současnou dobu a nad riziky, které nám přináší. Vždyť i moderní technologie je vlastně tím "symbolem" dnešní doby. A i když v knížce je ukázána dost nadsazeně, není to příběh současnosti až tak nereálný. A právě pro tohle se mi Počátek tak líbil.

04.03.2018 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Harry opět nezklamal. Knížka je výborná, napínavá a čte se jedním dechem. Jen tak dál.

09.09.2017 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Pro mě rozhodně nejlepší knížka z celé série, kterou jsem od Nesboa četla. Chybí mi přečíst Přízrak a nově Policie. A budu moc zvědavá, jestli některá z nich Sněhuláka překoná. Knížka je prostě a jednoduše skvělá.

22.03.2015 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Prozatím jsem četla pouze Netopýra a Švábi. Chtěla jsem číst postupně, ale Levharta jsem dostala jako dárek k Vánocům a musím říct, že to bylo nejlepší co jsem od tohoto autora četla. Těším se na Sněhuláka. O tom slyším jen samou chválu. Asi by bylo dobré ho číst jako prvního, protože v této knize se na něj hodně odkazuje. Ale přesto jde o samostatný příběh, který je skvěle napsaný, prokombinovaný a postavy jsou realistické. Některé rysy příběhu jsou ve všech knížkách podobné, ale přesto je děj skvělý. Určitě doporučuji. Mě osobně knížka nadchla. I když z některých stránek jde opravdu husí kůže :-)

06.02.2014 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Jako celek byla pro mě knížka nesmírně chytlavá a velice dobře se četla. Někdy bylo to popisování památek trochu zdlouhavé, ale to k tomu patří. A téma bylo taky zajímavý. Jediné, co mě trochu vadí je to, že ty knížky jsou tak trochu na jedno brdo jen s jiným tématem. Běhání od hádanky k hádance s nějakou to slečnou u boku. Každopádně to provázání s Božskou komedií mě osobně uchvátilo.

13.10.2013 5 z 5

Před svatbou Před svatbou Julia Quinn

Závěrečný díl nebyl vůbec špatný. Dějové zajímavý a místy i nečekaný a napínavý. Pořád je to taková oddychovka na léto. Ale celá série se překvapivě dobře čte a až na pár věcí, které mi ve stylu psaní a hlavně vyjadřování vadily, je to vlastně docela milé čtení.

23.08.2022 4 z 5