Sandalkar Sandalkar komentáře u knih

Vesmír versus Alex Woods Vesmír versus Alex Woods Gavin Extence

Po delší době kniha, která mě ke svým stránkám doslova přikovala. Velmi hezky a rychle se čte. A příběh? Nabízí zajímavý pohled na smrt. Knížka ukazuje o co vlastně člověku v jeho posledních dnech jde a rozhodně není nudná nebo přehnaně sentimentální. Doporučuji k přečtení...

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Zklamání. Harry Hole a jeho první případ. Bylo mi líto jeho slečny, překvapil mě konec, některé pasáže byly nechutné, jiné strhující a některé dost nudné... strach, který ve mě vyvolal Sněhulák, se tady však nedostavil. Pro detektivku bylo zvláštní i zapojení obsáhlé historie Austrálie. Nenadchne, neurazí.

13.01.2018 3 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Silny pribeh sympataka Reva o souboji s jeho demony, o detech v pestounske peci, ktere byva tezke "slepit" dohromady. O Emme, ktera svym pribehem odhaluje uskali online zivota. No a k tomu velmi velmi jemna romanticka linka, kdy se ti dva daji do kupy a vy jim to prejete....

Vyvazene, ale pro me byly Dopisy jeste o neco propracovanejsi. Jeste o neco vic me posadili na zadek.

10.05.2024 5 z 5

Kapka Ája Kapka Ája Alena Mornštajnová

Nadhera. Moc hezky pocin. Deti i dospelaci se toho tolik dozvi o elementu, bez ktereho by zivot nebyl. A o ktery stale jeste neumime tak docela pecovat. Moc se mi libi vysvetleni slov na kazde strance. Dekuji autorce i nakladatelstvi.

05.01.2024 5 z 5

Světelný klam Světelný klam Louise Penny

Musim uznat, ze to je porad pecka, ale neco malilinkateho mi chybelo. Opet velmi propracovane, libilo se mi vysvetleni fungovani Anonymnich alkoholiku. Tesim se na pokracovani linky Gamache-Beauvoir.

21.10.2023 4 z 5

Pohřběte své mrtvé Pohřběte své mrtvé Louise Penny

Zajimavy navrat k predchozi knize, kdo necetl, musi byt zmaten. Zaujaly me historicka fakta/fikce, asi si ke Kanade budu muset neco nastudovat. Na to kolik ma kniha stran to zase byla rychlovka. Vsechny tri linky byly napinave. Mrzi me osud rodiny Staryho Mundina.

Ps.: U obalky mi chybi ty tolik opevovane extravagantni usi-plachtaky ovcaka Henriho.

13.10.2023 4 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Kvalitni rozhovor s velkou osobnosti nasi zeme. Tolik veci k zamysleni, dohledani, ...

20.12.2022 5 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Klasika, ktera nestarne a je stale velmi ctiva, ikdyz misty se dej trochu vlece, ale to je spis tim, jak jsem zvykla na dnesni rychlejsi tempo knih a vlastne i zivota, nicmene trocha zpomaleni je potreba.

Kiitos paljon Mika!

28.07.2022 5 z 5

Mé nepálské lásky Mé nepálské lásky Michaela Gautam

Ta tvrdohlavost, vira v dobre, vzlety i propady do hlubokych vod nejen vlastni mysli, to zna mnoho z nas. Ovsem ochota rozdat se, upozadit sebe i sve blizke pro jine a jit svou vlastni cestou, to umi malokdo.
Ac nektera rozhodnuti vubec nechapu a nevim, zda "nase" zapadni pomoc neni pro rozvojove zeme spis bodnuti dyky do zad...Obdivuji autorku za otevrenost, se kterou nam serviruje pribeh sveho zivota. Ukazuje sve proc. Bez prikras. Opravdove. Jedine, co tam pro me pusobi jako pest na oko je uvodni vysvetleni. Nebo spis obhajoba. Myslim, ze neni potreba.

28.05.2021 4 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Skvělá kniha, navíc tematicky se do dnešní doby více než hodí (epidemie, hon na protilátku a vakcínu). Jediné, co mi zážitek pokazilo, byla romantická linka děje, jakoby ji tam autor narouboval navíc nebo na doporučení někoho... Postupně dávkovaného napětí a skvělého popisu pralesa a vyzdvižení jeho důležitosti si cením.

17.10.2020 4 z 5

Sex v pěti dílech světa Sex v pěti dílech světa Miloslav Stingl

Zajímavý průřez světem v jedné z přirozených oblastí lidského života. Musím říct, že po přečtení trochu přemýšlím, proč v západní kultuře věci spojené se sexem skrýváme, ale každé odpoledne v TV běží desítky stříleček, detektivek,.... Co je na násilí a ubližování ostatním normálního a na sexu nepřirozeného?

PS.: Ani stydlivější povahy se nemusí stydět číst, je to psané velmi věcným způsobem.

14.05.2020 3 z 5

Angelika Pintířová - Padá mi to z nebe Angelika Pintířová - Padá mi to z nebe Jan Paulas

Pohlazení. Krásná kniha o životě, který prožívá jedna řádová sestra, která se nevejde do běžných kolejí a vůbec jí to nevadí. Naopak. Moc se mi líbila "obecná shrnutí" na konci některých odpovědí. Inspirativní pro mě je také Angeličino přijímání věcí, tak jak postupně příchází. Nelpění na původním scénáři, ale přijmutí všeho, co jí "padá z nebe".

27.04.2020 5 z 5

Klan velkého medvěda 1 Klan velkého medvěda 1 Jean Marie Auel

Nikdy bych neřekla, že se někdo vyrovná Štorchovkám (Minehava :-)) a ono jo. Moc příjemné, dobrodružné čtení. Ajla je velmi milou hlavní postavou, které čtenář jednoduše začne fandit.

23.08.2019 4 z 5

Nevyžádané rady mládeži Nevyžádané rady mládeži Marek Vácha

Marek Orko Vácha si vzal do parády velmi zajímavé téma. Nebuďme tišší, chtějme pro sebe i společnost to nejlepší a věřme v Boha. Že to nejde dohromady? Až přečtete tuto útlou knížku, bude Vám to dávat smysl. Děkuji.

PS.: nádherná grafická úprava knihy!

27.08.2018 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Moc hezka kniha, ktera ukazuje holocaust i z pohledu lidi ve funkcich SS. Jak a proc se dali na svou cestu do pekel. Ocejuji i napad na paralelni pribeh, ktery vypravi Minka a hlavne praci, kterou si autorka dala s nacitanim realii. Male klise se v knize objevi, ale nerusi. A tak se na konci pribehu ptam stejne jako Josef: "A jak to bylo dal?"

11.04.2018 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Výborně napsaná knížka. Ze začátku jsem měla trochu problém s brutalitou (ovšem to asi ke skandinávským detektivkám patří), poté mě trochu nudilo kolik sněhuláků zajali, ale můj favorit nakonec sněhulákem opravdu byl. V době čtení knížky jsme žili na severu, světlo bylo od desíti do dvou a všude okolo sníh. Při každém běhu s čelovkou jsem strachy skoro nedýchala.... Jo Nesbo je rozhodně výborný spisovatel detektivek a umí si se čtenářem hrát jako kočka s myší. PS.: čtení v zimě knížce dodá atmosféru

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Asi nebylo úplně nejlepší začínat trilogii přečtením prostředního dílu, ale kniha mě nadchla a autorův poetický styl a popis chladných britských ostrovů mě navnadil na podzim a zimu. Dobu zasvěcenou čtení.Peter May je pan spisovatel a už se těším až dočtu trilogii z obou stran (1. a 3. díl).

Les oběšených lišek Les oběšených lišek Arto Paasilinna

Skvělé propracované figurky, drsný severský humor a vtípek s množením peněz.... Tohohle Fina já prostě žeru!! :-)

Komu straší ve věži Komu straší ve věži Marie Rejfová

Knihy ctu napreskacku, ale nevadi to. Tento dil mel promakanejsi zapletku, osvedcene figur(k)y - Josefina, Mirka, Dostalovci, Tvrdik, Svec- nezklamaly. Tesim se na dalsi dily.

"Vzdycky nos v kabelce papirovy kapesnik nebo alespon ubrousek.
A proc babi? Abych ho pred neznamym muzem schvalne upustila na zem?
Pro tohle se ti dneska uz nikdo neohne.
Tak proc?
Aby sis mohla utrit prkynko na damskych zachodcich."

02.04.2024 4 z 5

Svět bez stížností Svět bez stížností Will Bowen

Musim rict, ze uz tyden si prendavam gumicku a zacinam slyset, co vsechno vlastne rikam, kolik narku, bekani...
Moc hezke dilo, ktere vam neco da. Bylo by moc fajn, kdyby se knizka sirila dal a dal. Ikdyz uz je starsiho data.

"Stezovani si je jako pachnouci dech. Vsimneme si ho u druheho, ale u sebe ne."

04.10.2023 5 z 5