Klan velkého medvěda 1

Tento nádherný příběh dívky Ajly začal před 30 000 lety, kdy lidé začali chápat a dobývat svět. Ajla ztratila svůj lid při zemětřesení a vyrůstá jako dítě "druhých lidí " v klanu Velkého medvěda. Čím dál víc vypadá Ajla jinak než noví příbuzní, stále zůstává cizinkou... Toto dílo lásky, vášně, dobrodružství a bojů oběhlo již mnoho zemí a našlo miliony čtenářů. Celé dílo nazvané - Děti země - se skládá ze čtyř dílů. Klan Velkého medvěda je dílem prvním....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/16531/klan-velkeho-medveda-1-MPe-16531.jpg 4.6154

Děti země (1.)

The Clan of the Cave Bear (1980)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Knižní klub

Kniha Klan velkého medvěda 1

Atuin

Velice krásné a kvalitně napsané čtení. Dost dlouho mi trvalo než jsem se k sérii rozhoupala, ale musím říct že to splnilo moje očekávání. Přitáhlo mě to hned na začátku, dostalo mě to do lesů, k řece, na step...a musím uznat že podkreslení je převedeno do knihy báječně. Stavím mezi oblíbené.5/5

Aliii
03.10.2018

Takové oddechové čtení z dob dávno minulých. Oceňuji autorčinu snahu popsat tehdejší život a vztahy v tlupách. Na druhou stranu mi vadilo neustálé opakování a připomínání již zmíněných skutečností a příliš jednoduchý jazyk, jakým je kniha napsána - asi jsem se k ní měla dostat, když jsem byla mladší.

Belisima
27.03.2018

Moje nejmilejší celá série, přečteno několikrát a ještě několikrát přečtu. Miluji přírodu a divoká zvířata a autorka vše tak krásně popsala. Ajla je úžasná postava kterou si hned zamilujete.

sirojezkin
13.11.2017

Moc hezké !

ditul
04.10.2017

Úžasná knížka, nečekala jsem, že mě příběh tak chytne.. Četla jsem jedním dechem. Už se těším, až si přečtu 2. díl ;)

vachtova.libena
06.09.2017

Celý cyklus Děti Země je skvěle napsán, tuším, že když autorka dílo psala, některé detaily z pravěkého života nebyly úplně tak známé, zřejmě autorka měla jisté hlubší vhledy, proto také brilantní a zažité popisy změněných stavů vědomí a vůbec povědomí o úrovni otevření vědomí lidí z pravěku; velmi se mi celý cyklus líbí.

Boby17
16.08.2017

Tak jsem si přečetl první díl "moderního Štorcha" a docela se mi líbil. Je to takové pohodové a jednoduché čtení. Vadilo mi ale, že v příběhu z pravěku autorka používá metrické míry a váhy (u nás se začaly používat roku 1876). Hodnocení mezi 3 a 4 zaokrouhluji matematicky nahoru na čtyři hvězdy.

Mabie
10.08.2017

Knihu mi půjčila moje osmdesátiletá maminka a neměla jsem veliká očekávání. Nakonec se to ukázalo jako nečekaně příjemné čtení a určitě si přečtu celou sérii. Téma je nezvyklé a třebaže jsou tam i slabá místa, celek je čtivý.
A toho Štorcha a jeho Minehavu jsem tam také cítila :-)

Jean Marie Auel

Jean Marie Auel