Klan velkého medvěda 1

Tento nádherný příběh dívky Ajly začal před 30 000 lety, kdy lidé začali chápat a dobývat svět. Ajla ztratila svůj lid při zemětřesení a vyrůstá jako dítě "druhých lidí " v klanu Velkého medvěda. Čím dál víc vypadá Ajla jinak než noví příbuzní, stále zůstává cizinkou... Toto dílo lásky, vášně, dobrodružství a bojů oběhlo již mnoho zemí a našlo miliony čtenářů. Celé dílo nazvané - Děti země - se skládá ze čtyř dílů. Klan Velkého medvěda je dílem prvním....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16531/big_klan-velkeho-medveda-1-MPe-16531.jpg 4.6184

Děti země 1.

Literatura světová, Dobrodružné, Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

The Clan of the Cave Bear, 1980

Kniha Klan velkého medvěda 1

Sixao
17.09.2021

Už ani nevím, jak jsem se ke knížce dostala. Stejně výborný román jako Lovci mamutů, které jsem četla někdy na základce. Esence dobrodružství.

hanzmb
13.08.2021

Tak skoro po 60 letech jsem se zase dostal ke čtení knih z pravěku. Trochu jiný styl, než známe ze štorchovek, ale stejně pěkný a čitelný. Samozřejmě knihy z této doby musí být vždy na hranici fantasy. Autorka se toho ale zhostila se ctí. Především její nápad, jak doplnit minimální slovní zásobu gestikulací, je zajímavý.

Zdenik
16.01.2021

Přečteno jedním dechem, úžasná kniha. Napínavá, dobrodružná, poučná - zajímavý byl pro mě svět duchů, rituály a pověry.

zandu
18.06.2020

Budu zde, u tohoto prvního dílu, hodnotit celou sérii. Miluju ji. Komplet. Četla jsem ji během 20 let asi 5x, 6x a nyní se mi i podařilo celou sérii sehnat. A navíc za rozumný peníz... Konečně ji mám doma!!!! Jsem šťastná jako blecha. Ještě by mohl vyjít ten úplně poslední díl Země malovaných jeskyní a to by bylo úplně parádní.

Stoklaska
03.04.2020

Ke knize jsem se dostala náhodou, nemyslela jsem si, že budu ještě někdy číst o pravěku. Ale hned první díl mě nadchnul a přečtu si s chutí další osudy dívky Ajly. Velice se mi líbily popisy prostředí a chování tehdejších lidí.

LéňaM
03.10.2019

Pěkné oddechove čtení

Sandalkar
23.08.2019

Nikdy bych neřekla, že se někdo vyrovná Štorchovkám (Minehava :-)) a ono jo. Moc příjemné, dobrodružné čtení. Ajla je velmi milou hlavní postavou, které čtenář jednoduše začne fandit.

Atuin
05.02.2019

Velice krásné a kvalitně napsané čtení. Dost dlouho mi trvalo než jsem se k sérii rozhoupala, ale musím říct že to splnilo moje očekávání. Přitáhlo mě to hned na začátku, dostalo mě to do lesů, k řece, na step...a musím uznat že podkreslení je převedeno do knihy báječně. Stavím mezi oblíbené.5/5