Klan velkého medvěda 1

Tento nádherný příběh dívky Ajly začal před 30 000 lety, kdy lidé začali chápat a dobývat svět. Ajla ztratila svůj lid při zemětřesení a vyrůstá jako dítě "druhých lidí " v klanu Velkého medvěda. Čím dál víc vypadá Ajla jinak než noví příbuzní, stále zůstává cizinkou... Toto dílo lásky, vášně, dobrodružství a bojů oběhlo již mnoho zemí a našlo miliony čtenářů. Celé dílo nazvané - Děti země - se skládá ze čtyř dílů. Klan Velkého medvěda je dílem prvním....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16531/klan-velkeho-medveda-1-MPe-16531.jpg 4.6175

Děti země 1.

Literatura světová, Dobrodružné, Historické romány
Vydáno, Knižní klub

The Clan of the Cave Bear, 1980

Kniha Klan velkého medvěda 1

Zdenik

Přečteno jedním dechem, úžasná kniha. Napínavá, dobrodružná, poučná - zajímavý byl pro mě svět duchů, rituály a pověry.

zandu
18.06.2020

Budu zde, u tohoto prvního dílu, hodnotit celou sérii. Miluju ji. Komplet. Četla jsem ji během 20 let asi 5x, 6x a nyní se mi i podařilo celou sérii sehnat. A navíc za rozumný peníz... Konečně ji mám doma!!!! Jsem šťastná jako blecha. Ještě by mohl vyjít ten úplně poslední díl Země malovaných jeskyní a to by bylo úplně parádní.

Stoklaska
03.04.2020

Ke knize jsem se dostala náhodou, nemyslela jsem si, že budu ještě někdy číst o pravěku. Ale hned první díl mě nadchnul a přečtu si s chutí další osudy dívky Ajly. Velice se mi líbily popisy prostředí a chování tehdejších lidí.

LéňaM
03.10.2019

Pěkné oddechove čtení

Sandalkar
23.08.2019

Nikdy bych neřekla, že se někdo vyrovná Štorchovkám (Minehava :-)) a ono jo. Moc příjemné, dobrodružné čtení. Ajla je velmi milou hlavní postavou, které čtenář jednoduše začne fandit.

Atuin
05.02.2019

Velice krásné a kvalitně napsané čtení. Dost dlouho mi trvalo než jsem se k sérii rozhoupala, ale musím říct že to splnilo moje očekávání. Přitáhlo mě to hned na začátku, dostalo mě to do lesů, k řece, na step...a musím uznat že podkreslení je převedeno do knihy báječně. Stavím mezi oblíbené.5/5

Aliii
03.10.2018

Takové oddechové čtení z dob dávno minulých. Oceňuji autorčinu snahu popsat tehdejší život a vztahy v tlupách. Na druhou stranu mi vadilo neustálé opakování a připomínání již zmíněných skutečností a příliš jednoduchý jazyk, jakým je kniha napsána - asi jsem se k ní měla dostat, když jsem byla mladší.

Belisima
27.03.2018

Moje nejmilejší celá série, přečteno několikrát a ještě několikrát přečtu. Miluji přírodu a divoká zvířata a autorka vše tak krásně popsala. Ajla je úžasná postava kterou si hned zamilujete.

Jean Marie Auel
americká, 1936