Údolí plavých koní 1

Údolí plavých koní 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16533/bmid_udoli-plavych-koni-1-YA3-16533.jpg 5 164 16

Děti země série

Ajla nemohla jinak. Musela opustit Klan. Cestovala pozdním podzimem, až našla údolí, ve kterém chtěla přečkat zimu. Nalovila spoustu zvěře, ale zajíci a křepelky jí přes zimu nevystačí. Proto musela ulovit větší zvíře. V jejím údolí byla spousta koní a ona se rozhodla, že jednoho uloví. Nevěděla, jak lovci Klanu loví větší zvířata a prakem si na koně netroufla. Nakonec vykopala díru v zemi a stádo koní nahnala tím směrem. Doufala, že aspoň jeden kůň do jámy spadne. Tak se opravdu stalo a Ajla ulovila svou první větší kořist. Ale pak si všimla, že klisna, kterou ulovila, měla hříbě. Na malé hříbě doráželi hyeny, Ajla je odehnala, ale hříbě zabít nemohla. V údolí byla sama a hříbě bylo taky samo. Tak mu Ajla začala dělat náhradní matku.... celý text

Literatura světová , Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

The Valley of Horses , 1991

Bafy
01.10.2021 5 z 5

Prostě srdcovka .... vždy ráda přečtu a vždy mne příběh pohltí. Zároveň oddychovka + zajímavé informace....

hanzmb
09.09.2021 4 z 5

Další díl o Ajle by se mohl číst i jako zkrácený vývoj člověka. Je to ale podané rozumnou formou a dle mého to může být bráno i jako zpopularizovaná učebnice. Samozřejmě se nedá na tak rozsáhlé dílo vystačit s 1 hlavní postavou. Objevuje se linie Jondalara. Předpokládám, že se brzy zase obě spojí. Tato linie začala také sympaticky, ale postupně to začalo sklouzávat do historické romance. Navíc některé zvyklosti a chování mi připadají, že předběhly o mnoho tisíciletí dobu.

LéňaM
03.10.2019 3 z 5

Zatim nejslabsi z teto serie,ale jsem teprve u 3 dilu.
Ajle moc fandim.
Trochu me nudily části o " tech druhých "

MartinMo
21.03.2018

První část, Klan Velkého medvěda, docela přijatelně popisovala způsoby v tlupě pravěkých lidí. Ale v další části, v Údolí plavých koní si paní Auel pustila fantazii na špacír a popisy pracovnéích činností a vztahů "druhých lidí" se vymykají i velmi tolerantnímu posouzení. Takové vyfantazírované bláboly. Další díly už netroufám otevřít, abych se neosypal. Rozhodně a v žádném případě nesnese srovnání s naším panem Štorchem. Kdo by se chtěl něco dovědět o životě starých civilizací, může číst A. V. Friče - ten žil mezi Kaďuvejskými indiány a psal krásně a reálně.

Boby17
19.10.2017 3 z 5

Tak tahle kniha byla jedna velká upovídaná nuda. Všem se všechno daří a všichni jsou dobráci (až na toho nosorožce). Obě dějové linky jsou jak z červené knihovny. Dávám slabé tři hvězdy. Nemám ale ve zvyku odcházet od nedočtených knížek, proto dám autorce ještě šanci a pustím se do druhé části knihy.

Mabie
22.08.2017 3 z 5

Po prvních dvou dílech zklamání, ale vytrvala jsem. Téma je zajímavé, na mne někdy až příliš popisné (dnešní literatura je zkrátka tak jako i dnešní doba rychlá), ale určitě sérii dočtu celou.

kej7my
15.05.2017 5 z 5

z knihy jsem opět naprosto nadšená. Zase, první část byla trochu otravná, když Ajla ještě neměla na dosah svou jeskyni, ale pak, jakmile se zabydlela, mě začala kniha opět vtahovat do svého děje, a tak jsem jí přečetla za jediný den. Doufám, že v druhém díle Údolí plavých koní se s Jondalarem konečně setkají.
Napsala jsem i recenzi, kdyby si chtěl někdo počíst.

NikolP.
14.03.2017 4 z 5

Nádhera, i přesto že všech 3 knih z této série, které jsem přečetla mi připadala nejslabší. :)

hana4834
10.12.2016 5 z 5

prostě úžasná kniha

hana6171
11.09.2016

Rup. Ty jsi ignorant a clovek bez citu a fantazie. Kdyz ti to vadi tak to necti. Ale kdyby jsi to cetl poradne tak vis ze cestina je ok. A nebo neumis poradne cesky. A oznaceni nuda nuda nuda bych dala na tvou osobu.

Rup
19.02.2016 odpad!

Nuda, nuda, nuda. Mlácení prázdné slámy, hromada totálních nesmyslů, děsivá čeština překladu. Čtivo jen pro literární masochisty. V profilu autorky je odkaz na petici za vydání posledního dílu (Země malovaných jeskyní) v češtině. Kdo chce, může se přidat. Co se mě týče, doufám, že autorka už nikdy nic nenapíše.

adulik23
13.11.2014 4 z 5

príbeh pokračuje, Ajla musela odísť z kmeňa a našla si nové miesto na život... tam spoznala svojich nových priateľov, ktorí sa stali jej rodinou... pekné čítanie, zaujímavé bolo aj zoznámenie s novými hrdinami, som zvedavá, kedy sa s nimi Ajla stretne... hodnotím veľmi pozitívne...

makke
07.04.2013 5 z 5

Skvělé a návykové. Pamatuji si, jak jsem se těšila až vyjde další díl.

haWranka
22.02.2013 5 z 5

Nové postavy, nové prostředí. I když mi moc chyběli členové klanu, stejně jsem se od knihy neodtrhla.

kattyV
16.02.2013 5 z 5

V tomto i následujícím díle se střídá vzprávění o Ajle, která přežívá sama s mladou klisnmou v jeskyni a putováním Jondalara, mladého muže "Sruhých", který se spolu s bratrem vydal nadlohou cestu. Osudy obou maldých lidí se pomalu přibližují.

lajcma
20.02.2012 5 z 5

Když si přečtete 1.díl této ságy, nemůžete prostě přestat, dokud nezhltáte všechny díly...

Jean Marie Auel
americká, 1936