U lovců mamutů 2

U lovců mamutů 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16536/bmid_u-lovcu-mamutu-2-SQz-16536.jpg 5 137 12

Děti země série

Ajla našla svůj nový domov. Lovci mamutů žijí poněkud odlišným způsobem života, mají jiné zvyklosti - nabydlí už v jeskyních, ale v pohodlných chýších - a Ajla, jež přišla z jiné kultury, nutně vzbuzuje velký zájem, respekt, ba obdiv: je totiž nadána léčitelskými dovednostmi, umění zacházet se zvířaty, ale i krásou... Jaké životní zkušenosti získá Ajla mezi Mamutony? Jak se bude vyvíjet její vztah k Jordalarovi a jakou roli bude hrát Ranek, nový muž, který vstupuje do jejího života?... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

The Mammoth Hunters , 1995

hanzmb
hanzmb
05.10.2021 3 z 5

Na rozdíl od 1. dílu je to už zase přeslazená historická romance. Stejně jako v případě Údolí plavých koní. Jak kdyby autorce vydržely historické nápady jen na část knihy a pak to nastavovala touhle kaší. Škoda. Z toho letního setkání se dalo vytěžit mnohem víc.

WáclavpH
WáclavpH
26.08.2020 3 z 5

Dobré, líbí se mi příběh Ajly
pH

Mabie
Mabie
30.08.2017 4 z 5

Série je opravdu moc dobře napsaná, tento díl byl z těch povedených.

hana4834
hana4834
04.07.2017 4 z 5

o 100 % lepší a napínaví děj. jak v první části.

kej7my
kej7my
07.06.2017 5 z 5

druhý díl U lovců mamutů jsem přečetla doslova jedním dechem. Bylo to tak napínavé, že jsem nemohla vydržet a hned jsem potřebovala vedět, jak to celé dopadne. Ke konci to bylo velmi dojemné. Tento příběh ve mě zanechal hlubokou stopu. Jdu sepsat recenzi.

hankapimi
hankapimi
07.05.2017 4 z 5

Moc pěkně se četly příběhy U lovců mamutů o soužití s Mamutony, kde Ajla konečně našla svůj domov. Autorka pečlivě vykreslila zamotané vztahy Jondalara a Ajly, Ajly a Ranka i ostatních lovců mamutů, lásku, respekt, obdiv, haštěření i všední život celého společenství . Na konci knihy určitě nezůstalo žádné oko suché....

helstyn
helstyn
04.02.2016

Pokračování zajímavého popisu života lovců mamutů. Zajímavá zápletka s dobrým koncem.

adulik23
adulik23
10.12.2014 4 z 5

čo napísať, od začiatku takmer po koniec som mala nervy, že sa tí dvaja nevedia normálne porozprávať ale koniec ma dojal a poriadne som si poplakala... perfektné, teším sa na to, čo osud pripraví ajle do cesty ďalej :)

Roselunda 1928
Roselunda 1928
09.05.2014 4 z 5

Jedna z nejlepších knih ze série Děti země.
Ráda si představuju smutné konce, jako: Nešťastný Jondalar skočí do propasti, Ajla se spojí s Rankem a bude žít s věčnými výčitkami svědomí. ale doopravdy to nemám ráda, jsem ráda, že to tak dopadlo.

(Omlouvám se za minulý komentář, byl psaný k jiné knize. Ta moje roztržitost:DDDD)

haWranka
haWranka
22.02.2013 5 z 5

No já nevím, jak vy ostatní, ale Ranka já prostě nemůžu vystát :D

kattyV
kattyV
16.02.2013 5 z 5

Všechny díly celé série se mi líbily, ale U lovců mamutů (jednička i dvojka ) ještě o kousek více než ty ostatní. Ajla se poprvé setkává s větším množstvím lidí svého druhu. V údolí plavých koní sice poznala Jondalara, ale teď se musí naučit žít v jiném společenství, znovu se musí učit přijímat jiná pravidla pro soužití s druhými lidmi. V tomto případě jí to jde daleko snadněji, než když byla malá, ale i tady se stane, že narazí na něco, s čím nemůže souhlasit. Dokáže se za své názory postavit, a tentokrát, na rozdíl od svého dětství, dokáže i většinu ostatních přesvědčit, že má pravdu.

lajcma
lajcma