Angelika Pintířová - Padá mi to z nebe

Sestra mezi divadlem, médii a pasťákem. Jak může přežít řeholnice v pasťáku? Jak se ošetřuje prezident? Jak hovořit o víře v dnešní době? Jaké to bylo, vstoupit za komunistů do tajné řehole? Může řeholní sestra sledovat MS v hokeji, pít pivo a být aktivní na Facebooku? Nebo dokonce mít v rozhlase svůj pořad a kamarády mezi předními sportovci? Tyto a mnoho další otázky zodpovídá v knižním rozhovoru boromejka Angelika Pintířová. Dotýká se nejen palčivých témat dnešní doby, jako je rozpad rodinných vztahů, dědictví komunismu v nás či výchova delikventní mládeže, ale dává nahlédnout i do svého životního příběhu. Patří do něj šťastné dětství na vesnici, ochotnické divadlo, utajený život řeholnice za komunismu, studium na DAMU, cestování po Sibiři či jízda na koloběžce. Je to příběh řeholnice, které celý život padají z nebe nejrůznější výzvy. A ona je zvedá!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/348231/angelika-pintirova-pada-mi-to-z-neb-j0m-348231.png 4.446
Literatura faktu, Duchovní literatura, Náboženství
Vydáno:, Portál

Kniha Angelika Pintířová - Padá mi to z nebe

Jana283

Rozhovor se sestrou Angelikou je nesmírně pozitivní, plný energie, života, touhy poznávat nové věci… Naprosto chápu, že nemusí jít pod nos bigotním vyznavačům jediné pravdy. Pro mne naopak je důkazem, že lidé v církvi mohou být živí, empatičtí a naplnění radostí. Vzpomínky na Václava Havla mne dojaly.

Nočnípták

Před několika lety ležel náš syn v nemocnici Pod Petřínem. O sestrách boromejkách mluvil s takovou úctou a uznáním, že tahle kniha pro mne byla jasná volba. Chtěla jsem se dozvědět něco o těchto řeholnicích. Dozvěděla jsem se však mnohem víc. Nikdy by mne nenapadlo, že rozhovor se sestrou Angelikou bude tak zajímavý, že knihu přečtu za jedno odpoledne a večer. Co se týká církví a náboženství, to je mně dost vzdálené a neznámé. Ovšem vyprávění Angeliky Pintířové je tak bezprostřední a živé, že lituji toho, že už mám přečteno.

Tahle kniha ve mně vzbudila touhu dozvědět se ještě víc o historii i současném životě boromejek a sestry Angeliky. A kvůli sestře Angelice si snad založím i Facebook. A to mne k tomu nedokázal přesvědčit ani syn s vnučkou.

L.Helena
08.11.2018

Prostě mi to nedá a musím srovnávat s knihou Postel, hospoda, kostel, kterou jsem četla před nedávnem. Obě dvě jsou formou rozhovoru s osobností a dotýkají se víry, křesťanství, duchovna..., ale tato je nějak víc spjatá se životem. I u Czendlika jsou otázky a odpovědi z jeho osobního života, ale také velká část je spíš filozofická. Tady, i když je otázka filozofického rázu, téměř vždy na ni sestra Angelika dokáže najít konkrétní životní příběh či vlastní zkušenost. Díky tomu se rozhovor velice dobře čte a já jsem jej přečetla prakticky na jeden zátah. Moc obdivuji sestru Angeliku, kterou jsem dříve neznala a tuto knihu jsem si v knihovně vypůjčila na základě komentářů zde na Databázi.

petrarka72
24.08.2018

"Bůh po mně nechce víc, než čeho jsem schopna." Kdyby tohle byla jediná věta, která byla z povídání se sestrou Angelikou zapsána, stačilo by to... A chovám tiché podezření, že této dámě rostou andělská křídla - mimo jiné proto, aby mohla těm výzvám, které jí padají z nebe, letět naproti...

Gabi13
15.07.2018

Krásná osobní zpověď. Moc děkuji, že jsem mohla nahlédnout pod pokličku církvi, která je pro me stále malou neznámou a které se snažím porozumět. Pani Angelika je úžasná tím, jak vše vysvětluje s lehkostí i pro běžné smrtelníky.

mirektrubak
12.07.2018

U duchovních osobností, které vystupují ze své komunity – a promlouvají do světa jazykem, kterému svět rozumí -, je vždy trochu riziko, že cenou za sympatie veřejnosti a srozumitelnost bude ztráta náboženské hloubky. Mám tento pocit třeba u jinak sympatického otce Czendlika. Sestra Angelika se této hrozbě dokáže vyhnout, nepodbízí se, nerelativizuje svou víru. Navíc je schopna upoutat nejen svým charismatem a být zajímavá svým životním příběhem i poučeným nadhledem tolerantního a laskavého člověka, ale také je výborná vypravěčka a může nám tak snáze zprostředkovat informace, které nejsou příliš známé – já jsem například až do přečtení rozhovoru s ní mnoho nevěděl o tajném životě řeholnic za totality.

Jedinou drobnou výhradu mám k výběru témat a kladeným otázkám, uvítal bych víc teologie a méně sportu :-). Rozumím tomu, že kniha je určena širšímu publiku a nijak to autorům nevyčítám, ale stejně mi to bylo trochu líto. Proto jedna hvězda chybí. Ale je to hvězdička dolů pro knihu, ne pro sestru Angeliku – ta je v mých očích bez debat pětihvězdičkovou dámou!

stanza
08.07.2018

Opravdu pěkné čtení o neobyčejné a vzdělané ženě, která žije téměř obyčejný život jako řádová sestra.

helenah
01.07.2018

Jsem vděčná za to že vyšel rozhovor s touto velmi inspirativní ženou-že je to řeholnice a její vyprávění není sladce zbožné je přidaná hodnota ☺

rozhovory

Autoři knihy