Samaret Samaret komentáře u knih

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Stále se bavím klesajícím hodnocením a roste ve mě naděje, že pořád ještě se najdou lidé dost inteligentní na to, aby rozeznali brak masově propagovaný reklamami od kvalitního a ZÁŽIVNÉHO čtiva, které člověku něco dá. Tuhle nechutnou urážku všech inteligentních jsem četla už dávno a nepřestává mě udivovat, jak je tato nafouklá bublina obsahově naprosto o ničem a hloupá. Musím podotknout, že nejsem žádná jeptiška, ale i erotický román je román a měl by mít nějakou alespoň trošku originální zápletku, což se tady rozhodně neobjevilo ani omylem. Samé klišé a nuda.
Co se týče hlavních hrdinů, abych to tak nějak shrnula: Anastasia - pitomá naivní husa
Gray - zhýčkaný, znuděný náfuka.
Jediné, za co autorku obdivuji, je její odvaha, veřejně se k tomuto faux pas přiznat.

17.03.2016 odpad!

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Občas mi některé pasáže přišly až zbytečně zdlouhavé a nebyl zde takový spád. Pro mě celkem zívačka.

20.02.2016 2 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Hlavní postava Libby - líná, cynická, sobecká, ignorantská kleptomanka - mi byla tak sympatická, že jsem se do knihy zakousla jako hladový vlk. Obdivuji, jak Flynnová dokáže vytvořit reálné postavy. Příběh byl též skvělý, ale přišel mi až příliš neuvěřitelný. Nevím proč. Ostré předměty se mi líbily o něco víc, ale ani tentokrát jsem nebyla zklamaná. Úžasné postřehy a čtivost zakryly menší nedostatky, jako příliš natažené pasáže a nudné části. Byvila jsem se. Perfektní.

30.01.2016 4 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Bezva! Bavila jsem se :D hlavní postava je správně zatrpklá a o to realističtějí. je to perfektní kniha a jestli jsou zbylé dvě ještě lepší, tak se mám na co těšit :) skvělý dárek k vánocům...

21.01.2016 5 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Tak tohle byl totální úlet, ale zopakovala bych si ho. Bylo to tak nádherné, originální a bezvadně zamotané, že jsem byla neustále překvapená a rozesmátá. Vypolstrovaný dřez, chlupatá kamna a krvělačné květiny mě dostaly. Bylo to krásné a rozhodně si přečtu další díly :D

11.01.2016 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Paráda. Nečekaný klenot. Moc jsem si od Rudé královny neslibovala, ale tohle je naprosto úžasné. Konečně něco, kde není všechno tak dokonalé a neviné. Hlavní hrdinka se mi líbila, protože působila opravdu jako obyčejný člověk, který dělá chyby a je snad i trochu sobecký a ne jako zatracená dokonalá ikona dobra, která za všech okolností je afektovaně obětavý. Konečně něco nepředvídatelného a zajímavého. V královně Elaře jsem našla - možná to byl záměr - královnu Cercei z Her o trůny a v Maevnovi slabý odstín Jeoffreyho - maminčina chlapečka. Vůbec mi to ale nevadilo a příběh do sebe parádně zapadl. Klobouk dolů a těším se na další díl.

02.01.2016 5 z 5

Žena v černém Žena v černém Susan Hill

kniha se mi trefila do stylu psaní, který se mi velmi dobře čte a příběh byl také zajímavý, ale je na té knize něco, co mně nedokázalo přenést přes třetí hvězdu.
za mě průměr

29.12.2015 3 z 5

Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci Terry Pratchett

lepší než Johny a duchové ale horší než Otec prasátek. Ale bavila jsem se :D

28.12.2015 5 z 5

Nadělat prachy Nadělat prachy Terry Pratchett

Trošku mi chyběla pošta, ale i tak mistrovský kousek

25.12.2015 5 z 5

Lady Fuckingham / La Rose d'Amour Lady Fuckingham / La Rose d'Amour Oscar Wilde

docela zábavné pro ukrácení dlouhé chvíle, ale nudné ze strány myšlenkové. taky mě docela mrzelo, že se vše stále opakovalo monotonně dokola... škoda

17.12.2015 4 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Bohužel jsem měla nešťastné vydání z roku 2011 o Československého spisovatele. Překlad tohoto nakladatelství je naprosto tragický a příšerný, ale naštěstí jej nemusím hodnotit.
Příběh pro mě byl fantastický a v knize jsem konečně pochopila některé věci, kterým jsem ve filmu nerozuměla. Navíc je zde poodhaleno víc z povahy obou hlavních hrdinů, jak Clarice Starlingové, tak doktora Lectera a jejich charaktery tím získaly na lesku. V porovnání s filmem musím říct, že se i onen film podařil, což se často nevidí. Možná to bylo tím, že malé nedostatky, které se vyhnuly knize, jsou ve snímku překřičeny skvělými hereckými výkony.
Naprosto fascinující dílo klasického thrilleru. Perfektní.

05.11.2015 5 z 5

Řekni lituji Řekni lituji Michael Robotham

skvělé... Je tonaprosto poutavý krimiromán a dokonbale mě vtáhl. Moc jsem si ho užila, jen mě trochu zklamal konec

13.10.2015 4 z 5

Nejsem sériový vrah Nejsem sériový vrah Dan Wells

Taková škoda! Proč démon? Kniha se mi moc líbila, ale proč démon?? Myslím, že kdyby si autor nechal své démony jen ve své hlavě a na papír nám načrtl reálného vraha, vytřískal by z toho příběhu mnohem víc. Ale budiž, překousnu to. Jinak to byl celkem příjemný odpočinkový příběh a velmi dobře se četl.

15.08.2015 4 z 5

Skleněný hrob Skleněný hrob David Hewson

Opravdu, když jsem knihu viděla v regále knihkupectví, její obal mě dostal. Bohužel totiž pořekadlo "Nesuď knihu podle obalu" je možná hezká rada ale v praxi nepoužitelná. První, co vás totiž buď přitáhne, nebo odradí od knihy je obálka. A tentokrát jsem měla štěstní, protože kniha byla naprosto úžasná. Plná zvratů nečekaných závěrů. Zamilovala jsem si každou jednu postavu, která tam byla od Nica Costy, až po Huga Massitera. Každý měl něco, čím zaujal.
A vůbec mi nepřekážel fakt, že to byl čtvrtý díl ze ságy. Navíc změna prostředí, kterou pan Hewson provedl, byla perfektně osvěžující. S detektivkami, které jsou fádně zasazeny do USA nebo do Londýna, praskají knihkupectví ve švech, ale detektivka odehrávající se v Itálii bylo odvážné a poměrně náročné téma, ale autor si s ním skvěle poradil.
Zasloužených pět hvězd.

08.08.2015 5 z 5

Magie na vzestupu Magie na vzestupu Ilona Andrews

Další díl ze série opět uspěl při těžkých zkouškách. Výborně napsané a Hugh byla skvělá nová postava. Doufám, že se objeví i dále.

05.08.2015 5 z 5

Tajemství lovce duchů Tajemství lovce duchů Joseph Delaney

Něco mi tam chybělo, ale bylo spíš oddychové čtení

19.04.2015 3 z 5

Gabrielovo Inferno Gabrielovo Inferno Sylvain Reynard

nic náročného, nemusí se u toho moc přemýšlet, ale přistupovala jsem k tomu jako k odpočinkovému čtení už od začátku, takže jsem nebyla zklamaná. Bylo to příjemné oddychové čtení. Účel splnilo.

08.04.2015 3 z 5

Ovčákova dcera Ovčákova dcera Elizabeth Moon

Po dlouhé řadě zklamání jsem myslela, že už snad ani nic lepšího nepříjde. PŘIŠLO! Přišlo a praštilo mě to za mé předsudky vůči Ovčákově dceři přímo do obličeje.
Musím složit autorce obrovskou poklonu a odbiv. Něco tak skvělého se v dnešní literatuře už moc neobjeví. Vše je to samý brak a historky o ničem, ale tohle je hotový klenot. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Nikdy jsem nečetla nic tak... ani nevím, jak to napsat. Paks byla skvělá a sympatická postava - stejně jako ostatní postavy - a příběh silný. Dostalo se mi to pod kůži a rozhodně mám v plánu další dva díly.

04.04.2015 5 z 5

Skrytá Skrytá Marianne Curley

Nic moc. Námět pěkný, provedení děsné. Autorka mě tentokrát zklamala.

21.03.2015 2 z 5

Magie krve Magie krve Tessa Gratton

Tak k téhle knize se už nevrátím. Občas to dělám u knih, které se mi líbí, ale tady to fakt nepůjde.
V životě jsem se u žádné knihy tak nenudila, jako u téhle. Hlavní hrdivoné mi byli naprosto nesympatičí. Nedokázala jsem si k nim vyvěstovat žádný kladný vztah, ať už by stál na čemkoli. Přišli mi hloupí, zabrždění a nudní. Nejoblíbenější postavou mi byla Nicholasova nevlastní matka Mary a jen proto, že se jako jediná chovala jako postava, kterou měla být.
Námět byl sice hezký, ale příběh byl tuctový a mizerně zpracovaný. takhle zklamaná jsem už hodně dlouho nebyla.

14.03.2015 2 z 5